مالکیت استقلال و پرسپولیس به وزارت اقتصاد و صمت واگذار نشده است

به گزارش چاپار بلاگ، تهران (پانا) - رئیس سازمان خصوصی سازی اخبار مبنی بر واگذاری مالکیت دو باشگاه پرسپولیس و استقلال به وزارتخانه های اقتصاد و صمت را نادرست خواند و از مشخص تکلیف اختیار مالکانه و اعضای مجمع اطلاع داد.

مالکیت استقلال و پرسپولیس به وزارت اقتصاد و صمت واگذار نشده است

به گزارش وزارت اقتصاد، رئیس سازمان خصوصی سازی اخبار منتشر شده مبنی بر واگذاری مالکیت دو باشگاه پرسپولیس و استقلال به وزارتخانه های اقتصاد و صمت را نادرست خواند و از مشخص تکلیف اختیار مالکانه و اعضای مجمع سرخابی ها برای حل شدن مشکل از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا اطلاع داد.

حسین قربان زاده اضافه نمود: مالکیت این دو باشگاه فعلاً با دولت است و تا زمان واگذاری کنترلی این باشگاه ها در بورس در مالکیت دولت باقی خواهد ماند. اما طبق بند یک ماده 18 قانون سیاست های اصل 44 هر شرکتی که در فهرست واگذاری قرار می گیرد از جمله این دو باشگاه، حقوق مالکانه آن به وزارت اقتصاد منتقل می گردد.

رئیس سازمان خصوصی سازی ادامه داد: وزیر اقتصاد هم معمولاً سالانه مسؤولیت و اختیار مدیریت و برگزاری مجامع این شرکت های در فهرست واگذاری را به وزرای ذیربط منتقل می نماید. که درخصوص دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، وزیر اقتصاد ابتدای هر سال، اعمال حقوق مالکانه خود را به وزیر ورزش تفویض می نماید و در همان نامه سالانه سه عضو مجمع این دو باشگاه را وزیر اقتصاد، وزیر دادگستری و وزیر ورزش عنوان می نماید.

وی اضافه نمود: یکی از ایرادات کنفدراسیون فوتبال آسیا به این دو باشگاه، بحث مالکیت یگانه مطرح شده و به آن ایراد وارد نموده است. به همین جهت نامه ای را سازمان خصوصی سازی ارسال کرد که گواهی می نماید این دو شرکت در دو ماه آینده در بورس عرضه خواهند شد و در ضمنً مشترک بودن اعضای مجمع (سه وزیر) برای هر دو باشگاه نیز، احتمالاً تا فردا تغییر خواهد نمود تا اعضای مجمع دو باشگاه متفاوت باشند.

وی در پاسخ به این سوال که گفته می گردد، یکی از دلایل سپرده شدن مالکیت بدهی های مالیاتی این دو باشگاه است، عنوان نمود: مسأله تفویض اختیار مالکانه هیچ ارتباطی به بدهی مالیاتی این دو باشگاه ندارد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 28 بهمن 1400 بروزرسانی: 28 بهمن 1400 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 22599

به "مالکیت استقلال و پرسپولیس به وزارت اقتصاد و صمت واگذار نشده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مالکیت استقلال و پرسپولیس به وزارت اقتصاد و صمت واگذار نشده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید