بیماری اسرارآمیز درختان آمریکا

به گزارش چاپار بلاگ، یک بیماری مرموز در حال کشتن درختان راش در ایالات متحده آمریکا است که هر روز گسترش بیشتری می یابد.

بیماری اسرارآمیز درختان آمریکا

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی چاپار بلاگ به نقل از بی بی سی، یک بیماری مرموز در حال کشتن درختان راش در ایالات متحده آمریکا است که هر روز گسترش بیشتری می یابد.

دانشمندان می گویند: این بیماری که صرفا درختان راش را درگیر کرده در مناطق جنگلی اوهایو، پنسیلوانیا و بخش هایی از انتاریو ثبت شده است.

کارشناسان علمی تأکید می کنند که این بیماری باید شناخته شود تا بتوان گسترش آن را متوقف کرد.

بیماری اسرارآمیزی که درختان راش آمریکا را درگیر کرده، موجب چسبندگی برگ ها به یکدیگر شده و پس از آن ریشه درخت خشک می شود و در نهایت درخت از بین می رود.

در انگلیس درختان راش بسیار گسترده هستند و گونه اصلی آنها در بسیاری از مناطق جنگلی وجود دارد، دانشمندان باور دارند عدم کنترل این بیماری مناطق جغرافیایی دیگر را نیز درگیر خواهد کرد.

کری یوینگ، دانشجوی دکترا از دانشگاه ایالتی اوهایو می گوید: ظهور رنگ تیره در برگ درختان از نخستین نشانه های بیماری درخت راش است؛ پس از آن جوانه های درختان می میرند و در نهایت زندگی آن درخت تمام می شود.

محققان معتقدند که این بیماری رو به گسترش نتیجه فعالیت های انسانی است و اگر کنترل نشود ممکن است راش های سراسر اروپا را مبتلا کند و از بین ببرد.

از بین رفتن درختان همراه با تغییرات اقلیمی می تواند شرایط جوی کشورهای اروپایی را وخیم تر کند و موجب طوفان ها و آتش سوزی های جنگلی بیشتری شود.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 شهریور 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 91

به "بیماری اسرارآمیز درختان آمریکا" امتیاز دهید

1 کاربر به "بیماری اسرارآمیز درختان آمریکا" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیماری اسرارآمیز درختان آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید