راهنمای انتخاب بهترین بیمه مسافرتی چیست؟

به گزارش چاپار بلاگ، بیمه مسافرتی بیمه ای ضروری برای سفر است که برای سفرهای خارجی صادر می گردد.

راهنمای انتخاب بهترین بیمه مسافرتی چیست؟

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا قیمت با ما همراه باشید، سفر به آبشار نیاگارا و شهرهای پیشرفته تورنتو و مونترال را در کنار ما تجربه کنید.

با توجه به اینکه در بسیاری از کشورهای خارجی، هزینه های مختلف مثل هزینه درمان بسیار بالاست و همچنین ممکن است مسافران ایرانی با شرایط، زبان و قوانین آن کشورها آشنایی نداشته باشند، بهترین راه برای داشتن یک سفر مطمئن و کم هزینه، داشتن بیمه مسافرتی است.

بیمه مسافرتی چیست

اگر شما قبل از سفر به کشورهای خارجی بیمه مسافرتی را خریداری کنید، در زمان وقوع حوادث مختلفی مثل بیماری، گم شدن بار و مدارک، تأخیر در پرواز، مسائل حقوقی و … بیمه از شما حمایت می نماید.

از طرف دیگر بسیاری از سفارت خانه ها یکی از شروط صدور ویزا را، داشتن بیمه مسافرتی اعلام می نمایند. پس خرید بیمه مسافرتی علاوه بر اینکه در بسیاری از مواقع اجباری است، با توجه به پوشش های فراوان خود به نفع بیمه گذاران هم خواهد بود. پوشش های بیمه مسافرتی شامل موارد زیر است:

هزینه های پزشکی شامل هزینه معاینه، درمان، جراحی و بستری شدن در بیمارستان و مراکز درمانی

هزینه های ضروری دندانپزشکی مثل درمان عفونت شدید، دندان درد، کشیدن دندان و…

هزینه ارسال داروهای ضروری و مورد احتیاج بیمه گذار

هزینه های رفت و آمد و اقامت یکی از همراهان بیمه شده، در صورت ابتلا به بیماری یا وقوع حادثه ای که بیش از 10 روز احتیاج به بستری شدن در بیمارستان داشته باشد.

هزینه مسائل حقوقی و حمایت های حقوقی مثل مشاوره و پیگیری پرونده

هزینه سرقت یا مفقودی بار و مدارک مسافر

هزینه تاخیر پرواز

بیمه مسافرتی داخلی

یکی از تصورات اشتباه در خصوص بیمه مسافرتی این است که این بیمه را برای سفرهای داخل ایران هم می توان تهیه کرد. در صورتی که چنین نیست و بیمه مسافرتی فقط مخصوص سفرهای خارجی است.

البته در خصوص حوادثی که احتمال وقوع آن در سفرهای داخلی وجود دارد، می توان از بیمه حوادث و بیمه مسئولیت استفاده کرد.

در سفرهایی که شما به همراه تور یا آژانس مسافرتی انجام می دهید، اگر حادثه ای برایتان رخ دهد که مقصر آن، تور باشد، پرداخت خسارت به عهده مسئول تور خواهد بود. در چنین شرایطی تور یا آژانس باید به مسافران خود خسارت پرداخت کند و در صورت داشتن بیمه حوادث و یا بیمه مسئولیت، شرکت بیمه خسارت را تا سقف تعهد خود پرداخت می نماید.

بیمه مسافرتی خارجی

بیمه مسافرتی را شما می توانید برای سفر به همه کشورهای خارجی و هر زمانی قبل از آغاز سفر تهیه کنید. اما اعتبار این بیمه نامه پس از خروج شما از کشور آغاز خواهد شد.

مدت بیمه نامه مسافرتی از یک روز تا یک سال متغیر است. البته در این بیمه شرط 92 روز وجود دارد. یعنی فقط سفرهای کمتر از 92 روز تحت پوشش بیمه هستند و اگر بیمه نامه مسافرتی شما شش ماهه یا یک ساله باشد، باز هم باید هر 92 روز به کشور بازگردید. البته در بیمه های مسافرتی دانشجویی چنین شرطی وجود ندارد.

همچنین در بیمه مسافرتی شرکت های بیمه داخلی با شرکت های یاری رسان خارجی قرارداد دارند و خدمات این بیمه را به وسیله این شرکت ها به بیمه گذاران ارائه می نمایند. داشتن اپراتور فارسی زبان، تعداد شعب زیاد و کیفیت خدمت رسانی شرکت های یاری رسان، در انتخاب بهترین بیمه مسافرتی تأثیر زیادی دارد.

بیمه مسافرتی سامان

بیمه سامان، به عنوان یک شرکت بیمه همواره به دنبال ارائه خدمات متمایز و جدید بوده که بتواند رضایت حداکثری بیمه گذاران را کسب کند.

از مزایای بیمه مسافرتی سامان میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

پرداخت مستقیم هزینه ها در کشور مقصد شما (منحصرا در بیمه سامان)

عدم احتیاج به پرداخت هیچ هزینه ای توسط شما

استفاده از خدمات یاری رسانی بین المللی توسط شرکت Mideast

ارائه پشتیبانی شبانه روزی 24 ساعته در هر نقطه از دنیا

پشتیبانی از بیمه شدگان توسط اپراتور فارسی زبان

عدم محدودیت سنی

از سایر خدمات بیمه سامان می توان به ارائه بیمه مسافرتی دانشجویی و بیمه مسافرتی ورزشی اشاره نمود که هیچ گونه محدودیت سنی ندارد.

بیمه مسافرتی ایران

بیمه ایران اولین و تنها بیمه دولتی در صنعت بیمه است و به همین دلیل یکی از محبوب ترین و پرفروش ترین شرکت های بیمه در ایران محسوب می گردد. در بیمه مسافرتی هم با وجود اینکه بیمه مسافرتی ایران حق بیمه بیشتری نسبت به سایر شرکت ها دارد، اما همچنان بیمه پر فروشی است.

در بیمه مسافرتی ایران علاوه بر پوشش های اصلی این بیمه نامه که در بالا ذکر شد، پوشش های خاصی مثل پوشش بازگرداندن کودک بی سرپرست و پوشش عملیات جست و جو و نجات برای یافتن بیمه گذار به بیمه گذاران ارائه می گردد. شرکت یاری رسان بیمه ایران هم شرکت Evasan است.

بیمه مسافرتی ملت

بیمه مسافرتی ملت نسبت به سایر شرکت های بیمه قیمت مناسب تری دارد و به همین دلیل در زمینه بیمه مسافرتی یکی از بیمه های پرفروش محسوب می گردد. بیمه مسافرتی ملت به همراه همه پوشش های اصلی ارائه می گردد و حداکثر مبلغ پوشش برای هزینه های درمانی در این بیمه 60 هزار یورو است.

در حال حاضر شرکت های Swiss Assist و Remedشرکت یاری رسان بیمه مسافرتی ملت هستند.

بیمه مسافرتی دی

بیمه دی یکی از شرکت های بیمه ای است که در کنار سایر بیمه ها، بیمه مسافرتی را نیز به مشتریان خود ارائه می نماید. در بیمه مسافرتی دی تمام پوشش های اصلی عرضه می گردد و این شرکت بیمه با شرکت یاری رسان SOS و رایزشوتز همکاری می نماید.

بیمه مسافرتی SOS

شرکت SOS یا همان Iran Assistance شرکت یاری رسان است، نه شرکت بیمه. یعنی این شرکت به طور مستقیم بیمه صادر نمی نماید و فقط خدمات مربوط به خسارت را به شرکت های بیمه ارائه می نماید. در زمینه بیمه مسافرتی هم بعضی از شرکت های بیمه مثل بیمه آسیا و بیمه سرمد، با شرکت SOS قرارداد دارند و خسارت بیمه مسافرتی در کشورهای خارجی را به وسیله این شرکت ها پرداخت می نمایند.

بیمه مسافرتی ارزان

به طور کلی بیمه مسافرتی نسبت به بقیه بیمه ها بیمه گرانی نیست، اما با این وجود بسیاری از افراد به دنبال این هستند که از بین شرکت های بیمه شرکتی را انتخاب نمایند که بیمه مسافرتی ارزان تری ارائه می نماید. البته قیمت بیمه مسافرتی در همه شرکت های بیمه یکسان نیست و حق بیمه آن به معیارهای مختلفی مثل سن خریدار بیمه، کشور مقصد، مدت سفر، میزان تعهدات بیمه نامه، پوشش های بیمه نامه و کیفیت شرکت یاری رسان بستگی دارد.

بیمه ملت و بیمه سرمد جزو شرکت های بیمه ای هستند که بیمه مسافرتی خود را با حق بیمه پایین تری به فروش می رسانند که قیمت و شرایط همه بیمه های مسافرتی مثل بیمه مسافرتی ملت را می توانید در سایت ازکی مشاهده کنید.

بهترین بیمه مسافرتی

به غیر از قیمت بیمه نامه، معیارهای مختلفی وجود دارد که در انتخاب بهترین بیمه مسافرتی تأثیرگذار است. معیارهایی مثل نحوه پرداخت خسارت، کیفیت خدمت رسانی شرکت بیمه و شرکت یاری رسان و کامل بودن پوشش های بیمه. به عنوان مثال بیمه مسافرتی سامان را می توان از نظر پوشش ها، بهترین بیمه بیان کرد.

همچنین برای سفر به کشورهای مختلف، بهترین شرکت یاری رسان بر اساس کیفیت پرداخت خسارت و محل قرارگیری شعبه های آن متفاوت است.

با توجه به معیارهای ذکر شده، می توانیم بگوییم که انتخاب بهترین بیمه مسافرتی، که با شرایط شما و سفرتان متناسب باشد، کار آسانی نیست و احتیاج به دریافت مشاوره تخصصی دارد. به همین منظور کارشناسان متخصص و باتجربه ازکی در این انتخاب شما را هدایت خواهند کرد.

خرید اینترنتی بیمه مسافرتی از ازکی

در سال های اخیر سایت های فروش آنلاین بیمه و به خصوص سایت azki.com امکانی را فراهم نموده اند تا افراد بدون احتیاج به مراجعه حضوری و صرف وقت و انرژی زیاد، بیمه مسافرتی خود را به صورت آنلاین خریداری نمایند.

در سایت ازکی پس از ورود اطلاعات لازم می توانید قیمت و شرایط انواع بیمه مسافرتی را مشاهده کنید و پس از مقایسه و آنالیز، به مرحله ورود اطلاعات و پرداخت آنلاین وارد شوید. همچنین در حال حاضر ازکی امکان صدور آنی بیمه مسافرتی را فراهم نموده است. یعنی با انتخاب این گزینه بیمه مسافرتی شما در عرض چند دقیقه صادر خواهد شد.

در ضمن مشاوران ازکی برای ارائه مشاوره دقیق و بی طرفانه از مرحله خرید تا مرحله خسارت در خدمت شما هستند.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 17 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مرداد 1399 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 1655

به "راهنمای انتخاب بهترین بیمه مسافرتی چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای انتخاب بهترین بیمه مسافرتی چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید