داروی کنترل بیماری کرونا رونمایی شد

به گزارش چاپار بلاگ، محققان یک شرکت دانش بنیان مستقر در پارک فناوری پردیس، پیروز به تولید دارویی برای کنترل بیماری کرونا پیش از واکسیناسیون شدند.

داروی کنترل بیماری کرونا رونمایی شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر، داروی سالیراویرا به نام دارویی که از اسپری بینی، اسپری دهانی، قطره بخور و قرص خوراکی تشکیل شده در راستای کنترل بیماری کرونا پیش از واکسیناسیون امروز در محل معاونت علمی و فناوری رونمایی شد.

این دارو که در آستانه ورود به بازار دارویی است در کارآزمایی بالینی نتایج بسیار قابل قبولی داشته و می تواند راه امیدی برای کنترل بیماری کرونا باشد. سالیراویرا داروی متفاوتی است که می تواند به صورت اسپری بینی، دهانی، قطره بخور و قرص خوراکی استفاده شود.

اسپری بینی سالیراویرا و قرص خوراکی آن دو فرم معمول و متقابل دارویی هستند که از طریق سیستم گوارشی جذب می شوند. اسپری بینی این دارو هم در شبکه مویرگی بینی جذب می شود. اما اسپری دهانی سالیراویرا فرمی است که چندان متداول نیست. این فرم دارویی به صورت موضعی در ناحیه حلق اثر کرده و از طریق مخاط دهانی قابلیت جذب سیستمی دارد.

سالیراویرا یک داروی گیاهی است که کارآزمایی بالینی آن به صورت منظم و دقیق در بیمارستان امام خمینی تهران اجرا شده است و نتایج این کارآزمایی نشان داده این دارو در مبتلایان به کرونا اثربخشی خوب و چشمگیری داشته است.

همچنین نتایج کارآزمایی بالینی نشان از کاهش 50 درصدی طول درمان، عدم نیاز به بستری شدن و افزایش viral- cliarian بوده است. کارآزمایی بالینی با دقت زیادی اجرا شده و از هر فرد سه مرتبه تست مولکولی کرونا گرفته شد که خوشبختانه نتایج به صورت مثبت بوده و اکنون به مرحله رونمایی رسیده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 17740

به "داروی کنترل بیماری کرونا رونمایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داروی کنترل بیماری کرونا رونمایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید