اخبار اقتصادی

کاهش نرخ 28 ارز، اُفت 13 تومانی قیمت یورو

به گزارش خبرنگاران، براساس اعلام بانک مرکزی نرخ هر دلار آمریکا برای امروز (سه شنبه بیست و پنجم اردیبهشت ماه) بدون تغییر نسبت به روز گذشته 42 هزار ریال قیمت خورد. همچنین هر پوند انگلیس با 37 ریال کاهش نسبت به روز دوشنبه 56 هزار و 957 ریال و هر یورو نیز با 135 ریال...

19 آذر 1398

احیای 9 هزار فرصت شغلی در سطح آب بندان های گیلان

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گیلان با بیان اینکه 9 هزار فرصت شغلی در سطح آب بندان های استان قابلیت احیا و اجرا دارد، گفت: در هر شهرستان پنج آب بندان به صورت پایلوت سرمایه گذاری معین شده است.

18 آذر 1398

برای قطع وابستگی به درآمد نفتی باید از فرار مالیاتی جلوگیری کنیم

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: معتقدم تا زمانی که از فرارهای اقتصادیاتی جلوگیری نکنیم، بانک اطلاعاتی جامعی ایجاد نشود و از اقتصاد زیرزمینی جلوگیری نشود، نمی توانیم امیدی به قطع وابستگی به درآمدهای نفتی داشته باشیم.

17 آذر 1398

طرح های رنگی برای ایجاد ناامنی در عراق

با وجود تاکید مرجعیت دینی عراق و دولت این کشور بر حق تظاهرات مسالمت آمیز مردم و لزوم تامین خواسته های مشروع آنها، همچنان جریان های خارجی به رهبری آمریکا و حتی بعضی جریان های داخلی در صدد ایجاد فضای خشونت آمیز در عراق و استمرار آن هستند.

17 آذر 1398

عراق آماده موج جدید اعتراض ها در آدینه 3 آبان

محافل مردمی و دولتی عراق در انتظار شروع موج جدید تظاهرات مردمی در روز آدینه در بغداد و سایر استان های عراق برای بهبود خدمات و اعلام نتایج تحقیقات درباره کشته شدن 108 معترض و زخمی شدن بیش از 6100 تن دیگر در تظاهرات هفته اول اکتبر جاری در بغداد و دیگر شهرها...

14 آذر 1398

قیمت رسمی یورو 296 ریال کاهش یافت، نرخ دلار بالا رفت

به گزارش خبرنگاران به نقل از صدا و سیما، بر اساس اعلام بانک مرکزی، نرخ هر دلار آمریکا برای امروز (پنجشنبه- نهم شهریور) با 39 ریال افزایش نسبت به روز سه شنبه 33 هزار و 208 ریال قیمت خورد.

13 آذر 1398

بهترین نرم افزار حسابداری چیست؟

این روزها نرم افزارهای حسابداری زیادی در بازار ایران وجود دارد که هر کدام نقاط قوت و ضعف هایی دارند که تعداد آن ها هم کم نمی باشد؛ جوری که هر شرکتی با کمترین امکانات و دانش اقدام به ساخت و عرضه نرم افزار حسابداری در بازار زده است.

12 آذر 1398

راهکارهای کاهش ریسک زوال عقل

به گزارش خبرنگاران، محققان دانشگاه اونتاریو غربی کانادا دریافته اند اتخاذ سبک زندگی پیشگیری از سکته ممکن است به کاهش بروز زوال عقل در سالمندان هم یاری کند.

8 آذر 1398

نگاهی به مطالب ستون نویس های ترکیه، اسد به ترکیه خواهد گفت: به خانه ات بازگرد!

جورج آیکن سناتور آمریکایی در جنگ ویتنام به رئیس جمهور کشورش گفته بود: لازم نیست لفتش بدهیم و بخواهیم قلعه بگیریم. زود پیروزی ات را اعلام کن و به خانه برگرد. من نیز برای اردوغان چنین توصیه ای دارم.

6 آذر 1398

یادگیری زندگی در کنار سیل بدون اعمال سیاستگذاری های بلندمدت ممکن نیست

رئیس کارگروه سلامت هیئت ویژه گزارش ملی سیلاب ها با تاکید بر این که مردم باید زندگی با سیل را یاد بگیرند، گفت: انجام این امر تنها در صورت به کارگیری برنامه های بلندمدت و علمی تحقق می یابد.

6 آذر 1398

2.2 میلیارد، هزینه مکمل غذایی فوتبالیست های ایرانی

در گذشته بارها مشاهده شد که بازیکنان خودسرانه از مکمل ها استفاده کردند و هرچند وقت یک بار تست دوپینگ تعدادی نیز مثبت شد.

5 آذر 1398

گزارش، پشت پرده اصلاح قانون اساسی ترکمنستان و افزایش اختیارات مجلس چیست؟

در حالی که گزارش ها اصلاحات در قانون اساسی ترکمنستان و افزایش اختیارات مجلس را جزئی از فرایند دموکراتیزه شدن ترکمنستان و همکاری با اروپا می دانند، تحلیل گران معتقدند این گام بسترساز انتقال قدرت در این کشور است.

4 آذر 1398

لایحه یاری به ساماندهی پسماندهای عادی اصلاح شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، لایحه یاری به ساماندهی پسماند های عادی با مشارکت بخش غیردولتی را اصلاح کردند.

3 آذر 1398

برای یقه سفیدها دادرسی مجزا داشته باشیم

یک وکیل دادگستری گفت: برای جرایم توده های مردم باید یک سیاست کیفری عمومی داشته باشیم و در عوض یقه سفیدها یعنی کسانی که کارگزاران حاکمیتی هستند، به لحاظ مالی و اجتماعی صاحب نفوذاند و توان ویژه ای دارند، تحت دادرسی مجزایی قرار بگیرند.

30 آبان 1398

بازار شکر در رادار تعزیرات، برخورد با دانه درشتان متخلف در بازار شکر

رایگانی درباره جزییات و چگونگی آنالیز پرونده های شکر در سازمان تعزیرات توضیحاتی داد.

30 آبان 1398

شمال سوریه ، بمباران تاسیسات حیاتی در رأس العین و تل ابیض، گسیل نظامیان آمریکایی به عراق

آخرین اطلاعات رسیده از منطقه شرق فرات حاکی است که ارتش ترکیه و همپیمانان آن در گروه شورشی ارتش آزاد سوریه شهرهای تل ابیض و رأس العین را محاصره و یورش را شروع نموده اند.

29 آبان 1398

کارت های شتاب ایران به کارت خوان های روسیه متصل می گردد

خبرنگاران : سید ابوطالب نجفی گفت: ارتباط شبکه پرداخت با روسیه مسئله متفاوتی است و در این مرحله قرار است سوئیچ فعلی شبکه شتاب کشور با سوئیچ میر روسیه ارتباط برقرار کند و در فاز اول نیز این ارتباط بر روی درگاه های ATM برقرار می گردد.

28 آبان 1398

فریب زن متاهل توسط تاجر قلابی

زن جوان در حالی که اشک ریزان مدعی بود تهدید به اسیدپاشی شده است در تشریح سرگذشت خود به کارشناس اجتماعی کلانتری مشهد توضیحاتی ارئه داد.

25 آبان 1398

منطقه گرایی نشان شکست نظامهای امپریالیستی است

خبرنگاران- مریم خرمایی: سیزدهم مهرماه سال جاری پیمان تجارت آزاد دو سوی اقیانوس آرام (ترانس پاسیفیک)(TPP) که توافقی تاریخی است پس از 5 سال کوشش های آمریکا و 11 کشور شامل ژاپن، مالزی، ویتنام، برونئی، استرالیا، سنگاپور، نیوزیلند، کانادا، پرو، مکزیک و شیلی...

24 آبان 1398

طرح تقسیم یمن به 3 اقلیم افشا شد

با شکست راهکارهای مختلف در ارتباط با یمن طرح تقسیم این کشور به سه اقلیم روی میز مذاکراه نهاده شد.

24 آبان 1398
تعداد: (77)