ادعا های پمپئو درباره وضع تحریم های جدید علیه ایران

به گزارش چاپار بلاگ، وزیر خارجه آمریکا بعد از اعلام تحریم های جدید مرتبط با ایران از سوی وزارت خزانه داری و وزارت خارجه آمریکا، مدعی شد که صنعت نفت ایران یک منبع عظیم درآمد برای فعالیت های مخرب تهران در خاورمیانه است.

ادعا های پمپئو درباره وضع تحریم های جدید علیه ایران

به گزارش ایسنا، مایک پمپئو در یک بیانیه مدعی: صنعت نفت ایران یک منبع عمده درآمد برای رژیم ایران است و هزینه فعالیت های مخرب آن در سراسر خاورمیانه را تامین می نماید. اقدامات امروز ما بار دیگر بر تعهد ایالات متحده در جلوگیری از دسترسی رژیم ایران به منابع اقتصادی مورد احتیاج آن رژیم جهت تامین اقتصادی تروریسم و سایر فعالیت های بی ثبات کننده آن، تاکید می نماید.

وزیر خارجه آمریکا که کشورش سخت ترین تحریم های تاریخ آمریکا را علیه ملت ایران وضع نموده گفت: ما بار دیگر از ایران می خواهیم که از آسیب رساندن به رفاه و سعادت مردم ایران به وسیله سوءاستفاده از منابع طبیعی برای گسترش هرج و مرج، دست بردارد.

وزارت خزانه داری آمریکا روز پنجشنبه 6 شرکت را به دلیل آنچه همکاری با شرکت پتروشیمی تریلاینس در ایران، امارات متحده عربی، و چین و نقض تحریم های ایران خوانده، به فهرست تحریم های خود اضافه شدند.

وزارت خارجه آمریکا نیز با انتشار بیانیه ای از تحریم 5 نهاد به دلیل خرید و انتقال نفت از ایران اطلاع داد.

شرکت پتروشیمی زاگرس در ایران، پتروتک اف زی ای در امارات متحده عربی، شرکت انرژی تریو در امارات متحده عربی، شرکت فناوری ژینگو در چین، شرکت چینی انرژی دایناپکس در هنگ کنگ، و شرکت چینی دینرین در هنگ کنگ شرکت هایی هستند که توسط وزارت خزانه داری آمریکا تحریم شدند.

شرکت پالایش آبادان در ایران، شرکت کشتیرانی ژیهانگ در چین، شرکت نیو فار لجیستیکز با مسئولیت محدود، شرکت کشتیرانی انرژی سینو، و شرکت معاملات پتروشیمی کمترانس در امارات متحده عربی، و سه تن از مدیران ارشد این نهاد ها هم توسط وزارت خارجه آمریکا تحریم شده اند.

منبع: فرارو
انتشار: 26 مهر 1399 بروزرسانی: 26 مهر 1399 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 8961

به "ادعا های پمپئو درباره وضع تحریم های جدید علیه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعا های پمپئو درباره وضع تحریم های جدید علیه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید