وبینار بین المللی ادبیات در روزگار کرونا برگزار می شود

به گزارش چاپار بلاگ، به گزارش خبرنگاران ، به نقل از روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، در افتتاحیه وبینار بین المللی ادبیات در روزگار کرونا ایوب دهقانکار، مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران، حمیدرضا نمازی، دبیر علمی وبینار و مصطفی راضی جلالی، مدیر دفتر توسعه شعر و ادبیات داستانی خانه کتاب و ادبیات ایران حضور خواهند داشت.

وبینار بین المللی ادبیات در روزگار کرونا برگزار می شود

علاقه مندان برای حضور در این آیین که شنبه (19 تیرماه) ساعت 10 با اجرای میترا لبافی، خبرنگار و به صورت مجازی برگزار می شود، می توانند به آدرس آپارات خانه کتاب و ادبیات ایران به نشانی http://www.aparat.com/khaneketab مراجعه کنند.

در وبینار بین المللی ادبیات در روزگار کرونا چهار نشست تخصصی مرتبط با محورهای این وبینار با حضور استادان بیش از 15 دانشگاه و پژوهشگاه از کشورهای هند، افغانستان، ایران، پاکستان و عراق برگزار خواهد شد.

در اولین نشست تخصصی وبینار بین المللی ادبیات در روزگار کرونا احمد شاکری، عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، درباره کرونا و بحران روایت علیرضا حسن زاده، عضو هیات علمی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری درباره تفسیر آستانه ای و مردم شناختی ادبیات با تمرکز بر آیین، افسانه و رمان در دوران کرونا پروفسور اخلاق احمد، عضو هیئت علمی دانشگاه جواهر لعل نهرو هند، درباره شرایط آثار ادبی در روزگار کرونا مجید رضائیان، استاد دانشگاه و پژوهشگر ژورنالیسم، درباره تاثیر کرونا بر ادبیات مطبوعات امروز و محمود شالویی، پژوهشگر ادبی و دبیر شورای هماهنگی پاسداشت زبان فارسی، درباره ظرفیت های زبان فارسی در مواجهه با بحران ها در قالب نشستی مجازی سخنرانی خواهند کرد.

علاقه مندان برای حضور در این نشست می توانند از ساعت 11و 30 دقیقه شنبه (19 تیرماه) به آدرس آپارات http://www.aparat.com/khaneketab مراجعه کنند.

گفتنی است سه نشست تخصصی هم روز یک شنبه (20 تیرماه) برگزار می شود که جزییات این نشست ها به شرح زیر است:

در دومین نشست وبینار بین المللی ادبیات در روزگار کرونا فاطمه فیاض، عضو هیات علمی دانشگاه علوم مدیریت لاهور پاکستان، درباره ذکر بیماری های همه گیر در متون ادبی شبه قاره بهزاد کریمی، عضو هیات علمی گروه ایران شناسی دانشگاه میبد یزد، درباره بیماری های همه گیر در قرون نخستین اسلامی: گزارش یک مقاله سیده فلیحه زهرا کاظمی، عضو هیات علمی دانشگاه ال سی بانوان لاهور پاکستان، درباره امید در شاهنامه فردوسی و علی شهیدی، عضو هیات علمی گروه ایران شناسی و فرهنگ و زبان های باستانی دانشگاه تهران، درباره دهان پوش ایرانی سخنرانی خواهند کرد.

دومین نشست این وبینار یک شنبه (20تیرماه از ساعت 9 صبح به صورت زنده از آپارات خانه کتاب و ادبیات ایران به نشانی http://www.aparat.com/khaneketab پخش خواهد شد.

همچنین، در نشست سوم که از ساعت 11 و 30 دقیقه با اجرای احسان رضایی آغاز می شود، عبدالمهدی مستکین، پژوهشگر ادبی و مدیر بخش فرهنگ کمیسیون ملی یونسکو درباره امیدواری و امیدورزی در دوران بحران ها در ادبیات فارسی محمودرضا اکرامی فر، پژوهشگر زبان و ادبیات فارسی درباره بازتاب کرونا در شعر طنز امروز و محمدکاظم کاظمی، شاعر و پژوهشگر افغانستانی درباره آسیب شناسی فعالیت های ادبی در فضای مجازی در دوران کرونا سخنرانی خواهند کرد. این نشست هم از طریق آپارات خانه کتاب و ادبیات ایران در دسترس علاقه مندان قرارمی گیرد.

در این روز همچنین، علیرضا قیامتی، عضو هیات علمی دانشگاه فرهنگیان مشهد درباره آفرینش های ادبی در کشورهای فارسی زبان رحیم غابی، عضو هیات علمی دانشگاه بغداد درباره بیماری های مسری در ادبیات فارسی نسیم خلیلی، نویسنده و پژوهشگر درباره تجربه نویسندگی در دوران کرونا، احمد شاکری، عضو هیات علمی پژوهشگاه فرهنگ هنر و ارتباطات درباره ادبیات در بحران؛ مواجهه ادبیات داستانی معاصر ایران با بیماری کرونا و احسان رضایی، نویسنده و منتقد ادبی درباره تصویر همه گیری ها در ادبیات استانی سخنرانی می کنند.

در نشست پایانی وبینار بین المللی ادبیات در روزگار کرونا محسن جوادی، معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم سخنرانی خواهد کرد.

این نشست از ساعت

13 و 30 دقیقه با دبیری علی ایلنت از آپارات به نشانی http://www.aparat.com/khaneketab به صورت زنده پخش می شود.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 30 تیر 1400 بروزرسانی: 30 تیر 1400 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 16968

به "وبینار بین المللی ادبیات در روزگار کرونا برگزار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وبینار بین المللی ادبیات در روزگار کرونا برگزار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید