مدیرعامل تسلا اطلاعاتی نادرست درباره کرونا در توییتر منتشر کرد

به گزارش چاپار بلاگ، ایلان ماسک مدیرعامل توییتر در توئیتی اطلاعاتی را مبنی بر این که بچه ها به کلی از کرونا مصون هستند منتشر کرد این در حالی است که بچه ها در برابر کرونا مصونیت ندارند، بلکه بر اساس اطلاعاتی که تا کنون تایید شده اند، بچه ها اغلب خفیف تر از بزرگسالان مبتلا می شوند یا ناقل هستند.

مدیرعامل تسلا اطلاعاتی نادرست درباره کرونا در توییتر منتشر کرد

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، توییتر اخیرا در وبلاگ خود گفت که از انتشار اطلاعات نادرست درباره ویروس کرونا جلوگیری می نماید. اما به نظر می رسد جک دورسی مدیرعامل توییتر قصد ندارد ایلان ماسک را مشمول قوانین خود کند.

ماسک در توییت خود نوشت: بچه ها اساساً مصون هستند ، اما سالمندان در شرایط موجود آسیب پذیر هستند. اجتماعات خانوادگی با تماس نزدیک بین بچه ها و مادرعظیم ها و پدرعظیم ها احتمالاً بیشترین خطر را دارند.

گرچه بخش دوم سخنان ماسک درباره کاهش اجتماعات و رفت و آمدها درست است اما این اصلا علمی نیست که بچه ها از ویروس مصون هستند. در مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده تاکید شده است که اگرچه عظیمسالان بیشتر موارد تایید شده کرونا را تشکیل می دهند و در معرض خطر بیشتری هستند اما بچه ها نیز می توانند به کرونا مبتلا شوند.

اما چرا توییتر که قرار بود اطلاعات اشتباه را حذف کند، در برابر توییت ایلان ماسک سکوت نموده است؟ توییتر به بیزینس اینسایدر گفت که توییتهای ماسک هنگام آنالیز متن و نتیجه گیری کلی ، قوانین را نقض نمی نمایند. این شرکت گفت که برای شناسایی اطلاعاتی که بیشترین ضرر را به دنبال دارد، یک تیم عظیم با یکدیگر مشورت می نمایند.

ماسک پیش از این، این ایده را مطرح نموده بود که واکنش به شیوع کرونا ویروس بیش از حد مورد توجه قرار گرفته است. او همچنین روز پنجشنبه گفت که تسلا در صورت بروز کمبود ونتیلاتور را فراوری می نماید اما در ادامه این سؤال را مطرح نمود که آیا چنین کمبودی ظهور خواهد نمود یا خیر.

در گزارش فوریه دانشگاه جانز هاپکینز آمده است که ایالات متحده 160،000 دستگاه ونتیلاتور آماده برای استفاده در بیمارستان ها را در اختیار دارد و 8،900 مورد دیگر نیز در انبارها واقع شده است اما بعضی از کارشناسان در حال پیش بینی هستند که احتمالا این تعداد کم تر از تقاضا خواهد بود.

منبع: انتخاب
انتشار: 19 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 3165

به "مدیرعامل تسلا اطلاعاتی نادرست درباره کرونا در توییتر منتشر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیرعامل تسلا اطلاعاتی نادرست درباره کرونا در توییتر منتشر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید