یک ربات رهبر ارکستر ملی کره جنوبی شد

به گزارش چاپار بلاگ، ایسنا نوشت: جدیدترین اجرای ارکستر ملی کره جنوبی با همراهی یک ربات انسان نما صورت گرفت که به عنوان رهبر ارکستر حضور داشت.

یک ربات رهبر ارکستر ملی کره جنوبی شد

یک ربات اندروید به نام اور6(EveR 6) در سئول روی سکوی رهبر ارکستر رفت تا اجرای ارکستر ملی کره جنوبی را رهبری کند و اولین کوشش از این دست را در این کشور رقم زد.

این ربات دو بازو که به وسیله موسسه فناوری صنعتی کره(KITECH) طراحی شده است، برای اولین بار در تئاتر ملی کره حضور به هم رساند و نوازندگان برجسته ارکستر ملی این کشور را رهبری کرد.

این ربات انسان نما ابتدا به تماشاگران تعظیم کرد و سپس، با تکان دادن دست های خود کوشش کرد تا سرعت برنامه زنده را کنترل کند.

چوی سو یول(Choi Soo-yeoul) که این اجرا را در کنار ربات رهبری کرد، گفت: حرکات یک رهبر ارکستر، بسیار دقیق هستند. ربات توانست چنین حرکات دقیقی را خیلی بهتر از آنچه تصور می کردم، انجام دهد. سو یول اظهار داشت: ضعف مهم اور6 این است که نمی تواند گوش کند.

لی یونگ جو(Lee Young-ju)، یکی از مخاطبانی که موسیقی سنتی کره جنوبی را مطالعه می نماید، گفت که اگرچه حرکات ربات در حفظ ریتم بی عیب ونقص هستند اما نَفَس ندارند. نَفَس، توانایی آماده نگه داشتن ارکستر برای ایفای نقش جمعی و فوری است که به گفته یونگ جو، یک مولفه ضروری در اجرا به شمار می رود.

وی اضافه نمود: به نظر می رسید که باید اقداماتی صورت بگیرند تا ربات بتواند این کار را انجام دهد.

سونگ این هو(Song In-ho)، یکی دیگر از مخاطبان گفت: اجرای اور6 در سطح ابتدایی به نظر می رسد. من حدس می زنم زمانی که این ربات برای درک و تجزیه و تحلیل موسیقی به هوش مصنوعی مجهز گردد، بتواند رهبری ارکستر را به تنهایی انجام دهد.

این ربات انسان نما، سه قطعه از پنج قطعه اجراشده را رهبری کرد؛ از جمله یکی که به طور مشترک با سو یول انجام شد.

سو یول گفت: این اجرا نشان داد که ربات ها و انسان ها می توانند هم زیستی داشته باشند و یکدیگر را کامل نمایند؛ نه این که یکی جایگزین دیگری گردد.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 10 تیر 1402 بروزرسانی: 10 تیر 1402 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 34943

به "یک ربات رهبر ارکستر ملی کره جنوبی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک ربات رهبر ارکستر ملی کره جنوبی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید