ایران در شرایط خطرناکی از نظر شیوع کرونا واقع شده است

به گزارش چاپار بلاگ، متخصص عفونی گفت: شرایط بسیار خطرناکی از نظر شیوع کرونا در کشور وجود دارد، این موج از موج های قبلی به مراتب شدیدتر است، تنها راه نجات دو هفته تعطیلی کامل کشور است، در غیر این صورت با مرگ های بسیار بالا و شرایطی شبیه آمریکا و اروپا در ماههای گذشته روبرو می شویم.

ایران در شرایط خطرناکی از نظر شیوع کرونا واقع شده است

به گزارش خبرنگاران، حمید عمادی روز شنبه در مصاحبه با ایرنا اضافه کرد: شرایط کرونا در کشور از موج سوم به مراتب بدتر است، بیمارستانها پر شده، تعداد بیماران هر روز بیشتر می گردد و در یکی دو هفته آینده به مراتب بیشتر خواهند شد.

وی ادامه داد: بیماران کرونا نسبت به گذشته بدحال تر و اغلب دچار عفونت کرونای انگلیسی هستند، عفونت آنها خیلی شدید است و متاسفانه آینده تاریکی پیش روست. همه این اتفافات در شرایطی است که همه می دانستیم این اتفاق می افتد، هر کسی در کشور می توانست تشخیص دهد که با این شرایط تردد مردم در اسفند، شلوغی بازار بعد هم سفرهای نوروز شرایط بعد از عید، وخیم می گردد.

این پزشک متخصص عفونی گفت: کسی نمی تواند بگوید غافلگیر شدیم و نمی دانستیم چه اتفاقی می افتد، اکنون به نقطه ای رسیده ایم که بی توجهی ها، آثار خود را نشان می دهد و همان بلایی که سر آمریکا و اروپا آمد و مرگ و میر کرونا بیداد کرد، در ایران آغاز شده و پیش بینی می شوند که شرایط مشابهی در ایران رخ می دهد.

وی ادامه داد: تنها امیدی که می توان داشت لطف خداست و اگر در دو هفته آینده قرنطینه و تعطیلی کامل و همه جانبه در کشور اجرا نگردد و همه مردم پای کار نباشند، اوضاع بسیار بدی پیش رو خواهیم داشت.

فوق تخصص عفونی بیمارستان امام خمینی تهران(ره) گفت: صف های خرید، مسافرت های نوروز، مهمانی رفتن های ایام عید همگی در وقوع حوادث اخیر تاثیر داشته، در کنار اینکه با ویروس کرونای انگلیسی هم در کشور روبرو هستیم و هیچ شهری از شهرهای ایران نیست که کووید انگلیسی در آن شایع نشده باشد.

عمادی ادامه داد: فقط ویروس جهش یافته انگلیسی نیست که در کشور پخش شده، ویروس های بزریلی و ویروس های جهش یافته دیگر هم در کشور منتشر شده است. همه این مسائل باعث شد که ویروس، جدی تر و با شدت بیماری زایی بیشتر در کشور جولان می دهد و پیشروی می نماید.

وی گفت: تنها امیدی که وجود دارد این است که یک تعطیلی و قرنطینه همه جانبه دو هفته ای در کشور اجرا گردد، علایم و شدت سرایت ویروس جدید خیلی خیلی بیشتر از ویروس ووهان است. بیماری که به این نوع ویروس کرونا مبتلا می گردد تا به خودش می آید می بیند که ریه اش کاملا درگیر شده است.

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران اضافه کرد: اگر قبلا دو هفته طول می کشید که بیمار بدحال گردد حالا دو روزه بیمار به فاز شدید بیماری می رود. علایم بیماری تغییری نکرده اما علایم شدیدتر و با سرعت پیش روندگی بیشتر است. میزان کشندگی آن نیز به مراتب بیشتر شده است.

وی گفت: آمار مبتلایان به کرونا به شدت بالا رفته و یکی دو هفته آینده همگان مشاهده می نمایند که آمار مرگ و میر این بیماری چقدر بیشتر می گردد، تفاوتی که امروز با اسفند دارد این استئ که اگر یک بیمار در اسفند با این بیماری روبرو می شد، می توانست در بیمارستان تخت خالی و آی سی یو پیدا کند اما اکنون دیگر تخت خالی در بیمارستانها وجود ندارد و به اشباع ظرفیت بیمارستانها نزدیک می شویم همان بیماری که اسفند نجات پیدا می کرد امروز به علت نبود امکانات درمانی بیشتر در خطر مرگ قرار می گیرد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 19 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 19 اردیبهشت 1400 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 15181

به "ایران در شرایط خطرناکی از نظر شیوع کرونا واقع شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران در شرایط خطرناکی از نظر شیوع کرونا واقع شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید