کارت های شتاب ایران به کارت خوان های روسیه متصل می گردد

به گزارش چاپار بلاگ، خبرنگاران : سید ابوطالب نجفی گفت: ارتباط شبکه پرداخت با روسیه مسئله متفاوتی است و در این مرحله قرار است سوئیچ فعلی شبکه شتاب کشور با سوئیچ میر روسیه ارتباط برقرار کند و در فاز اول نیز این ارتباط بر روی درگاه های ATM برقرار می گردد.

کارت های شتاب ایران به کارت خوان های روسیه متصل می گردد

وی با بیان اینکه اتصال به سوئیچ روسیه با ارتباط شبکه پرداخت ایران با بین الملل متفاوت است گفت: اتصال سوئیچ ایران با میر روسیه در دو الی سه ماه دیگر عملیاتی می گردد بدین معنی که با روس ها به این توافق رسیدیم که در فاز اول کارت های شتابی ایران بر روی ATM های روسیه و کارت های روسیه نیز بر روی ATM های ایران پذیرش شوند.

مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک گفت: بحث دومی که در این خصوص مطرح است این است که شبکه پرداخت ایران به شبکه های بین المللی متصل گردد ازاین رو برای این اتصال احتیاجمند یک زیرساخت هستیم که این زیرساخت باید سوئیچی باشد که با استاندارد بین المللی همخوانی داشته باشد.

نجفی اضافه نمود: بر این اساس در این حوزه در حال آماده سازی یک شبکه هستیم که به منظور آماده شدن این شبکه با شرکت روسی BPC یک قرارداد به منظور ایجاد این زیرساخت منعقدشده است.

وی یادآور شد: با آماده شدن این زیرساخت به هنگامی که مذاکرات بانک مرکزی با شبکه پرداخت بین المللی به نتیجه برسد و توافقات با بانک های دیگر کشورها به مرحله نهایی برسد شبکه پرداخت ایران برای این اتصال آماده باشد.

نجفی اضافه نمود: بعضی از رسانه ها با انتشار این خبر برداشت کردند که شبکه پرداخت ایران در حال حاضر به شبکه های بین المللی متصل می گردد که این برداشت درست نیست و در مقطع کنونی تنها زیرساخت این اتصال در حال آماده سازی برای زمانی است که شرکت های بین المللی پرداخت آمادگی پیدا کردند برای این اتصال در کشور نیز زیرساخت این اتصال فراهم باشد.

وی در پاسخ به این پرسش که سیاست هایی که ترامپ در قبال ایران در پیش گرفته چه تأثیری بر این روند دارد، اذعان داشت: تجربه ثابت نموده که چنین سیاست هایی پایدار نیست و ترامپ نیز به دلیل قول هایی که در زمان قبل انتخابات داده به چنین رویکردی روی آورده است.

نجفی اعلام نمود: ترامپ با چنین رویکردی می خواهد به جامعه بین الملل و سیاستمداران آمریکا نشان دهد که بخشی از قول های خود را اعمال می نماید اما به تدریج چنین مواضعی که جنبه نمایشی دارد تعدیل و اصلاح می گردد.

مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک در مورد زمان عملیاتی شدن اتصال شبکه پرداخت ایران به بین الملل گفت: زیرساخت اتصال شبکه پرداخت ایران به شبکه اقتصادی بین الملل در حال آماده سازی است و تا 10 الی 12 ماه دیگر آماده بهره برداری می گردد.

وی ادامه داد: به منظور ایجاد این زیرساخت در کشور به زمانی نزدیک به 10 الی 12 ماه فرصت احتیاج داریم و در این مدت نیز باید دید مذاکرات بانک مرکزی با شرکت های پرداخت بین الملل مثل UPA چین و JCB ژاپن که در آسیا هستند به کجا می رسد.

وی ادامه داد: البته چون این شرکت ها بازار خوبی در آمریکای شاقتصادی دارند در حال رصد شرایط هستند.

منبع: چمدان
انتشار: 28 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 569

به "کارت های شتاب ایران به کارت خوان های روسیه متصل می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارت های شتاب ایران به کارت خوان های روسیه متصل می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید