مصوبه مربوط به واردات تخم مرغ نطفه دار گوشتی ابلاغ شد

به گزارش چاپار بلاگ، تهران (پانا) - معاون اول رییس جمهوری تصویب نامه مربوط به واردات تخم مرغ نطفه دار گوشتی از سوی شرکت پشتیبانی امور دام کشور را ابلاغ کرد.

مصوبه مربوط به واردات تخم مرغ نطفه دار گوشتی ابلاغ شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، هیات وزیران در جلسه روز چهارشنبه 17 شهریور به پیشنهاد وزارت جهادکشاورزی با واردات 95 میلیون عدد تخم مرغ نطفه دار گوشتی مورد نیاز کشور از سوی شرکت پشتیبانی امور دام کشور در قالب برنامه زمان بندی وزارت فوق طی شش ماهه دوم سال 1400 موافقت کرد.

بر این اساس شرکت مذکور می تواند به منظور تسریع در امور از ظرفیت شرکت های خصوصی دارای اهلیت استفاده کرده و مسوولیت این امر به عهده شرکت پشتیبانی امور دام کشور خواهد بود.

همچنین بانک کشاورزی معادل 12 هزار و 500 میلیارد ریال بابت اجرای تأمین جوجه یک روزه در اختیار شرکت پشتیبانی امور دام کشور قرار می دهد.

براساس این مصوبه سازمان برنامه و بودجه کشور مکلف است با اعلام شرکت پشتیبانی امور دام کشور و پس از تأیید سازمان حسابرسی، مابه التفاوت قیمت مصوب جهت فروش و قیمت تمام شده را تأمین و پرداخت کند.

همچنین سازمان برنامه و بودجه کشور موظف است اصل و سود تسهیلات و هزینه های تبعی را تعهد و تضمین کند.

شرکت پشتیبانی امور دام کشور هم موظف است تسهیلات دریافتی را در سررسید مقرر از محل فروش محصولات خریداری شده و ضرر و زیان دریافتی پرداخت کند.

بر اساس این مصوبه بانک کشاورزی موظف است در پرداخت تسهیلات به شرکت مذکور تسهیل و تسریع نماید.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 24 شهریور 1400 بروزرسانی: 24 شهریور 1400 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 18552

به "مصوبه مربوط به واردات تخم مرغ نطفه دار گوشتی ابلاغ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصوبه مربوط به واردات تخم مرغ نطفه دار گوشتی ابلاغ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید