سلامتی و پزشکی

برای 10 سال آینده چقدر نیروی متخصص تربیت کردیم؟

یک کارشناس مالی با بیان این که بسیاری از کشورها به سمت سنجش بازار کار رفته و از حالا برای سالهای آینده نیروی متخصص تربیت نموده اند، ترسیم نقشه راه 10 سال آینده بازار کار ایران را خواهان شد.

17 مرداد 1398

جریمه موتورهای پر سر و صدا با دوربین صداسنج پلیس

به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، بعضی موتورسواران در انگلیس به استفاده از موتورسیکلت های پرسروصدا علاقه دارند، اما این سروصدا برای بسیاری از مردم آزاردهنده است. از همین رو پلیس انگلیس میخواهد به طور آزمایشی از دوربین پیشرفته تازه ای استفاده کند...

11 مرداد 1398

نوجوان های کنونی این دغدغه های فناورانه دیروز را درک نمی کنند!

وب سایت یک پزشک - علیرضا مجیدی: تا چشم بر هم زدیم، چهره دنیا از جهات گوناگون کاملا دگرگون شد. دیگر آن کامپیوتر و مانیتوری که نخستین بار خریدیم و با آن به خودمان آموزش مهارت های کامپیوتری دادیم و زمانی مایه فخرفروشی مان به دوستانمان بود، دیگر کاملا باستانی...

10 مرداد 1398

پیشگیری از بیماری ها با استفاده از نقشه ژنی

استاد گروه داروسازی بالینی دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران، بر ضرورت پیشگیری از بیماری ها با استفاده از نقشه ژنی تاکید نمود.

6 مرداد 1398

آمریکا با توافق بین المللی کاهش الایندگی پلاستیکی مخالفت کرد

مقام های زیست محیطی سازمان ملل اعلام کردند که تقریبا همه کشورهای دنیا به جز آمریکا، در ژنو سوئیس با چارچوب قانونی کاهش آلایندگی ضایعات پلاستیکی موافقت نموده اند.

29 تیر 1398

432 کشته از شروع درگیری های طرابلس لیبی

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، سازمان بهداشت جهانی جدیدترین آمار خود را از کشته شدگان درگیری های طرابلس اظهار داشت.

27 تیر 1398

اجتناب از خوردن این مواد غذایی خواب خوبی را برایتان رقم می زند

متخصصان تغذیه توصیه می نمایند که قبل از خواب باید از مصرف بعضی مواد غذایی اجتناب کنید تا خواب خوبی داشته باشید.

13 تیر 1398

مراقب حساسیت های بهاری باشید ، سرماخوردگی و آنفلوانزای فصلی

رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران، شیوع حساسیت های فصلی را همراه با علائمی همچون سرماخوردگی و آنفلوانزا دانست.

12 تیر 1398

سازمان ملل: میلیون ها نفر در اروپا آب آشامیدنی آلوده می نوشند

تهران - خبرنگاران - سازمان ملل متحد روز سه شنبه در گزارش جدیدی هشدار داد: میلیون ها نفر درقاره سبز اغلب بدون این که بدانند، آب آلوده می آشامند.

8 تیر 1398

تاثیر منفی رشد پوپولیسم در اروپا بر وضعیت بهداشتی این قاره

بررسی های محققان دانشگاه کوئینز مری لندن نشان می دهد افزایش گرایش های پوپولیستی و عوام گرایی در اروپا باعث شده تمایل به تزریق واکسن در این قاره نیز کمتر شده و شرایط بهداشتی در این بخش از جهان بدتر شود.

1 تیر 1398

چگونه قند خون را کنترل کنیم؟

متفورمین از جمله داروهایی است که برای کنترل قند خون و کاهش خطر ابتلاء به بیماری دیابت مورد استفاده قرار می گیرد. اما مصرف این دارو می تواند موجب بعضی عوارض جانبی ناخوشایند مانند افزایش وزن، حالت تهوع و خستگی گردد. اگرچه متفورمین گزینه ای مؤثر برای کاهش...

1 تیر 1398