فروش اراضی دولت برای تأمین اقتصادی طرح ملی مسکن و نوسازی بافت فرسوده

به گزارش چاپار بلاگ، معاون اول رئیس جمهور آیین نامه اجرایی بخشی از قانون بودجه سال جاری در مورد مجوز وزارت راه برای فروش اراضی دولتی و اختصاص منابع آن به آماده سازی اراضی طرح ملی مسکن را به وزیر راه ابلاغ کرد.

فروش اراضی دولت برای تأمین اقتصادی طرح ملی مسکن و نوسازی بافت فرسوده

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش گروه مالی چاپار بلاگ، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، آئین نامه اجرایی بند ب تبصره 8 قانون بودجه سال 1399 کل کشور، موضوع اقدامات مربوط به آماده سازی، محوطه سازی، تأمین خدمات روبنایی و زیربنایی و تکمیل واحد های مسکن مهر، طرح های بازآفرینی شهری و احیای بافت های فرسوده و طرح اقدام ملی تأمین مسکن را ابلاغ کرد.

بر اساس آئین نامه یاد شده، وزارت راه و شهرسازی (شرکت عمران شهر های جدید و سازمان ملی زمین و مسکن) مجاز است تا سقف هزار و 500 میلیارد تومان از محل منابع داخلی و یا تهاتر، اراضی و املاک متعلق به شرکت های فوق را به قیمت کارشناسی یا فروش به وسیله مزایده، مشروط به حفظ کاربری و با ساز و کار گردش خزانه برای عملیات آماده سازی، محوطه سازی، تأمین خدمات روبنایی و زیربنایی و تکمیل واحد های مسکن مهر، طرح های بازآفرینی شهری و احیای بافت های فرسوده و همچنین طرح اقدام ملی تأمین مسکن صرف کند.

هم چنین، وزارت راه مکلف است 35 درصد از منابع حاصل از اجرای این موضوع را برای تکمیل پروژه های زیربنایی آب، برق و فاضلاب مسکن مهر باقی مانده که نیازمند تأمین خدمات هستند و طرح اقدام ملی مسکن به وزارت نیرو اختصاص و متناسب با کارکرد به شرکت های ذی ربط وزرات نیرو پرداخت کند.

افزون بر این، شرکت عمران شهر های جدید و سازمان ملی زمین و مسکن مکلفند در صورت درخواست مالکان اعیانی واحد های مسکونی مهر در هر مجتمع و یا بلوک مسکونی به صورت جمعی یا انفرادی، نسبت به واگذاری قطعی عرصه زمین های اجاره ای 99 ساله متعلق به خود به قیمت کارشناسی روز، به صورت نقد و یا نقد و اقساط اقدام نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 تیر 1399 بروزرسانی: 9 تیر 1399 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 5084

به "فروش اراضی دولت برای تأمین اقتصادی طرح ملی مسکن و نوسازی بافت فرسوده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروش اراضی دولت برای تأمین اقتصادی طرح ملی مسکن و نوسازی بافت فرسوده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید