پاشینیان بار دیگر خواهان برکناری فرمانده ارتش ارمنستان شد

به گزارش چاپار بلاگ، با وجود آنکه رئیس جمهور ارمنستان با برکناری رئیس ستاد مشترک ارتش این کشور مخالفت نموده اما پاشینیان بار دیگر بر لزووم برکناری وی تاکید نمود.

پاشینیان بار دیگر خواهان برکناری فرمانده ارتش ارمنستان شد

با ما سفر کنید و با تور ارزان ارمنستان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

به نقل از اسپوتنیک، نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان، امروز یکشنبه بار دیگر خواهان کنار رفتن رئیس ستاد مشترک ارتش این کشور شد.

این در حالی است که رئیس جمهور ارمنستان روز گذشته با این خواسته پاشینیان مخالفت نموده بود.

پنجشنبه هفته گذشته بدنبال آنکه جمعی از فرماندهان ارتش ارمنستان خواهان استعفای پاشینیان از مقام نخست وزیری شدند، وی با بیان اینکه ارتش ارمنستان قصد کودتا دارد حکم برکناری رئیس ستاد مشترک را صادر اما رئیس جمهور با این اقدام مخالفت کرد.

در همین رابطه دفتر آرمن سرکیسیان رئیس جمهور ارمنستان با صدور بیانیه ای از مخالفت با برکناری رئیس ستاد مشترک ارتش این کشور اطلاع داد.

در بیانیه صادر شده از سوی دفتر سرکیسیان آمده است که رئیس جمهوری ارمنستان با درخواست نیکول پاشینیان نخست وزیر این کشور برای برکناری اونیک گاسپاریان رئیس ستاد مشترک ارتش این کشور مخالفت نموده است.

در این بیانیه آمده است: رئیس جمهور، در چارچوب اختیارات قانونی خود، پیش نویس فرمان را با اعتراض برگردانده است. با کلیات نظرات قانونگذاران و کارشناسان، نتیجه گیری این است که پیش نویس این حکم با قانون اساسی مغایرت اساسی دارد.، مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 25 اسفند 1399 بروزرسانی: 25 اسفند 1399 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 13600

به "پاشینیان بار دیگر خواهان برکناری فرمانده ارتش ارمنستان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاشینیان بار دیگر خواهان برکناری فرمانده ارتش ارمنستان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید