مقالات گردشگری

ناایمنی بازار رشت دغدغه آتش نشانان

خبرنگاران/گیلان مدیرعامل سازمان آتش نشانی رشت گفت: مخاطرات ناشی از ناایمنی در بازار رشت یکی از مهم ترین دغدغه های آتش نشانان شهر باران بوده که آسیب دیدگی بازار به نوعی آسیب به اقتصاد، فرهنگ و صنعت گردشگری استان و کلان شهر رشت محسوب خواهد شد.

18 فروردین 1399

فرماندار بم: مدیریت بانک های شهرستان ها هیچ اختیاری ندارند

خبرنگاران/کرمان فرماندار بم گفت: بانک ها در زمینه تسهیلات مشکل دارند و تنها یک واحد تولیدی توانسته از بانک وام بگیرد و مدیریت شهرستان ها هیچ اختیاری از خود ندارند.

16 فروردین 1399

78 هکتار از اراضی کشاورزی استان قزوین تغییر کاربری داشته است

به گزارش خبرنگاران، پدیده تغییر کاربری اراضی که در سال های اخیر سبب نابودی بخش اعظمی از زمین های کشاورزی ازجمله اراضی شمال کشور شده است، گرچه اخیراً با اقدامات تنبیهی فرایند کاهشی به خود گرفته، اما به اعتقاد کارشناسان جبران آن در کوتاه مدت غیرممکن به...

15 فروردین 1399

سرگرمی هایی برای روزهای #در-خانه-میمانیم

تنها تفریح این روزهای تعطیلات عید و ماندنهای خانگی دورهمی های خانوادگی است در این گزارش به ارائه پیشنهاداتی از سرگرمی های خانوادگی پرداخته ایم تا جمع این روزهایمان لذت بخش گردد.

14 فروردین 1399

نخستین قربانی کرونا در ایتالیا

ایتالیا نیز به جمع کشورهایی پیوست که در پی شیوع ویروس کرونا قربانی داده است.

14 فروردین 1399

روایت عکاس فرانسوی که از امام خمینی دستور گرفت ، قبل انقلاب ایران هیچ کسی نبودم

گالری فکه در باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس این روزها میزبان عکاس فرانسوی تبار میشل ستبون است.

12 فروردین 1399

نخست وزیر کانادا از یاری حمایتی به خانواده جانباختگان هواپیمای اوکراینی اطلاع داد

جاستین ترودو شامگاه آدینه در کنفرانس مطبوعاتی در تورنتو اضافه کرد: مردم کانادا به به همه قربانیان این حادثه عشق می ورزند و جامعه کانادا در چند روز گذشته تحت تاثیر این حادثه بوده است.

12 فروردین 1399

آلمان 100 کودک پناهجو در مرز ترکیه-یونان را می پذیرد

دولت آلمان از پذیرش 100 نفر از بچه ها پناهجوی گرفتار در مرز یونان و ترکیه اطلاع داد.

9 فروردین 1399

جشنواره گلیم بافان در آستارا برگزار گردید

سومین جشنواره گلیم بافان آستارا با معرفی تولیدات و محصولات آن ها و با استقبال مردم و مسئولان در این شهرستان برگزار گردید.

7 فروردین 1399

صعود به هملون و تماشای غارهای عجیبش

تصور کنید در سرمای زیر 10 درجه از صخره های یخی بالا بروید و لذت یخ نوردی را تجربه کنید. آبشار یخی هملون در ابتدای دره هملون بین شهرهای میگون و شمشک پاتوق دوستداران ورزش های زمستانی است و یکی از جاذبه های گردشگری شمیرانات به شمار می آید.

6 فروردین 1399

چرا باید فرانسه را ببینیم؟

شما نه فقط برای دیدن آثار فرهنگی و هنری کشور فرانسه می توانید از موزه های آن دیدن کنید بلکه مراحل تمدن تمام کشور ها را نیز یکجا در موزه لوور پاریس ببینید.

1 فروردین 1399

7میلیارد ریال هزینه آموزش رشته های صنایع دستی در کردستان

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان گفت: به صورت میانگین سالیانه از 6/5 تا 7میلیارد تومان برای آموزش متقاضیان و علاقه مندان در حوزه صنایع دستی کردستان هزینه می گردد.

28 اسفند 1398

برنامه مهاجرتی کانادا

آیا می دانید برای مهاجرت به کانادا چه باید کنید؟ وقتی صحبت از برنامه مهاجرتی کانادا می گردد باید یک سری اصول به طور دقیق مورد آنالیز قرار بگیرد. سوالاتی در ذهن شما نقش بسته است. شرایط مهاجرت به کانادا چیست و کانادا بر چه اساسی اقدام به جذب مهاجر می نماید؟...

22 اسفند 1398

موسیقی سنتی استان کردستان در نمایشگاه تهران اجرا شد، توزیع 30هزار اقلام تبلیغاتی

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان گفت: در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران و سی و سومین نمایشگاه ملی صنایع دستی موسیقی سنتی کردی اجرا شد.

21 اسفند 1398

با تشکلِ ثناگو موافق نیستیم

خبرنگاران/اصفهان مدیرکل دفتر امور مجامع و تشکل های مردم نهاد وزارت میراث فرهنگی، ضمن ابراز امیدواری برای فرارسیدن روزی که در آن مسئولان به جای سخنرانی در تشکل ها، جوابگوی سؤالات باشند، گفت: ما با تشکل ثناگو موافق نیستیم چون معتقدیم تشکل باید منتقد...

20 اسفند 1398

لغو ویزای سیاسی بین ایران و پرتغال

سند لغو ویزا گذرنامه های سیاسی و خدمت، بین جمهوری اسلامی ایران و پرتغال امضاء شد. به گزارش خبرآنلاین، در سرانجام دیدار آقای خوره کاستا اولیویرا وزیر مشاور در امور بین الملل دولت پرتغال با حسن قشقاوی معاون کنسولی، مجلس و ایرانیان خارج از کشور در تهران،...

20 اسفند 1398

نگاه مثلث گردشگری ایران باید نگاهی جهانی باشد

خبرنگاران/یزد مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد با اشاره به این که ایران از کشورهای رو به رشد در بحث گردشگری دنیا است، گفت: نگاه مثلث گردشگری ایران باید نگاهی دنیای باشد.

18 اسفند 1398

قره کلیسا، اولین کلیسای دنیا در ایران

نخستین کلیسای جامع دنیا منتظر شمااست. با آن سنگ های سفیدوسیاه و گنبدهای زیبا.

16 اسفند 1398

ایلان ماسک می گوید مریخ می تواند یک میلیون نفر در خود جای دهد

ایلان ماسک، بنیانگذار اسپیس ایکس، اخیرا اظهار نموده است احتمالا تا 30 سال دیگر یک میلیون نفر قادر به سکونت در سیاره مریخ خواهند بود.

15 اسفند 1398

نگاهی حقوقی به ماجراجویی سفیر انگلیس در تهران

خبرنگاران -‬ گروه بین الملل: در مفهوم حقوقی، مصونیت بطور کلی بدین معناست که دارنده آن، از تعقیب قانون و مأموران دولت، در امان است و به بیان دیگر قانون و مجریان آن نمی توانند شخص دارنده آن را تعقیب نمایند.

13 اسفند 1398
تعداد: (139)