جانبازان شیمیایی و بالای 50 درصد در اولویت دریافت واکسن کرونا قرار دارند

به گزارش چاپار بلاگ، تهران(پانا) - معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران بیان کرد طبق هماهنگی های انجام شده با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جانبازان بالای 50 درصد و جانبازان شیمیایی در اولویت دریافت واکسن کرونا قرار دارند.

جانبازان شیمیایی و بالای 50 درصد در اولویت دریافت واکسن کرونا قرار دارند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از بنیاد شهید و امور ایثارگران، عبدالرضا عباسپور روز پنج شنبه دوم بهمن ماه در دومین روز از دومین همایش سراسری مدیران ارشد بنیاد شهید و امور ایثارگران در امسال که به صورت ویدئوکنفرانس در حال برگزاری است در مورد پرداخت حق پرستاری والدین معظم شهدا گفت: در قرارداد جدید بیمه تکمیلی درمان ایثارگران بندی در نظر گرفته شده که بر اساس آن علاوه بر پرداخت حق پرستاری، مبلغی نیز برای پوشش هزینه های جانبی درمانی والدین معظم شهدایی که در منزل بستری هستند پرداخت می گردد و این هزینه ها جدای از هزینه های آی سی یو در منزل است و شامل مواردی مانند مصرف مکمل های غذایی می گردد.

وی اضافه نمود: در تأمین هزینه های سلامت نیز مواردی مانند تجهیزات پزشکی، خدمات رفاهی و درمانی، دندانپزشکی و ایاب و ذهاب در نظر گرفته شده است و برای این موارد مبلغی در اختیار مدیران کل بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار گرفته است.

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین با اشاره به تأکیدات رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران مبنی بر فعال تر شدن برگزاری کمیسیون های پزشکی در استان ها گفت: به همین دلیل از حدود 2 ماه قبل این کمیسیون ها به صورت فعال در حال برگزاری هستند و کمیسیون ها تا خاتمه سال در تمام استان ها برگزار می شوند. کوشش ما نیز در این جهت است که تا انتهای امسال لیست انتظار برای حضور در کمیسیون ها به صفر برسد.

عباسپور ادامه داد: کمیسیون های پزشکی بلافاصله در هر استانی که برای برگزاری کمیسیون پزشکی اعلام احتیاج داشته باشد برگزار می شوند. سابقاً این کمیسیون ها تنها در خاتمه هفته برگزار می شدند اما در حال حاضر کمیسیون ها در ایام هفته نیز برگزار می شوند. همچنین با توجه به تأکید مهندس اوحدی از حضور پزشکان مجرب استانی نیز در برگزاری این کمیسیون ها استفاده می گردد.

وی با اشاره به فراوری بیش از 300 کلیپ آموزشی توسط مرکز ضایعات نخاعی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: این کلیپ ها به صورت مستمر در فضای مجازی از جمله سایت آپارات عرضه می شوند و به سادگی قابل دریافت هستند.

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران در زمینه بیماری کرونا نیز شرح داد: با هماهنگی های انجام شده با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جانبازان بالای 50 درصد و جانبازان شیمیایی در اولویت دریافت واکسن کرونا قرار دارند و این عزیزان به محض آغاز فرآیند واکسیناسیون از این واکسن استفاده می نمایند. به همین دلیل ضروری است مدیران کل استانی بنیاد شهید و امور ایثارگران اسامی و مشخصات این گروه از جانبازان را به صورت کامل آماده نمایند تا مسئله ای در زمان اجرای این فرایند نباشد.

عباسپور با بیان اینکه 85 درصد خدمات درمانی بنیاد شهید و امور ایثارگران به وسیله بیمه ارائه می گردد اضافه نمود: این امکان وجود دارد که سایر خدمات پزشکی تخصصی مانند خدمات بیمارستان های روانپزشکی و ارتز و پروتز نیز از این طریق ارائه شوند. نکته مهم در ارائه خدمات این است که باید به گونه ای برنامه ریزی گردد که خدمات به بهترین نحو و بدون مشکل در اختیار ایثارگران قرار گیرد.

همچنین مدیران کل معاونت بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز به ارائه شرحاتی در مورد حوزه های تخصصی فعالیت خود پرداختند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 5 اسفند 1399 بروزرسانی: 5 اسفند 1399 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 12982

به "جانبازان شیمیایی و بالای 50 درصد در اولویت دریافت واکسن کرونا قرار دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جانبازان شیمیایی و بالای 50 درصد در اولویت دریافت واکسن کرونا قرار دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید