طرح موضوع براندازی در ایران ، واشنگتن ایران را به تلاش برای اقدامات تحریک آمیز متهم کرد

به گزارش چاپار بلاگ، وزیر موقت نیروی دریایی آمریکا ایران را به تلاش برای انجام آنچه به گفته او اقدامات تحریک آمیز خوانده شده متهم کرده است.

طرح موضوع براندازی در ایران ، واشنگتن ایران را به تلاش برای اقدامات تحریک آمیز متهم کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، یک مقام ارشد نیروی دریایی آمریکا، ایران را به تلاش برای انجام اقدامات تحریک آمیز در تنگه هرمز و سایر نقاط منطقه در آینده متهم کرده است.

آمریکا بدون ارائه مستندات لازم، ایران را مسئول حملاتی دانسته که در تابستان سال جاری به چند نفت کش در خلیج فارس انجام شدند.

توماس مادلی، وزیر موقت نیروی دریایی آمریکا گفت: فکر می کنم آنها انجام اقدامات تحریک آمیز در آن نقطه را ادامه خواهند داد و فکر می کنم هر فرصتی را برای انجام آن، مغتنم خواهند شمرد.

مادلی در ادامه ادعاهایش گفته بدون براندازی در ایران، آمریکا لحن متفاوتی از سوی سران ایران را نخواهد شنید.

وی اضافه نمود: به نظر من، چیزی کمتر از تغییر نظام در آنجا باعث نخواهد شد لحن رهبران این کشور تغییر کند تا که آنها کاری را که در این مدت انجام داده اند متوقف خواهند کرد.

وزارت دفاع آمریکا از اردیبهشت ماه سال جاری 14000 نیروی نظامی به منطقه اعزام کرده است. واشنگتن هدف از اعزام این نیروها را مهار ایران ذکر کرده است.

مادلی در بخش دیگری از ادعاهایش گفت واکنش آمریکا به اقدامات ایران می تواند پنتاگون را از تمرکز بر اولویت های دیگر مانند مقابله با چین دور کند.

وزیر موقت نیروی دریایی آمریکا گفت: واکنش ما به سوءرفتارهای آنها در آن منطقه این است که یک ناو هواپیمابر را 10 ماه به آنجا می فرستیم. این اقدام چه تأثیری بر آمادگی ناوگان ما دارد؟ هر چه این ناو برای مدت بیشتری در آنجا باشد از آمادگی ما کاسته می شود.

آمریکا از روز 9 اردیبهشت ماه سال جاری به درخواست کنث مک کنزی، رئیس سازمان فرماندهی مرکزی آمریکا موسوم به سنتکام و به دستور جان بولتون، مشاور امنیت ملی وقت آمریکا ناوگروه لینکلن را راهی منطقه کرد.

بولتون در آن زمان گفت این ناوگروه را در واکنش به مجموعه فزاینده ای از نشانه ها و هشدارهای نگران کننده از سوی ایران روانه منطقه کرده است.

از آن زمان به بعد، حضور این ناوگروه در منطقه به دستور مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا در منطقه تمدید شد.

رسانه های آمریکا چند هفته پیش گزارش دادند ناوگروه لینکن بعد از 7 ماه حضور در غرب آسیا منطقه را ترک کرده است و قرار است ناو هری ترومن جایگزین آن شود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 1760

به "طرح موضوع براندازی در ایران ، واشنگتن ایران را به تلاش برای اقدامات تحریک آمیز متهم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح موضوع براندازی در ایران ، واشنگتن ایران را به تلاش برای اقدامات تحریک آمیز متهم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید