اخبار اقتصادی

کمپین ملک الشعراهای بریتانیا برای بازسازی کتابخانه های مدارس

به گزارش خبرنگاران به نقل از گاردین - تمامی ملک الشعراهای بچه ها بریتانیا، ازجمله کرسیدا کاول، کوئنتین بلیک، مالوری بلکمن و مایکل روزن، با یکدیگر متحد شده اند تا از دولت بخواهند سالانه 100 میلیون پوند به احیای کتابخانه های رو به زوال مدارس ابتدایی سرتاسر...

28 فروردین 1400

اولین تماس تلفنی امیر قطر با رییس جمهوری مصر بعد از نشست العلا

امیر قطر برای اولین بار پس از توافق مصالحه میان اعضای شورای همکاری خلیج فارس، با عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر تماس تلفنی برقرار کرد.

27 فروردین 1400

خبرنگاران 17 واحد صنعتی راکد خراسان شمالی درسال گذشته به مدار فراوری بازگشت

بجنورد- خبرنگاران- مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان شمالی گفت: در سال جهش فراوری (99) 17 واحد صنعتی غیرفعال و راکد در شهرک های صنعتی این استان به چرخه فراوری برگشت.

26 فروردین 1400

تظاهرات مراکشی ها در شمال این کشور برای بهبود شرایط معیشتی

صدها مراکشی در شهر الفنیدق در شمال این کشور برای دومین هفته پیاپی تظاهرات نموده و بهبود شرایط مالی و اجتماعی خود را خواهان شدند.

26 فروردین 1400

آیندگان کووید19 را فاجعه می بینند یا نقطۀ عطف؟

دنیایی را که کووید19 برایمان ساخته به دوران های جنگ تشبیه می نمایند و برای توصیف آن استعاره های نظامی را به کار می برند: صحبت از نبرد با ویروسی نامرئی است؛ می گویند کارکنان سلامت در خط مقدم حضور دارند و شرایط بیمارستان ها را بدتر از منطقهٔ جنگی می دانند....

23 فروردین 1400

چرا سفر وزیر خارجه چین به ایران مهم است؟

یک استاد ژئوپلیتیک دانشگاه با تشریح ابعاد سفر وزیر خارجه چین به تهران گفت: در حال حاضر چینی ها در مجموعه 1+5 نسبت به سایر اعضا به ایران نزدیک تر هستند و راحت تر می توانند کار نمایند و هر چه فشار از سوی غرب به آن ها بیشتر گردد بیشتر تمایل به همکاری با ایران...

21 فروردین 1400

جزئیات اجرای مرحله دوم متناسب سازی حقوق بازنشستگان از زبان وزیر کار

به گزارش خبرنگاران، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بخش خبری 21 درباره جزئیات اجرای مرحله متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، اظهار کرد: مرحله دوم متناسب سازی به تایید مراجع قانونی رسید و قرار بود اجرای آن از اول 1400 باشد.

20 فروردین 1400

خبرنگاران یاری عیدانه خیرین 24 زندانی اقتصادی خراسان شاقتصادی را آزاد کرد

بجنورد- خبرنگاران- مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان خراسان شمالی گفت: 24 زندانی جرایم غیرعمد با یاری خیرین و گذشت شکات درآستانه سال نو به آغوش گرم خانواده شان برگشتند.

19 فروردین 1400

خبرنگاران بودجه سازمان فرهنگی، اجتماعی شهرداری قزوین 44 درصد رشد داشته است

قزوین - خبرنگاران - رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای شهر قزوین از افزایش 44 درصدی بودجه این حوزه نسبت به سال گذشته اطلاع داد.

19 فروردین 1400

حل مسائل بین المللی بانکی و ثبات اقتصادی به رشد صادرات کمک می کند

رئیس اتاق بوشهر با توجه به تمرکز جدی ارکان دولت و نظام بر رشد و توسعه صادرات غیرنفتی با توجه به تحریم ها و کاهش شدید درآمدهای نفتی، خواستار تداوم این رویکرد حتی بعد از کاهش فشارهای تحریمی شد.

18 فروردین 1400

تبعیض نژادی در نرم افزار شناسایی صورت انگلیس

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، طبق گزارشی جدید دولت انگلیس از نرم افزار آنلاین کنترل عکس پاسپورتی استفاده می نماید که نتایج آن تبعیض آمیز است. این در حالی است که بیش از یک سال قبل، نسخه آپدیت شده این سیستم عرضه شده است.

17 فروردین 1400

رحیمی دنیا آبادی: باید پیغام واحدی به غرب مخابره گردد

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه در شرایط فعلی کشور، به همگرایی بیشتر بین قوا احتیاج داریم، گفت: باید اجماع فراگیری در داخل درباره مسائل هسته ای ایجاد گردد تا پیغام واحدی به غرب مخابره گردد و غرب وادار به تصمیم گیری گردد.

17 فروردین 1400

برهانی: به خاطر مسائل اقتصادی تمرکز بازیکنان روی بازی نیست

مربی تیم فوتبال استقلال می گوید بازیکنان این تیم به خاطر مسائل اقتصادی 100 درصد تمرکزشان روی بازی نیست.

13 فروردین 1400

مرور آثار مجید مجیدی در تلویزیون

شبکه نمایش این هفته به مرور آثار مجید مجیدی خواهد پرداخت.

11 فروردین 1400

هنرکارت برای 473 نفر از هنرمندان خراسان شمالی صادر شد

خبرنگاران/خراسان شمالی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی گفت: سال جاری و در چهار مرحله، 473 هنرکارت برای هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران فعال استان صادر شده است.

8 فروردین 1400

تخصیص یارانه به آخرین حلقه توزیع صحیح ترین روش تقویت بازار کتاب است

علی حاجی تقی، مدیر انتشارات ارمغان طوبی و رئیس هیات مدیره شرکت تعاونی ناشران و کتابفروشان قم در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران در قم، با اشاره به استقبال بسیار خوب مردم از طرح زمستانه کتاب، گفت: با توجه به اینکه زمستانه کتاب 99 بعد از نمایشگاه مجازی کتاب...

5 فروردین 1400

حل مسائل هواپیمایی کشور نیازمند نگاه ویژه است

تهران (پانا) - مدیرعامل ایران ایر با اشاره به وجود بعضی مسائل موجود، خواهان نگاه ویژه به حل مسائل هواپیمایی ملی شد.

2 فروردین 1400

چرا پیام رسان های داخلی در جذب مخاطب پیروز نبودند؟

پیام رسان بومی بیسفون بعد از 8 سال فعالیت سرورهای خود را خاموش می کند. این پیام رسان داخلی در اطلاعیه ای از پایان فعالیت خود خبر داد. اما علت پیروز و ناپیروز بودن یک پیام رسان چیست؟ آیا فیلترینگ شبکه های خارجی راهی برای جذب کاربران به پیام رسان های بومی...

1 فروردین 1400

از کجا فیلم و سریال رایگان و بدون احتیاج به خرید اشتراک ببینیم؟

ارائه خدمات در فضای آنلاین توسط برنامه بازار از سال 97 تا به امروز جنبه مهم دیگری به خود گرفته که هر روز در حال گسترش است. راه اندازی بخش ویدیو همان جنبه مهم است که با ایجاد تفاوت های چشمگیر و ارائه ارزش های افزوده قابل توجهی، در صدد برآورده کردن هر چه بیشتر...

30 اسفند 1399

خبرنگاران تنها راه چاره مشکل بیمه درمانی بازنشستگان اجرای ماده 85 است

سنندج - خبرنگاران - مشاور استاندار در امور بازنشستگان گفت: تنها راه برون رفت از مسائل بیمه های تکمیلی و درمان بازنشستگان اجرایی شدن ماده 85 قانون مدیریت خدمات کشوری است.

28 اسفند 1399
تعداد: (385)