بازسازی 1000 دستگاه اتوبوس بخش خصوصی و عمومی در دستور کار شهرداری نهاده شد

به گزارش چاپار بلاگ، شهر: بازسازی یک‌هزار دستگاه اتوبوس بخش خصوصی و عمومی (تک کابین و دوکابین) در دستور کار شهرداری تهران قرار گرفته است که اتوبوس‌های بخش خصوصی با تسهیلات صندوق کارآفرینی امید و اتوبوس‌های بخش عمومی از محل بودجه شهرداری تهران، بازسازی می‌شود.

بازسازی 1000 دستگاه اتوبوس بخش خصوصی و عمومی در دستور کار شهرداری نهاده شد

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

محمود ترفع، مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه در مصاحبه با شهر، درباره بازسازی یک‌هزار دستگاه اتوبوس، شرح داد: این هزار دستگاه مربوط به بخش خصوصی و عمومی هستند. اتوبوس‌های بخش خصوصی، تک کابین و بخش عمومی، دوکابین (اتوبوس‌های تندرو) هستند. بازسازی اتوبوس‌های فرسوده بخش خصوصی با اعطای تسهیلات صندوق کارآفرینی امید صورت می‌پذیرد.

او در ادامه اضافه کرد: اتوبوس‌های دوکابین بخش عمومی نیز در قالب ردیف بودجه‌ جاری شهرداری تهران، بازسازی می‌شود.

ترفع ضمن اشاره به انعقاد قرارداد بازسازی 100 دستگاه اتوبوس بخش خصوصی، گفت: نخستین شرکت بخش خصوصی که برای اعطای وام معرفی شده در گام‌ سرانجامی نهایی شدن تسهیلات است. پس از اینکه شرکت نخست تسهیلات خود را دریافت کرد، باقی شرکت‌های بخش خصوصی به صندوق کارآفرینی امید برای دریافت وام‌های کم بهره معرفی خواهند شد.

به گفته مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه؛ شهرداری تهران، سازمان برنامه و بودجه، شرکت‌های بخش خصوصی و صندوق کارآفرینی امید در این فرآیند بازسازی دخیل هستند.

ترفع با بیان اینکه صندوق کارآفرینی امید به ازای هر دستگاه اتوبوس بخش خصوصی، 250 میلیون تومان تسهیلات اعطا می‌کند، اضافه کرد: باتوجه به افزایش متوسط سن اتوبوس‌های عمومی یا دوکابین، این بخش به صورت مستمر درحال تعمیر و نگهداری است.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه در سرانجام اعلام کرد: اتوبوس‌های عمومی به علت سن بالا، احتیاج به تعمیرات دوره‌ای دارند که منابع اقتصادی این تعمیرات دوره‌ای و تعدادی از اتوبوس‌ها که احتیاج به اورهال اساسی دارند، از محل ردیف بودجه جاری شهرداری انجام می‌شود.

خبرنگار: ملیکا هاشمی

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 28 آذر 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 11226

به "بازسازی 1000 دستگاه اتوبوس بخش خصوصی و عمومی در دستور کار شهرداری نهاده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازسازی 1000 دستگاه اتوبوس بخش خصوصی و عمومی در دستور کار شهرداری نهاده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید