هشدار روسیه به اقدام ناوشکن انگلیسی: کشتی های مهاجم را بمباران می کنیم

به گزارش چاپار بلاگ، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه معتقد است که اقدام تحریک آمیز ناوشکن انگلیسی در نقض مرزهای آبی این کشور در دریای سیاه برای آن بود تا افسانه غیرقابل پیش بینی بودن روسیه در فضای اطلاعاتی غرب تقویت گردد.

هشدار روسیه به اقدام ناوشکن انگلیسی: کشتی های مهاجم را بمباران می کنیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، ماریا زاخارووا سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه روسیه شب گذشته در یک مصاحبه تلویزیونی گفت که اقدام تحریک آمیز ناوشکن دیفندر نیروی دریایی انگلیس در آب های دریای سیاه برای این منظور بود تا افسانه مربوط به غیرقابل پیش بینی بودن روسیه در فضای اطلاعاتی غرب تقویت گردد.

زاخارووا گفت: هدف از این اقدام تحریک آمیز چه بود؟ کاملا معین است، برای اینکه این افسانه که توسط کشورهای غربی و از جمله توسط مقامات بروکسل بوجود آمده که روسیه کشوری غیرقابل پیش بینی است، در فضای اطلاعاتی غرب تقویت گردد و بتوان از آن استفاده گردد تا ثابت نمایند که گویا روسیه تهدیدی برای کل دنیا غرب است.

این دیپلمات روس با اشاره به اینکه در این حادثه عامل سیاسی خاصی هم دخیل بوده، ادامه داد: این عامل تحریک کشورهای عضو ناتو علیه روسیه است. انگلستان که عضو ناتو است، مدت طولانی در نزدیکی مرزهای ما حضور نظامی دارد تا بتواند در صورت لزوم، به اقدامات تحریک آمیزی علیه روسیه دست بزند و سایر اعضای این پیمان را تحریک کند.

ماریا زاخارووا همچنین ابراز اطمینان کرد که اقدام ناوشکن انگلیسی در وارد شدن به آب های ساحلی روسیه نمی توانسته بدون اطلاع ایالات متحده انجام شده باشد. وی گفت: به همین دلیل دفتر مطبوعاتی کاخ سفید و پنتاگون به خبرنگاران توصیه می نمایند که در تفسیر حادثه اتفاق افتاده در دریای سیاه به مقامات لندن مراجعه نمایند و آنها حرفی برای زدن ندارند.

روسیه در صورت تکرار چنین حوادثی، کشتی های بیگانه متهاجم را بمباران خواهد نمود

علاوه بر این، سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه نیز روز پنج شنبه تأکید کرد که در صورت تکرار نقض مرزهای ملی این کشور، مسکو حق خود می داند که کشتی های بیگانه را بمباران کند.

ریابکوف یادآور شد که تمامیت ارضی روسیه با هر وسیه ای، از جمله به وسیله نظامی، حفظ خواهد شد و کشورهای غربی نباید تردیدی در این خصوص داشته باشند.

وزارت دفاع روسیه روز چهارشنبه گفت که ناوشکن دیفندر نیروی دریایی انگلیس هنگام حرکت در مناطق شمال غربی دریای سیاه، وارد آب های ساحلی روسیه شده و تا 3 کیلومتر در این منطقه پیشروی نموده بود که ناوگان دریای سیاه به همراه نیروهای مرزبانی روسیه مانع از ادامه تعرض آن شدند.

طبق این اطلاعات، نیروهای مرزبانی بعد از عدم توجه خدمه این ناوشکن انگلیسی به هشدار مربوط به برخورد نظامی، شلیک های هشداردهنده ای به طرف این کشتی انجام دادند و جنگنده بمب افکن سوخو-24ام روسی نیز مجبور به استفاده از چهار بمب هوایی انفجاری شد و تنها پس از آن ناوشکن دیفندر آب های ملی روسیه را ترک کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 تیر 1400 بروزرسانی: 18 تیر 1400 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 16565

به "هشدار روسیه به اقدام ناوشکن انگلیسی: کشتی های مهاجم را بمباران می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار روسیه به اقدام ناوشکن انگلیسی: کشتی های مهاجم را بمباران می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید