هشدار روسیه به انگیس در مورد بمباران ناو جنگی انگلیسی

به گزارش چاپار بلاگ، روسیه به انگلیس هشدار داد در صورت وجود اقدامات تحریک آمیز بیشتر از سوی نیروی دریایی انگلیس در نزدیکی سواحل شبه جزیره کریمه ناوهای جنگی انگلیس را بمباران خواهد نمود.

هشدار روسیه به انگیس در مورد بمباران ناو جنگی انگلیسی

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به نقل از خبرگزاری رویترز، روسیه بر اساس گزارشها سفیر انگلیس در مسکو را به منظور طرح اعتراض دیپلماتیک رسمی بعد از آنکه ناو جنگی انگلیسی به گفته کرملین آبهای ارضی روسیه را نقض کرد احضار کرد.

با این حال به گفته انگلیس و تعداد زیادی از کشورهای دنیا این آبها متعلق به اوکراین بوده اند.

انگلیس اظهار داشت، روسیه روایتی غیردقیق از حادثه ارائه داده است.

طبق اعلام انگلیس، در این حادثه هیچ گلوله هشداری شلیک نشد و هیچ بمبی در راستا ناوشکن نیروی دریایی سلطنتی انگلیس موسوم بهمدافع انداخته نشد.

در مسکو، روسیه دبورا برونرت، سفیر انگلیس را از بابت توبیخ به خاطر آنچه اقدام خطرناک انگلیس در دریای سیاه خواند، احضار کرد در حالی که ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه هم لندن را به طرح دروغ های بی شرمانه متهم کرد.

سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه هم درمصاحبه ای به رسانه های کشورش هشدار داد: ما می توانیم متوسل به عقل سلیم شویم، خواهان احترام به قوانین بین المللی شویم و اگر این کار موثر نیفتاد ما می توانیم بمباران کنیم.

ریابکوف با استناد به روایت مسکو از این حادثه که بر مبنایش یک هواپیمای نظامی روسیه راستا ناوشکن انگلیسی را بمباران نموده، اظهار کرد، در آینده بمبها نه فقط در راستا هدف، بلکه روی خود هدف انداخته خواهند شد.

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس هم گفت، کشتی جنگی انگلیس که در حال سفر از بندر اودسای اوکراین به بندر باتومی گرجستان بوده مطابق با قوانین بین المللی عمل نموده و در آبهای بین المللی حضور داشته است.

جانسون گفت: این ها آبهای اوکراین هستند و استفاده از آنها برای رفتن از نقطه آ به نقطه ب کاملا درست بود. بن والاس، وزیر دفاع انگلیس هم خلبانهای روسی را متهم به اجرای مانورهای غیرایمن با هواپیما در فاصله 152 متری بالای کشتی جنگی کرد.

والاس گفت: نیروی دریایی انگلیس همیشه به قوانین بین المللی پایبند بوده و مداخله غیرقانونی در قبال عبور بی اشکال را نخواهد پذیرفت.

بر اساس قوانین بین المللی دریاها عبور بی اشکال به یک کشتی اجازه عبور از آبهای ارضی یک کشور دیگر را تا زمانی که بر امنیتش تاثیر نگذارد می دهد.

انگلیس روایت روسیه از رخدادها را رد نموده و دومینیک راب، وزیر خارجه انگلیس آن را به طرزی قابل پیش بینی غیردقیق خواند.

ناوشکن انگلیسی در روزهای اخیر به بندر اودسای اوکراین سفر نموده بود؛ جایی که در آن توافقی بر سر یاری انگلیس به فرایند به روز رسانی نیروی دریایی اوکراین امضا شد.

شبکه بی.بی.سی در تصاویری از این کشتی نشان داد یک گارد ساحلی روسیه هشدار می دهد در صورتی که کشتی انگلیسی راستاش را تغییر ندهد، شلیک خواهد نمود.

در این تصاویر صدای یک فرد روسی با لهجه ای غلیظ به زبان انگلیسی به کشتی انگلیسی می گوید: اگر شما راستاتان را تغییر ندهید البته من شلیک خواهم کرد.

به گزارش بی.بی.سی گلوله هایی در این رخداد شلیک شدند و بالغ بر 20 هواپیمای روسی اطراف کشتی انگلیسی سرو صدا کردند.

انگلیس گفت این گلوله ها در راستای مانور تیراندازی روسیه شلیک شدند. روسیه هم تصاویری فیلمبرداری شده از یک بمب افکن SU-24 در حین پرواز در نزدیکی کشتی انگلیسی منتشر کرد.

والاس گفت: این هواپیماها تهدیدی فوری متوجه ناوشکن مدافع نکردند اما برخی از این مانورها نه ایمن بودند نه حرفه ای.

،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 3 مرداد 1400 بروزرسانی: 3 مرداد 1400 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 17115

به "هشدار روسیه به انگیس در مورد بمباران ناو جنگی انگلیسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار روسیه به انگیس در مورد بمباران ناو جنگی انگلیسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید