اثر اومیکرون بر کاهش بیشتر در رشد مالی جهانی

به گزارش چاپار بلاگ، با توجه به شیوع اومیکرون، انتظار می رود رشد فراوری ناخالص داخلی جهانی از 5.7 درصد در امسال به 4.3 درصد در سال 2022 کاهش یابد.

اثر اومیکرون بر کاهش بیشتر در رشد مالی جهانی

به گزارش گروه مالی خبرنگاران به نقل از اکسفورد اکونومیکس، تیم آکسفورد اکونومیکس متشکل از 250 اقتصاددان، پیش بینی پایه برای 200 کشور با استفاده از مدل اقتصاد جهانی را، که تنها چارچوب پیش بینی مالی کاملاً یکپارچه در نوع خود است، به روزرسانی می نماید. در زیر خلاصه ای از تحلیل های ما در خصوص آخرین تحولات مالی و پیش بینی ها عنوان شده است. تعیین نیست که پیامد های سویه تازه اومیکرون کروناویروس تا چه مقدار جدی خواهد بود، بسته به اینکه دولت ها، خانواده ها و شرکت ها چگونه به آن واکنش نشان خواهند داد. اما در مقابل این پس زمینه ناتعیین، پیش بینی های فراوری ناخالص داخلی پایه خود را کاهش داده ایم. اکنون انتظار می رود رشد فراوری ناخالص داخلی جهانی از 5.7 درصد در امسال به 4.3 درصد در سال 2022 کاهش یابد که نسبت به ماه گذشته 0.2 درصد کاهش یافته است.

ممکن است چند هفته طول بکشد تا اهمیت پیدایش سویه اومیکرون آشکار گردد. در حال حاضر، فرض بر این است که اعمال مجدد محدودیت ها به ویژه در سفر های خارجی، افزایش فاصله اجتماعی داوطلبانه و بعضی اشکالات زنجیره تامین وجود خواهد داشت. این باعث کاهش رشد مالی در اواخر امسال می گردد، اما در سه ماهه دوم و سوم سال 2022 جبران خواهد شد.

اومیکرون، خطرات زیادی را برای پیش بینی رشد ایجاد می نماید، هرچند که پیشنهادات اولیه اثبات نشده مبنی بر اینکه علائم خفیف تری نسبت به انواع قبلی دارد درست باشد. با این حال، اگر این سویه انتقال پذیری بیشتر یا مقاومت بیشتری نسبت به واکسن های موجود داشته باشد، احتمالاً اختلال مالی ناشی از اومیکرون بزرگ تر و طولانی تر از آنچه فرض شده خواهد بود. بعلاوه ممکن است هرگونه کاهش تورم را به تعویق بیندازد در حالی که مسائل زنجیره تامین را تشدید می نماید و سرعت بازگرداندن هزینه های خانوار ها به خدمات کالا ها را کاهش دهد.

با شگفتی های اخیر تورم صعودی در چندین اقتصاد و تتازه نظر در پیش بینی قیمت صعودی نفت، پیش بینی شاخص قیمت مصرف کننده خود را افزایش داده و پیش بینی تورم جهانی با توجه به شاخص قیمت مصرف کننده، در سال 2022 را از 0.3 درصد به 4.2 درصد رسانده ایم. اما انتظار می رود طی سال آینده، تورم به شدت از 5.4 درصد در سه ماهه چهارم 2021 به حدود 3 درصد در سه ماهه چهارم 2022 کاهش یابد.

منبع: ایبِنا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 بهمن 1400 بروزرسانی: 11 بهمن 1400 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 21956

به "اثر اومیکرون بر کاهش بیشتر در رشد مالی جهانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اثر اومیکرون بر کاهش بیشتر در رشد مالی جهانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید