صنایع دستی

پرداخت 25میلیارد ریال تسهیلات به مجتمع خدمات رفاهی باشت

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد صبح روز دوشنبه 15 اردیبهشت ماه 99 از پروژه مجتمع خدمات رفاهی و تفریحی حسینی در شهرستان باشت بازدید کرد.

11 تیر 1399

آرامگاه بیهقی در سبزوار بازسازی می گردد

مدیر پایگاه میراث فرهنگی شهر تاریخی سبزوار گفت: آرامگاه بیهقی در سبزوار نیازمند بازسازی فوری است و به صورت اضطراری بازسازی می گردد.

27 خرداد 1399

خانه های کنگ تخریب شد، آوار 3000 ساله معماری پلکانی

اگرچه بافت تاریخی و فرهنگی روستا کنگ و معماری پلکانی آن موجب شده تا از دوران پیش از اسلام تا کنون این روستا در نقش یکی از پرجاذبه ترین مناطق ییلاقی خراسان مورد توجه گردشگران و مسافران باشد، اما طی چند روز گذشته تصاویری از تخریب بدون مجوز خانه های قدیمی...

17 خرداد 1399

دیدنی های قشم (10 تا از جذابترین و معروفترین آنها)

برای لذت بردن از یک مسافرت در تعطیلات و به ثبت رساندن خاطره های فوق العاده پیشنهاد میکنیم که قشم را در لیست مسافرت های خود قرار دهید.

6 خرداد 1399

مرمت و سامان دهی 3 اثر تاریخی در شبستر

معاون میراث فرهنگی آذربایجان شرقی از مرمت و سامان دهی حمام تاریخی تسوج، عمارت اربابی تیل و خانه جهادی دیزج خلیل از توابع شهرستان شبستر اطلاع داد.

31 اردیبهشت 1399

مرمت بنای تاریخی بزی خالصی در نیمروز

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیمروز گفت: به زودی بنای تاریخی بزی خالصی مرمت می گردد.

24 اردیبهشت 1399

پلمب 2 واحد گردشگری متخلف در قزوین

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قزوین از پلمب یک واحد اقامتی و یک سفره خانه سنتی به دلیل رعایت نکردن دستورالعمل های ابلاغی ستاد مقابله با ویروس کرونا خبر داد.

11 اردیبهشت 1399

خبرنگاران اهتمام دولت برای جبران خسارت تاسیسات گردشگری

تبریز- خبرنگاران - معاون گردشگری و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از راه اندازی سامانه ثبت خسارات تاسیسات گردشگری در کشور اطلاع داد و گفت: دولت درصدد جبران بخشی از خسارت وارده به این صنعت است.

6 اردیبهشت 1399

کاوش و برآورد برای معین عرصه و حریم تل سیاه در فسا

خبرنگاران/فارس مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس از اعلام موافقت با برنامه فصل اول کاوش و حدس به منظور معین عرصه و پیشنهاد حریم تهیه پرونده ثبت ملی تپه وکیل آباد (تل سیاه) اطلاع داد.

28 فروردین 1399

خبرنگاران 11 واحد خدمات گردشگری شهرستان باشت تعطیل شد

گچساران - خبرنگاران - رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باشت گفت: 11 واحد خدمات گردشگری این شهرستان برای پیشگیری از انتشار ویروس کرونا تعطیل شده است.

20 فروردین 1399

شروع به کار هیئت مدیره جدید جامعه دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان اصفهان

روز گذشته و طی مراسمی، آیین تودیع و معارفه اعضای هیئت مدیره قدیم و جدید جامعه دفاتر خدمات مسافرتی استان اصفهان با حضور معاون گردشگری و سرمایه گذاری، جمعی از مدیران اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان و همچنین جمعی از فعالان حوزه...

19 فروردین 1399

دوره آموزشی هرمزگان شناسی در فین برگزار می گردد

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان گفت: دوره آموزشی فین شناسی از سری دوره های هرمزگان شناسی در شهر فین برگزار می گردد.

18 فروردین 1399

بی توجهی به اختصاص اعتبارات ملی به بناهای تاریخی اصفهان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان با بیان اینکه مرمت بنای تالار اشرف اصفهان پیشرفت قابل توجهی دارد، گفت: متأسفانه سال جاری اعتبارات ملی در راستای مرمت و بازسازی بناهای تاریخی، مذهبی استان اصفهان اختصاص نیافته است.

18 فروردین 1399

جشنواره گلیم بافان در آستارا برگزار گردید

سومین جشنواره گلیم بافان آستارا با معرفی تولیدات و محصولات آن ها و با استقبال مردم و مسئولان در این شهرستان برگزار گردید.

7 فروردین 1399

7میلیارد ریال هزینه آموزش رشته های صنایع دستی در کردستان

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان گفت: به صورت میانگین سالیانه از 6/5 تا 7میلیارد تومان برای آموزش متقاضیان و علاقه مندان در حوزه صنایع دستی کردستان هزینه می گردد.

28 اسفند 1398

موسیقی سنتی استان کردستان در نمایشگاه تهران اجرا شد، توزیع 30هزار اقلام تبلیغاتی

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان گفت: در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران و سی و سومین نمایشگاه ملی صنایع دستی موسیقی سنتی کردی اجرا شد.

21 اسفند 1398

با تشکلِ ثناگو موافق نیستیم

خبرنگاران/اصفهان مدیرکل دفتر امور مجامع و تشکل های مردم نهاد وزارت میراث فرهنگی، ضمن ابراز امیدواری برای فرارسیدن روزی که در آن مسئولان به جای سخنرانی در تشکل ها، جوابگوی سؤالات باشند، گفت: ما با تشکل ثناگو موافق نیستیم چون معتقدیم تشکل باید منتقد...

20 اسفند 1398

نگاه مثلث گردشگری ایران باید نگاهی جهانی باشد

خبرنگاران/یزد مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد با اشاره به این که ایران از کشورهای رو به رشد در بحث گردشگری دنیا است، گفت: نگاه مثلث گردشگری ایران باید نگاهی دنیای باشد.

18 اسفند 1398

خراسان جنوبی میزبان گردشگران اروپایی می گردد

به گزارش خبرنگاران، حسن رمضانی ظهر شنبه در نشست خبری هفته گردشگری با اشاره به اینکه ایران امن ترین و بهترین منطقه برای گردشگران است، گفت: گردشگری در سطح کشور حدود 45 درصد افزایش داشته است.

2 اسفند 1398

پایکوبی رنگ های گرم در زمستان حسن آباد

رنگواره کامواها در میدان حسن اباد، سال های سال است که به یک جاذبه گردشگری شهری در تهران تبدیل شده است. راسته رنگارنگی که حتی اگر اهل میل و بافتنی هم نباشید محال است وقتی از کنارش رد می شوید کمی مکث نکنید و از زیبایی های رنگی این راسته لذت نبرید.

1 اسفند 1398
تعداد: (58)