تور روسیه ارزان: پوتین: روسیه و بلاروس در کنار هم با تهدیدات خارجی مقابله می نمایند

به گزارش چاپار بلاگ، رئیس جمهوری روسیه ضمن تشریح اسناد مصوبه در نشست شورای عالی دولت متحد روسیه-بلاروس، گفت: مسکو و مینسک جهت گیری های اصلی همگرایی دوجانبه را معین و با هر نوع کوشش برای دخالت در امور داخلی خود مقابله خواهند کرد.

تور روسیه ارزان: پوتین: روسیه و بلاروس در کنار هم با تهدیدات خارجی مقابله می نمایند

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تاس، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه روز پنج شنبه در نشست شورای عالی دولت متحد روسیه-بلاروس تأکید کرد که این دو کشور به همراه یکدیگر به مقابله با تهدیدات خارجی و هر نوع کوشش برای دخالت در امور داخلی این دو کشور ادامه خواهند داد.

پوتین ابراز اطمینان کرد: تشکیل دولت متحد روسیه-بلاروس نه تنها متضمن توسعه همکاری های مالی دوجانبه است، بلکه در هماهنگی اقدامات در تمامی زمینه ها، از جمله مسائل دفاعی و سیاسی موثر خواهد بود. در این رابطه بسیار اهمیت دارد که وزارت خانه ها و سازمان های دولتی روسیه و بلاروس با یکدیگر همکاری بسیار نزدیکی داشته باشند. ضمن اینکه وظیفه ایجاد فضای امن و باثبات مرزی بین دو کشور نیز بسیار مهم است.

وی با اشاره به امضای 28 سند مهم در زمینه تعمیق همکاری های دوجانبه در نشست شورای عالی دولت متحد بین روسیه و بلاروس، تأکید کرد: طرف روسی به ارائه یاری های لازم به ملت برادر بلاروس ادامه خواهد داد و ما بر این عقیده هستیم که توافقات بدست آمده در نشست امروز گام بسیار جدی در راستای همگرایی کامل دو کشور است.

رئیس جمهوری روسیه یادآور شد که مجموعه اسناد مصوبه ارتباطی به سیاست داخلی روسیه و بلاروس ندارد، بلکه بر ضرورت کار موثر برای بهره برداری کامل از توان بالقوه مالی دو کشور، ایجاد زیرساختارهای مشترک در عرصه انرژی و انسانی-علمی، در نظر گفتن مزیت های رقابتی و افزایش کارآیی رهبران روسیه و بلاروس در جهت توسعه کشور و افزایش رفاه شهروندان متمرکز است.

ولادیمیر پوتین اضافه نمود: متحد کردن کوشش های نزدیک به یکدیگر در سراسر دنیا، یکی از راه های موثر برای مقابله با بحران هاست و کار مشترک دولت های روسیه و بلاروس نیز به این دو کشور اجازه می دهد زیرساختارهای مشترکی برای بهبود زندگی شهروندان خود بوجود آورند.

به گفته وی، بعضی مسائل مربوط به نفت و گاز بین روسیه و بلاروس همچنان مورد اختلاف است، ولی در این زمینه نیز پیشرفت های جدی بدست آمد. البته دو طرف در مورد تنظیم بازارهای واحد در زمینه انرژی و حمل و نقل آن به توافق رسیده اند.

در جریان نشست شورای عالی دولت متحد روسیه-بلاروس که بعد از ظهر پنج شنبه بصورت کنفرانس ویدئویی برگزار گردید، ولادیمیر پوتین و همتای بلاروسی وی مسائل مهم مربوط به توسعه همکاری های دوجانبه را آنالیز نموده و در نهایت 28 برنامه متحد در راستای همگرایی دو کشور امضاء کردند که جهت گیری اصلی تحقق توافقات مربوط به دولت متحد برای سال های 2021 الی 2023 را تعیین نموده است. از جمله اسناد به تصویب رسیده در این نشست، تتازه نظر در دکترین نظامی، تدوین خط مشی تازه سیاست مهاجرتی، و یکپارچگی کامل مالی روسیه و بلاروس است.

الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهوری بلاروس نیز در این نشست دولت متحد را برای کشورش اولویت اولویت ها نامید و تأکید کرد: تشکیل دولت متحد به همراه روسیه برای ما اهمیت بسیار زیادی دارد و ما بطور مشترک الگوی ادغام منحصر به فردی ایجاد نموده ایم که حقوق برابر برای شهروندان روسیه و بلاروس را تضمین نموده است و همکاریهای مالی دو طرف بطور کامل تعمیق و هماهنگ خواهد شد و دو کشور فعالانه در جهت گیری های اصولی برای همگرایی اقدامات در عرصه های مختلف، از جمله مسائل سیاسی، نظامی و فرهنگی همکاری خواهند کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 آذر 1400 بروزرسانی: 11 آذر 1400 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 20593

به "تور روسیه ارزان: پوتین: روسیه و بلاروس در کنار هم با تهدیدات خارجی مقابله می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور روسیه ارزان: پوتین: روسیه و بلاروس در کنار هم با تهدیدات خارجی مقابله می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید