صعودی شدن آمار بیماران کرونایی در مازندران پس از یک ماه

به گزارش چاپار بلاگ، آمار بیماران کرونایی در مازندران پس از حدود یک ماه فرایند نزولی، بار دیگر طبق آمار دانشگاه علوم پزشکی این استان فرایند افزایشی به خود گرفت و تعداد بیماران جدید بستری از آمار ترخیصی ها پیش افتاده است.

صعودی شدن آمار بیماران کرونایی در مازندران پس از یک ماه

به گزارش خبرنگار ایرنا، بر اساس آخرین گزارش دانشگاه علوم پزشکی مازندران، در دوره زمانی 24 ساعت گذشته 93 بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان های تحت مدیریت این دانشگاه بستری و در همین مدت 65 بیمار پس از بهبودی از بیمارستان مرخص شدند.

در حالی آمار بیماران کرونایی بستری در بیمارستان های تحت مدیریت دانشگاه علوم پزشکی مازندران، یکی از 2 دانشگاه علوم پزشکی استان، به دلیل عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی و عادی سازی رفتاری نسبت به ویروس کرونا فرایند افزایشی به خود گرفت که از سوم فروردین ماه سال جاری تا 11 اردیبهشت فرایند کاهشی داشت.

پیش از این دانشگاه علوم پزشکی بابل، یکی دیگر از دانشگاه های علوم پزشکی در مازندران هم از افزایشی شدن آمار بستری بیماران مشکوک به کرونا در بیمارستان های زیر مجموعه این دانشگاه پس از دو هفته فرایند کاهشی خبر داده بود.

دانشگاه علوم پزشکی بابل اعلام کرده بود که تعداد بیماران بستری در بیمارستان های تحت مدیریت این دانشگاه در 24 ساعت منتهی به 11 اردیبهشت برای نخستین بار در دو هفته اخیر 20 درصد افزایش یافته است و دوباره سه رقمی شده است.

بر اساس این گزارش، در 24 ساعت گذشته در بیمارستان های این دانشگاه نیز 24 بیمار بستری و 20 بیمار نیز پس از بهبودی ترخیص شدند و مجموع بیماران بستری در بیمارستان های زیر پوشش این دانشگاه به 112 نفر رسید.

افزایش آمار بیماران کرونایی در مازندران پس از 2 هفته از آغاز فعالیت مشاغل کم خطر، حدس در مورد احتمال برگشت تعطیلی به این مشاغل و سخت گیری ها بیشتر به خصوص محدودیت های سفر را افزایش داده است.

نخستین بار ویروس کرونا در استان مازندران با شناسایی 2 بیمار در شهرستان بابل در سی ام بهمن ماه شیوع یافت و پس از دو هفته آمار بیماران مشکوک بستری را به حدود 2 هزار نفر رساند.

اکنون با افزایشی شدن دوباره فرایند بستری بیماران جدید کرونایی در بیمارستان های مازندران، صحت گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که این استان را در زمره 6 استان دارای بالاترین مبتلایان به کرونا و شرایط قرمز قرار داده، بیشتر مشخص می شود.

منبع: فرارو
انتشار: 7 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 5024

به "صعودی شدن آمار بیماران کرونایی در مازندران پس از یک ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صعودی شدن آمار بیماران کرونایی در مازندران پس از یک ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید