واقعا قرار بود مورینیو سرمربی ایران گردد؟، ماجرای پیشنهاد ایران به آقای خاص

به گزارش چاپار بلاگ، یکی از مسئولان سازمان تربیت بدنی بحث حضور احتمالی مورینیو در تیم ملی ایران را مطرح نموده است.

واقعا قرار بود مورینیو سرمربی ایران گردد؟، ماجرای پیشنهاد ایران به آقای خاص

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، این ماجرا مربوط به جام ملت های آسیا است که در امارات برگزار گردید. قبل از شروع این مسابقات کارلوس کی روش مصاحبه ای انجام داد که بسیاری از مسئولان را ناراحت کرد و واکنش های زیادی را هم در پی داشت.

درست همان زمان شایعه برکناری او مطرح شد و بلافاصله نام مورینیو هم به عنوان یکی از گزینه ها بر سر زبان ها افتاد.

البته از همان ابتدا تعیین بود یک مربی با رزومه و قیمت مورینیو هرگز به ایران نمی آید اما نام او به عنوان یکی از گزینه ها مطرح و حتی پیشنهاد ایران به این مربی سرشناس ارائه شد.

البته در نهایت پس از یک سری اتفاقات کارلوس کی روش در تیم ملی ماندنی شد و به جام ملت های آسیا رفت و همان طور که می دانید تیم ملی در این مسابقات به جز بازی آخر مقابل ژاپن نتایج خوب و قابل قبولی گرفت اما به ژاپن 3 بر صفر باخت و از رسیدن به فینال جام ملتهای آسیا بازماند.

ماجرای پیشنهاد تیم ملی ایران به مورینیو

ورزش سه نیز در این زمینه نوشت: مازیار ناظمی مدیر سابق ارتباطات وزارت ورزش دوباره در کلاب هاوس ادعا کرد که فوتبال ایران به مورینیو پیشنهاد کار داده است.

مازیار ناظمی ادعا کرد که کارلوس کی روش با فدراسیون فوتبال توافق نموده بود در صورتی که تیم ملی ایران را در جام ملت های آسیا قهرمان نکند، از سمت خود کنار برود.

ناظمی درباره استخدام یک سرمربی جدید و اسم و رسم دار برای تیم ملی گفت: بحث بر این بود که یک مربی خوب و صاحب سبک برای راهنمایی فوتبال ایران استخدام بشود. البته نظر وزارت ورزش روی مربی داخلی بود اما آقای تاج با توجه به شرایط فوتبال ایران آن را نپذیرفت. بحث آقای برانکو هم مطرح شد اما چون او در پرسپولیس مشغول کار بود، صلاح ندیدند که وی راهنمایی تیم ملی را در دست بگیرد. ضمن این که فضای تندی هم علیه ایشان وجود داشت. با این حال فدراسیون با گزینه های مختلفی مذاکرات جدی انجام داد و اسامی که بنده در آن موقع درج میکردم، هیچ کدام خالی از واقعیت نبود. آقای مورینیو برای تفسیر مسابقات جام ملت ها به منطقه خلیج فارس آمده بود که با او صحبت شد. با یورگن کلینزمن نیز مذاکراتی صورت گرفت. همچنین با هروه رنار و خوان لوپتگی که تمام جلسات ایشان در دفتر سفارت ایران در اسپانیا و توسط آقای قشقاوی سفیر ایران برگزار گردید و در نهایت باوجود اینکه ایشان جلسات زیادی را با فدراسیون برگزار کردند، در نهایت نپذیرفتند که به ایران بیایند و دلیلش هم مسائل خانوادگی بود.

ناظمی گفت: آنچه که من درباره مذاکره با مورینیو نقل کردم، بر اساس شنیده هایی بود که از مسئولان فدراسیون فوتبال آقای تاج و علوی داشتم و نمی دانم که این صحبت ها تا چه حد جدی بوده و بحث عدد و رقم هم مطرح شده یا خیر.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1400 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 15120

به "واقعا قرار بود مورینیو سرمربی ایران گردد؟، ماجرای پیشنهاد ایران به آقای خاص" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واقعا قرار بود مورینیو سرمربی ایران گردد؟، ماجرای پیشنهاد ایران به آقای خاص"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید