سطوح همکاری ایران و بوسنی و هرزگوین باید تقویت گردد

به گزارش چاپار بلاگ، تهران (پانا) - رییس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و بوسنی و هرزگوین گفت ظرفیت های فراوانی برای توسعه همکاری مالی و تجاری فیمابین بین دو کشور وجود دارد.

سطوح همکاری ایران و بوسنی و هرزگوین باید تقویت گردد

به گزارش خانه ملت، سمیر ولادجیچ سفیر بوسنی و هرزگوین در تهران روز چهارشنبه با محمدحسن آصفری رییس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و بوسنی و هرزگوین ملاقات و گفت وگو کرد.

آصفری در ابتدای این ملاقات بر اهمیت دیپلماسی پارلمانی جهت توسعه و توسعه مناسبات دو کشور تاکید نمود و اضافه نمود: مجلس شورای اسلامی ضمن اعلام آمادگی برای تبادل هیأت و توسعه مناسبات پارلمانی میان نمایندگان مجالس ایران و بوسنی و هرزگوین از تقویت و تحکیم روابط محبت آمیز فیمابین استقبال می نماید.

وی اضافه نمود: بوسنی و هرزگوین به عنوان کشوری مسلمان در قاره اروپا جایگاه مهمی در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران دارد.

رییس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و بوسنی و هرزگوین در ادامه ارتقاء سطح مراوادت مالی دو کشور جهت تأمین منافع دو ملت را مهم خواند و اضافه نمود: ظرفیت های فراوانی برای توسعه همکاری مالی و تجاری فیمابین در حوزه های کشاورزی، پتروشیمی، مواد غذایی، گردشگری و صنعت وجود دارد که تا به امروز از آنها بخوبی بهره برداری نشده است. انتظار می رود با استفاده از توانمندی های موجود در دو کشور بتوانیم این سطح از همکاری ها را بیش از پیش تقویت کنیم.

آصفری گفت: فعال کردن بخش خصوصی و سرمایه گذاری های مشترک مالی موجب نزدیکی دو ملت مسلمان جمهوری اسلامی ایران و بوسنی و هرزگوین خواهد شد.

سمیر ولادجیچ نیز در این ملاقات همکاری های پارلمانی را در توسعه مناسبات فی مابین مهم خواند و گفت: سفارت بوسنی و هرزگوین در تهران کوشش خود را برای تقویت روابط محبت آمیز مجالس دو کشور به کار خواهد گرفت.

وی در ادامه با توجه به نقش و جایگاه مهم مجالس جمهوری اسلامی ایران و بوسنی و هرزگوین در تسهیل و تسریع همکاری های دو دولت، بر تبادل و رایزنی مستمر نمایندگان مجالس دو کشور از جمله گروه های دوستی پارلمانی تاکید نمود.

سفیر بوسنی و هرزگوین در خاتمه دلیل کاهش سطح همکاری های مالی و تجاری دو کشور را بحران همه گیری کووید 19 دانست و گفت: افزایش بیماری کرونا در یکسال اخیر موجب کاهش مراودات مالی و تجاری فیمابین شده است. امیدواریم با گذر از این بحران بتوانیم با وجود ظرفیت های بالای مالی جمهوری اسلامی ایران در بخش های پتروشیمی، موادغذایی و آلومینیوم برای توسعه و توسعه مناسبات میان دو کشور بهره ببریم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 دی 1400 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 21229

به "سطوح همکاری ایران و بوسنی و هرزگوین باید تقویت گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سطوح همکاری ایران و بوسنی و هرزگوین باید تقویت گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید