نکونام: در 20 دقیقه اول دیدار مقابل آلومینیوم خواب بودیم، مقابل العین فرصتی برای اشتباه نداریم

به گزارش چاپار بلاگ، سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: تیم ما در 20 دقیقه اول دیدار مقابل آلومینیوم خواب بود و شروع خیلی بدی داشتیم.

نکونام: در 20 دقیقه اول دیدار مقابل آلومینیوم خواب بودیم، مقابل العین فرصتی برای اشتباه نداریم

به گزارش خبرنگاران، جواد نکونام در نشست خبری بعد از دیدار تیمش مقابل آلومینیوم اراک که به تساوی بدون گل انجامید، گفت: خیلی خوشحالم که در استان مرکزی هستیم. با توجه به اینکه بازی پس از تعطیلات برگزار گشت و هر دو تیم به ویژه تیم ما از شرایط مسابقه دور بودند، بازی را با ریسک کمتر شروع کردیم. تیم ما در 20 دقیقه اول خواب بود و شروع خیلی بدی داشتیم.

وی اضافه نمود: من به بازیکنانم این شرایط را تذکر داده بودم، آنهم به دلیل اینکه ما از آخرین دیدارمان که در جام حذفی بود، بازی دیگری انجام نداده و از شرایط مسابقه دور بودیم.

سرمربی فولاد ادامه داد: از سازمان لیگ تشکر می کنم که بازی ما با گل گهر سیرجان را لغو کرد، چون بازیکنان مان اصلاً وقت استراحت نداشتند و اگر دیدار با گل گهر انجام می شد، با توجه به زمان دیدار در لیگ قهرمانان آسیا اصلاً نمی توانستیم در تعطیلات استراحت کنیم و تیم مان هم که دیگر تا پایان فصل هیچ زمانی برای استراحت نداشت.

نکونام اعلام کرد: در برنامه AFC اول 18 فروردین، سپس 22 فروردین و در نهایت 21 فروردین زمان بازی اول ما اعلام شد. اگر از همان ابتدا می دانستیم که 21 فروردین بازی داریم، مثل سایر تیم ها همان چهاردهم بازی می کردیم و به بازی با العین هم نزدیک می شدیم و این شرایط را برای مان بهتر می کرد. به هر حال برنامه های AFC دچار تغییر شد و ما متضرر و مجبور شدیم 12 فروردین بازی کنیم. شما هم می دانید که تیم از شرایط مسابقه دور و در زمین خوابش برده بود. 20 دقیقه اول را بد شروع کردیم، اما بعد از آن کنترل بازی را در دست گرفتیم و توانستیم 2، 3 موقعیت خوب روی دروازه آلومینیوم داشته باشیم.

وی گفت: بین دو نیمه به بازیکنان گفتم که آمادگی ذهنی لازم را نداشتیم و آلومینیوم برای رسیدن به موفقیت بیشتر توان گذاشت. پنج دقیقه ابتدایی نیمه دوم را هم خواب ماندیم و آلومینیوم دو موقعیت داشت. بعد از آن بازی را در دست گرفتیم و فرصت داشتیم. در مجموع دیداری که تیم ما انجام داد، با توجه به دوری از شرایط مسابقه، از لحاظ ذهنی و روحی و روانی خواب بود و این ضربه و لطمه زد و باعث شد که بد بازی کنیم.

سرمربی فولاد گفت: از زمانی که سرمربی فولاد شده ام، تیمم در هیچ مسابقه ای به اندازه دیدار امروز به حریف فرصت گل نداده بود. امروز تمرکز لازم را نداشتیم و حریف چند فرصت خطرناک داشت. خودمان می دانیم و همه اذعان دارند که آلومینیوم در خانه خیلی خوب بازی می کند و پرسپولیس را نیز در همین جا شکست داده است. هر تیمی که به اینجا آمده، باخته یا مساوی کرده است. به هر حال تیم ما می توانست در روزی که در اندازه خودمان بازی نکردیم، برنده باشد.

نکونام شرح داد: امتیازات این بازی تقسیم شد و حالا باید به فکر بازی در آسیا باشیم که با ذهنیت آماده و بیدار به میدان برویم، چرا که آنجا جایی برای اشتباه کردن نداریم. العین تیمی است که بازیکنان خارجی خیلی خوبی دارد و حتی به بازیکن خارجی اش پاسپورت اماراتی داده اند که برای تیم ملی این کشور بازی کند. آنها قابل مقایسه نیستند و خیلی جلوتر از ما هستند. پنجره نقل و انتقالاتی ما بسته است و از این بابت نیز متضرر شدیم. همه پنجره های تیم های دیگر باز شد، اما هیچ نگاهی به تیم ما نشد و از این بابت متضرر شدیم و مردم خوزستان و تیم فولاد مظلوم واقع شدند. همه تیم ها با ارتباطاتی که داشتند، توانستند پنجره خود را باز کنند، اما به تیم ما اجازه ندادند یک بازیکن جذب کنیم و کننده ایران در آسیا هم که هستیم و بابت این اتفاق متاسفم.

وی درباره میزبانی العین که اینکه این میزبانی در اختیار ایران قرار نگرفت، گفت: واقعیتش این است که فوتبال ما چندی وقتی می شود که شکست خورده است و چیزی عجیبی نیست. ما در فوتبال اینها را می دانم که امارات، قطر و عربستان از ما جلوتر هستند. باید واقعی به فوتبال نگاه کنیم. ما فقط در ایران لیگ برگزار می کنیم و فوتبال مان هیچ چیزی ندارد. واقعیت مان این است که ما نمی توانیم برگزار کنیم. شما شهرها و مردم را ببینید که چگونه گرفتار کرونا هستند و در این شرایط نمی توانیم میزبانی کنیم. این واقعیت فوتبال است و ما نمی توانیم و تیم های دیگر میزبان می شوند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1400 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 14739

به "نکونام: در 20 دقیقه اول دیدار مقابل آلومینیوم خواب بودیم، مقابل العین فرصتی برای اشتباه نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکونام: در 20 دقیقه اول دیدار مقابل آلومینیوم خواب بودیم، مقابل العین فرصتی برای اشتباه نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید