کاهش 70 درصدی شیوع کرونا با دستکش و ماسک ، کم خطر بودن موج دوم اپیدمی

به گزارش چاپار بلاگ، رئیس اتاق فکر ستاد کرونای استان تهران اعلام نمود: بر اساس پیش بینی ها موج دوم شیوع کرونا در ایران کم خطرتر و آرام تر طی می گردد؛ زیرا ما با رفتار ویروس بهتر آشنا شده ایم.

کاهش 70 درصدی شیوع کرونا با دستکش و ماسک ، کم خطر بودن موج دوم اپیدمی

به گزارش چاپار بلاگ از ایسنا، حسین قناعتی، رئیس اتاق فکر ستاد کرونای استان تهران دوشنبه در اولین روز از هفتمین نشست برنامه تبادل تجربیات علم و فناوری در کشورهای اسلامی با بیان اینکه امروز نسبت به شروع شیوع کرونا تجهیزات بیشتر و بهتری داریم، اضافه نمود: آموزش رفتارهای بهداشت فردی داده شده و مردم بیشتر رعایت می نمایند. بنابراین انتظار داریم موج بعدی شیوع ویروس کرونا کم خطرتر باشد و آرام تر طی گردد.

قناعتی با اشاره به جهانی بودن همه گیری ویروس کرونا و علائم آن یادآور شد: دولت ما و برخی دولت ها این فرضیه را داشتند که حتی نجات یک نفر مهم است و هیچ بیماری نباید بدون درمان رها گردد.

وی به راهکارهای جلوگیری از شیوع کرونا اشاره و اظهار کرد: تجهیزاتی مانند ماسک و دستکش می تواند تا حد 60 تا 70 درصد از انتقال بیماری جلوگیری کند؛ کشورهایی که سابقه مبارزه با بیماری های همه گیر مانند سارس را داشتند، مانند چین و کره بهتر عمل کردند.

رییس اتاق فکر ستاد مبارزه با کرونا با اشاره به شرایط ویروس کرونا در ایران، گفت: پیش بینی های متفاوتی از 14 هزار تا 56 هزار مرگ و میر بر اثر بیماری در ایران انجام شد که هیچ کدام به دلیل اقدامات پیشگیرانه محقق نشد.

وی با بیان اینکه تحریم ها نقش مهمی در کاستن از توانایی ما در مبارزه با کرونا داشت، ادامه داد: با وجود این، اقدامات خوبی توسط دولت و مردم صورت گرفت و امروز میزان ماسک هایی که در خانه ها دوخته شده از مجموع ماسک های تولیدشده در کارخانه ها بیشتر است.

قناعتی به آسیب های ویروس کرونا در بخش اقتصاد اشاره نمود و اضافه نمود: صنایع مختلف از این بیماری آسیب دیده اند و حتی کسب وکارهای کوچک بیشتر ضرر نموده اند؛ سبک زندگی تغییر نموده و در دوران پساکرونا بیشتر هم تغییر می نماید.

وی به نقش فناوری اطلاعات در زمان ویروس کرونا اشاره نمود و گفت: فناوری اطلاعات در آموزش، آنالیز و به دست آوردن اطلاعات بسیار مفید بود. نرم افزارهای بیماریابی یا یاری به بیماران نیز به وسیله فناوری اطلاعات توسعه یافته و ارائه شدند. نقشه ردیابی تماس از دیگر دستاوردهای فناوری اطلاعات است که میزان ارتباط بیمار را با افراد مختلف نشان می دهد.

رئیس اتاق فکر ستاد کرونای استان تهران، جلوگیری از مراجعات حضوری را یکی از مولفه های درمان کرونا دانست و یادآور شد: درمان ویروس کرونا و آموزش برای جلوگیری از ابتلا به آن با آموزش های برخط و انواع اپلیکیشن ها ممکن است.

قناعتی با انتقاد از انتشار بیش از حد اخبار در فضای مجازی، گفت: فناوری اطلاعات می تواند ضررهایی داشته باشد و در زمان کرونا اخبار زیادی در خصوص راه های جلوگیری از کرونا منتشر شد که بسیاری درست نبودند و در حد شایعه هستند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 2 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 5667

به "کاهش 70 درصدی شیوع کرونا با دستکش و ماسک ، کم خطر بودن موج دوم اپیدمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 70 درصدی شیوع کرونا با دستکش و ماسک ، کم خطر بودن موج دوم اپیدمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید