اخبار صنعت

صادقی نیارکی معاون امور صنایع وزارت صمت شد

سرپرست جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت در حکمی مهدی صادقی نیارکی را به عنوان معاون امور صنایع این وزارتخانه منصوب کرد.

20 تیر 1399

قیمت زولبیا و بامیه درجه یک 24 هزار تومان

یک مقام مسئول گفت: عرضه این محصول باید با رعایت پروتکل هایی بهداشتی ابلاغی از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا و حدالامکان از طریق تلفنی و اینترنتی صورت پذیرد.

12 تیر 1399

قنادباشی: سهم خواهی در باب المندب دلیل حضور نیرو های انگلیسی در یمن ، انگلیس ها برای کسب درآمد از عربستان به یمن رفته اند

یک کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: انگلیس به دنبال تسلط بر تنگه باب المندب واقع در یمن است، چون سه چهارم تجارت جهانی به وسیله این تنگنه انجام می گردد و قطعا انگلیس نمی خواهد منطقه ای با این اهمیت در اختیار دولت های مردم سالار قرار گیرد.

8 تیر 1399

خطری که صنعت هواپیمایی را تهدید می کند

با تعطیلی صنعت هواپیمایی 25 میلیون شغل در معرض خطر هستندطبق آخرین بررسی های انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی (یاتا)، در بحبوحه بحران کرونا و کم شدن تقاضا برای سفرهای هوایی، 25 میلیون شغل وابسته به صنعت هواپیمایی در خطر نابودی هستند.

31 خرداد 1399

ارتش تونس سفارت ترکیه را محاصره کرد

خبرنگاران: ارتش تونس در پی دعوت گروه های سیاسی به برگزاری تظاهرات در برابر سفارت ترکیه در این کشور در اطراف ساختمان سفارت مستقر شد.

29 خرداد 1399

احتمال معرفی پلی استیشن 5 و سری ایکس در ماه آینده قوت گرفت

در نتیجه بحران جهانی بیماری کووید 19، نمایشگاه E3 2020 لغو شده و مراسم مختلف دیگر حوزه بازی هم به عقب افتاده اند؛ آن هم در سالی که کنسول های نسل جدید قرار است وارد بازار شوند. این طور که به نظر می رسد، رونمایی هایی که برای E3 2020 برنامه ریزی شده بودند قرار است...

28 خرداد 1399

پارک ملی دره جیوژای، اولین پارک ملی چین

پارک ملی دره جیوژای چین | Jiuzhai Valley National Parkیکی از جاذبه های طبیعت گردی در مرکز کشور چین، پارک ملی دره جیوژای نام دارد. مکانی که طبیعتی وحشی و دست نخورده دارد. تا سال 2017 بازدید از این پارک به دلیل زلزله ای که در برخی از نواحی آن آمد، برای گردشگران ممنوع شد....

26 خرداد 1399

چطور یک آپارتمان در حومه تهران بخریم؟

برای بسیاری خرید آپارتمان به یک آرزوی دیرینه تبدیل شده است. خصوصاً خرید آپارتمان در تهران که قیمت ها در آن هرروز افزایش پیدا می نمایند. قیمت آپارتمان در تهران گرچه با توجه به محله های مختلف متغیر است اما خانه دار شدن در این شهر عظیم تقریباً غیرممکن به...

15 خرداد 1399

بازگشت گسترده مهاجران فاقد مدرک افغان با شیوع ویروس کرونا

براساس نتایج مطالعات رصدخانه مهاجرت ایران با شیوع ویروس کرونا تعداد بازگشت مهاجران افغانستانی از ایران به کشور خود با شیوع ویروس کرونا افزایش یافته است و این محققان پیش بینی می نمایند که به دلیل ایجاد اطمینان در میان بخشی از مهاجران فاقد مدرک مبنی بر...

10 خرداد 1399

آماده باش مدیریت بحران فیروزکوه

فرماندار فیروزکوه گفت: دستگاه های امدادی و خدماتی در ستاد بحران این شهرستان برای جلوگیری از حوادث احتمالی ناشی از بارش برف و باران، در شرایط آماده باش هستند.

8 خرداد 1399

خبرنگاران 21 پروانه بهره برداری صنعتی در غرب خراسان رضوی صادر شد

سبزوار- خبرنگاران- رییس اداره صنعت، معدن و تجارت سبزوار گفت: 21 فقره پروانه بهره برداری صنعتی ظرف سال رونق فراوری در شهرستانهای سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن واقع در در غرب خراسان رضوی صادر شد.

7 خرداد 1399

تولید منسوجات گرمازای هوشمند توسط محققان دانشگاه امیرکبیر

به گزارش خبرنگاران به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، آرش ناظم بوشهری مجری طرح تولید منسوجات گرمازای هوشمند در دانشگاه صنعتی امیرکبیر مطرح کرد: هدف از اجرای این طرح ساخت پارچه ای است که قابلیت ایجاد گرما در شرایط آب و هوایی سرد را داشته باشد.

4 خرداد 1399

حکایت گپ و گفت کوتاهی که جهت یک زندگی را تغییر داد ، شکست سرطان با کمک الکترونیک

دانشمند ایرانی برگزیده امسال جایزه مصطفی (ص) درباره پژوهش کاربردی خود در حوزه مبارزه با سرطان به کمک الکترونیک توضیح داد.

4 خرداد 1399

ویروس کرونا ممکن است عارضه مغزی هم ایجاد کند

عفونت با ویروس کرونا همواره با علائم تنفسی بروز نمی کند، اقلیتی از بیماران با علائم مغزی به پزشک مراجعه می نمایند.

3 خرداد 1399

مسمومیت چهار نفر بر اثر گاز گرفتگی در تاکستان

رئیس مرکز فوریت های پزشکی استان قزوین از مسمومیت چهار نفر براثر استنشاق گاز منوکسید کربن اطلاع داد.

30 اردیبهشت 1399

گسترش فعالیت های سما در رامسر، نمونه اولیه دستگاه پایش سلامت ساخته شد

معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رامسر گفت: در تلاشیم تا مجوزهای لازم را برای افزایش تعداد رشته ها و راه اندازی مدرسه دخترانه سما اخذ نموده و فعالیت های خود را در این زمینه گسترش دهیم.

27 اردیبهشت 1399

درآمد ایرلاین های اروپایی 76 میلیارد دلار کاهش می یابد!

سازمان بین المللی حمل و نقل هوایی یاتا به تازگی با انتشار گزارشی برآورد نموده است که ایرلاین های اروپایی در سال 2020 بالغ بر 76 میلیارد دلار از درآمدزایی خود را از دست خواهند داد.

25 اردیبهشت 1399

خبرنگاران ایرباس برای کسب درآمد بیشتربا وجود کرونا فعالیتش را از سرگرفت

تهران - خبرنگاران - گروه ایرباس به منظور کسب درآمد بیشتر و تقویت نقدینگی خود برای آنچه مقابله با پیامدهای اقتصادی بحران بی سابقه ناشی از شیوع ویروس کرونا خواند، فعالیت های خود را در اسپانیا و فرانسه از سرگرفت.

23 اردیبهشت 1399

به زودی خراسان شمالی در فراوری مواد ضدعفونی کننده خود کفا می گردد

خبرنگاران/خراسان شمالی رئیس خانه صنعت و معدن خراسان شمالی گفت: به زودی این استان در فراوری مواد ضدعفونی کننده خودکفا می گردد.

15 اردیبهشت 1399

نقاط پرمراجعه شهروندان تهرانی در روزهای قرنطینه منتشر شد

به گزارش خبرنگاران، اطلاعات مسیریابی بلد نشان می دهد که با وجود توصیه های بسیار برای ماندن در خانه، برخی از نقاط مانند مراکز خرید و تفریحی، پایانه ها و میادین مهم شهر از مقاصد مهم مسیریابی افراد در تاریخ های بیستم تا بیست و سوم اسفند بوده اند.

14 اردیبهشت 1399
تعداد: (112)