رحیمی دنیا آبادی: باید پیغام واحدی به غرب مخابره گردد

به گزارش چاپار بلاگ، یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه در شرایط فعلی کشور، به همگرایی بیشتر بین قوا احتیاج داریم، گفت: باید اجماع فراگیری در داخل درباره مسائل هسته ای ایجاد گردد تا پیغام واحدی به غرب مخابره گردد و غرب وادار به تصمیم گیری گردد.

رحیمی دنیا آبادی: باید پیغام واحدی به غرب مخابره گردد

جلیل رحیمی دنیا آبادی در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: ما در حوزه سیاست خارجی احتیاج به اجماع بر سر منافع و امنیت ملی خود داریم، اگر تعریف واحدی از هدف، خواسته و شیوه رسیدن به آن نداشته باشیم آسیب می بینیم؛ همچنان که بعد از عملی شدن برجام همین تشتتی که ما در داخل داشتیم به طرف آمریکایی یاری کرد که زیر قولش بزند و به تعهداتش عمل نکند. الان نباید این جهت را طی کنیم.

وی اضافه کرد: ما یک خواسته معین و به حق داریم آن هم این است که غربی ها باید همه تحریم را لغو نمایند و فشار را از ملت بردارند و ما هم به تعهدات خود برگردیم. اگر بنا باشد ما به تعهداتمان عمل کنیم و غربی ها هیچ اقدامی ننمایند قابل پذیرش نیست و هیچ انسان عاقل و منطقی در دولت، مجلس و حاکمیت این تعهد یک طرفه و گفتار درمانی غربی ها را نمی پذیرد.

این نماینده مجلس یاد آور شد: من فکر می کنم حرفی که دولت و مجلس می زنند یکی است گرچه شاید شیوه بیانش متفاوت باشد. دولت هم می خواهد که غربی ها به تعهداتشان عمل کند و مجلس نیز همین را می خواهد اما مجلس فشار را بیشتر نموده، بهتر این است که اجماع فراگیری در داخل ایجاد گردد تا پیغام واحدی به غرب مخابره گردد و غرب وادار به تصمیم گیری گردد. اما اگر آنها احساس نمایند ما در داخل تشتت داریم از آن سوء استفاده خواهند کرد.

وی در سرانجام با اشاره به مصوبه امروز مجلس درباره لغو بیانیه مشترک ایران و آژانس نیز گفت: برای رسیدن به تخلف دولت و نقض قانون احتیاجمند جلسه با سازمان انرژی اتمی و شورای عالی امنیت ملی و رییس جمهوری بودیم تا بدانیم دقیقا چه تصمیمی و چرا گرفته شده و بعد با دانستن جزییات تصمیم و آنالیز محتوای بیانیه مشترک آژانس و سازمان انرژی اتمی، نتیجه گیری کنیم. معتقدم در این شرایط کشور به همگرایی بیشتر بین قوا احتیاج داریم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 فروردین 1400 بروزرسانی: 17 فروردین 1400 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 14228

به "رحیمی دنیا آبادی: باید پیغام واحدی به غرب مخابره گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رحیمی دنیا آبادی: باید پیغام واحدی به غرب مخابره گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید