فواید 15 دقیقه پیاده روی روزانه

به گزارش چاپار بلاگ، وب سایت فرارو: پیاده روی برای کاهش وزن بسیار عالی است، اما مزایا بسیار فراتر از این مسئله است. از افزایش انرژی، بهبود خلق و خو گرفته تا کاهش استرس، افزایش خلاقیت و بسیاری موارد دیگر. در این مطلب با 14 مورد از فواید پیاده روی آشنا خواهیم شد.

فواید 15 دقیقه پیاده روی روزانه

1. افزایش نشاط و شادی

اگر یک روز کمبود خواب داشته یا بنا به هر مسئله ای کمی بی حوصله و کسل باشید، پیاده روی می تواند روحیه شما را بهبود ببخشد. طبق یک مطالعه منتشر شده در ژورنال American Preventive Medicine. شرکت نمایندگان در این مطالعه که به طور متوسط 150 دقیقه ورزش متوسط (گلف، تنیس، ایروبیک، شنا، یا پایکوبی) را با افرادی که در طول هفته 200 دقیقه پیاده روی داشتند مقایسه کردند، و نتایج گزارش را چنین ارائه دادند که سطح انرژی بالاتر، سلامت عاطفی و زندگی اجتماعی قوی تری را نسبت به گروه دیگر داشته اند. اگر می خواهید خلق و خوی بهتری داشته باشید باید روزانه چند دقیقه پیاده روی کنید.

2. افزایش خلاقیت

به دنبال یک ایده ناب می گشت؟ در اطراف خانه یا محل کار تان کمی پیاده روی کنید. به عناون مثال، با پیاده روی می توانید برای ایده ای که برای نوشتن به دنبالش می گشتید، الهام بگیرید، همچنین می توانید خلاقیت تان را در تمامی زمینه ها جاری سازید. یکی از مطالعات دانشگاه استنفورد نشان داد که پیاده روی می تواند 60 درصد خلاقیت را تقویت کند.

3. کاهش حملات آسم

اگر آسم ناشی از ورزش را تجربه نکردید، لازم نیست از ورزش خودداری کنید. شما فقط باید در شرایط مناسب تمرین مناسب را انتخاب کنید. کالج آلرژی، آسم و ایمونولوژی آمریکا می گوید: پیاده روی، همراه با شنا، گلف و دوچرخه سواری تفریحی، احتمال تحریک راه های هوایی را کاهش می دهد. به طور کلی، به دنبال فعالیت هایی باشید که می توانید در هوای معمولی انجام دهید و به استقامت قابل توجهی نیاز ندارید. سرعت لازم برای راه رفتن و نحوه تنفس صحیح را بیاموزید.

4. افزایش متابولیسم

سندرم متابولیک - بدترین عارضه افزایش فشار خون / کلسترول، قند خون بالا و چربی در دور کمر است - یکی از بدترین عوارض جانبی سبک زندگی بی تحرک به شمار می رود. این علامت باعث ابتلا به دیابت، بیماری قلبی و حتی مرگ زودرس می گردد. اما ما یک درمان قدیمی برای این بیماری امروزی داریم: ورزش. یک مطالعه منتشر شده در مجله پزشکی نیجریه نشان داد که احتمالاً با پیاده روی بیش از یک ساعت در روز، احتمال ابتلا به سندرم متابولیک 29 درصد کاهش می یابد.

5. افزایش عمر

می خواهید زندگی طولانی تر داشته باشید؟ راه رفتن می تواند گزینه مناسبی باشد. اما برای به دست آوردن عمر طولانی، کار ها را سرعت بخشید. براساس یافته هایکلینیک مایو، تحقیقات نشان داده است که سریع راه رفتن می تواند طول عمر را بیشتر کند، حداقل بیشتر از افرادی که سرعت کندتری داشته اند. اگر می خواهید زندگی طولانی تر داشته باشید، باید بلند شوید و راه بروید.

6. صرفه جویی در مخارج

داشتن تناسب اندام می تواند گران باشد! برای عضویت در یک سالن ورزشی، تهیه تجهیزات ورزشی در خانه، لباس و کفش به سرعت می تواند مخارج را بالا ببرد. اما برای پیاده روی چنین هزینه هایی لازم نیست، مطلقاً به هیچ چیز نیاز ندارد - حتی کفش اختیاری است! و نه تنها باعث صرفه جویی در هزینه های شما می گردد بلکه در مراقبت های بهداشتی نیز در هزینه ها صرفه جویی می کنید.

طبق مطالعه ای که در ژورنال انجمن قلب آمریکا اجرا شده است، افرادی که مرتباً ورزش می نمایند، در مقایسه با کسانی که حداقل هفتگی ورزش نمی نمایند، در هزینه ها صرفه جویی بیشتری داشتند. (30 دقیقه یا بیشتر فعالیت هوازی با شدت متوسط پنج روز در هفته یا حداقل 25 دقیقه فعالیت هوازی شدید سه روز در هفته مناسب است).

7. افزایش کیفیت خواب

هشت ساعت خواب کامل یکی از مهمترین کار هایی است که می توانید برای سلامتی خود در نظر بگیرید. اما بعضی مواقع این کار ساده تر از انجام می گردد. خوشبختانه پیاده روی با سرعت بالا می تواند تمام آنچه شما نیاز دارید، باشد. محققان دریافته اند افرادی که مرتباً ورزش می نمایند، از جمله پیاده روی، خواب با کیفیت تری را تجربه می نمایند نسبت به افرادی که ورزش شدید انجام می دادند یا وزنه برداری می نمایند.

8. احساس آرامش

اگر استرس داریدریال باید پیاده روی کنید. بیشتر افرادی که در استخر شنا می نمایند، از تأثیر مثبت و جدی آن بر سلامت روحی و جسمی بهره می برند. اما علم می گوید پیاده روی یکی از سریعترین و مؤثرترین راه های کسب آرامش است. طبق اعلام انجمن اضطراب و افسردگی آمریکا، یک پیاده روی 10 دقیقه ای ممکن است به اندازه یک تمرین 45 دقیقه ای از نظر کاهش اضطراب و افسردگی مؤثر باشد. ترشح کورتیزول، هورمون استرس کاهش پیدا می نماید و همچنین به متوقف کردن جریان بی سرانجام نگرانی ها از ذهن شما یاری می نماید.

9. جلوگیری از زوال عقل

پیاده روی برای مغز مفید است. محققان دانشگاه هایلند نیو مکزیکو دریافتند که پای شما روی زمین هنگام پیاده روی، امواج فشار را به وسیله شریان هایی ارسال می نماید که جریان خون را به مغز افزایش می دهد. حتی بهتر، پیاده روی با کاهش خطر ابتلا به بیماری های شناختی مانند بیماری آلزایمر و انواع دیگر زوال عقل موثر است.

10. خاصیت تسکین دهنده بدون مصرف دارو

درد های مزمن یک اپیدمی خاموش خوانده می شوند، و حدود 100 میلیون آمریکایی در حال حاضر از این مسائل رنج می برند؛ و اگر شما یکی از آن دسته از افرادی هستید که روزانه با درد می جنگید، آخرین کاری که احتمالاً قصد دارید انجام دهید این است که بعضیزید و پیاده روی کنید. اما یک مطالعه منتشر شده در Annals of Rehabilitative Medicine نشان داد که یک روش معمول پیاده روی باعث کاهش درد مزمن کمر در شرکت نمایندگان مورد مطالعه شده است. راه رفتن ممکن است نتواند درد مزمن را درمان کند، اما می تواند به شما در مقابله بهتر با آن یاری کند. دریابید که کدام اشتباه در هنگام پیاده روی باعث بروز درد در شما می گردد.

11. بهبود شرایط استخوان ها

افزایش تراکم استخوان ممکن است یکی از شگفت انگیزترین مزایای سلامتی در پیاده روی باشد، که به خودی خود نکته حائز اهمیتی است. افرادی که استخوان های قوی تر دارند و از پوکی استخوان و همه مسائل مربوط به آن مانند شکستگی، ناتوانی و انقباض ستون فقرات جلوگیری می نمایند. انجمن سلامت استخوان آمریکا می گوید، بهترین راه برای داشتن استخوان های قوی و سالم، انجام تمرینات وزنه برداری مانند دویدن، پایکوبییدن و پیاده روی است. محققان دریافته اند که برنامه های پیاده روی که بیش از شش ماه به طول بینجامد با اثرات معنی دار و مثبت در تراکم استخوان لگن همراه است.

12. بهبود بینایی

درست است با پیاده روی کردن نمی توانید قدرت بینایی خود را افزایش دهید، اما می توانید با قدم زدن روزانه از بینایی خود محافظت کنید. محققان دریافتند افرادی که فعالیت هوازی منظم داشته اند، چشم های سالم تری دارند و احتمال ابتلا به مسائلی مانند دژنراسیون شبکیه و کاهش بینایی مرتبط با سن را کمتر تجربه می نمایند؛ بنابراین حتی اگر سوپرمن نیستید، باز هم بینایی خوبی خواهید داشت.

13. همراهی دوستان

پیاده روی به تنهایی می تواند برای سلامت کلی بدن مفید باشد، اما پیاده روی می تواند فرصتی عالی برای برقراری ارتباط نزدیک محبت آمیز و خانواده باشد - به دور از لوازم الکترونیکی و حواس پرتی دیگر در خانه. در این شرایط، که مزایای پیاده روی بهره مند می شوید فرصتی هم برای بازیابی روابط محبت آمیز پیدا خواهید کرد که بسیار جذاب و لذت بخش است.

14. داروی معجزه گر

به طور کلی ورزش و به ویژه پیاده روی به عنوان دارا فاکتوری در کاهش خطر ابتلا به بیماری های مزمن مانند بیماری های قلبی، سکته مغزی، دیابت نوع 2 و بعضی از سرطان ها به عنوان داروی معجزه آسا شناخته می گردد. صادقانه بگوییم، به نظر نمی رسد یک شرایط بهداشتی وجود داشته باشد که به نوعی نتواند یاری کند؛ و برخلاف دارو های واقعی، پیاده روی هیچ عارضه جانبی ندارد، به راحتی قابل دسترسی، مقرون به صرفه، موثر و بهترین راه چاره است که نیازی به نسخه ندارد.

منبع: thehealthy

منبع: برترین ها
انتشار: 31 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 6742

به "فواید 15 دقیقه پیاده روی روزانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فواید 15 دقیقه پیاده روی روزانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید