سیزدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در نیم ور محلات شروع بکار کرد

به گزارش چاپار بلاگ، خبرنگاران/مرکزی سیزدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران با حضور 400 شرکت و معدن کشور در نیم ور محلات شروع بکار کرد.

سیزدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در نیم ور محلات شروع بکار کرد

حلاجیان مدیر اجرایی سیزدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در آئین افتتاح این نمایشگاه که امروز سه شنبه 20 مهرماه در نیم ور محلات برگزار گردید، اظهار کرد: این نمایشگاه علیرغم تنش هایی که به جهت شرایط کرونایی در کشور وجود داشت برگزار می گردد. در این دوره بیش از 400 شرکت و معدن در نمایشگاه حضور دارند و در فضایی به وسعت 90 هزار مترمربع محصولات خود را عرضه می نمایند.

وی با بیان اینکه حدود 24 هزار متر مربع فضای خالص نمایشگاهی در این نمایشگاه وجود دارد گفت: در این دوره 20 هزار تن سنگ از بیش از 300 معدن کشور در نمایشگاه عرضه شده و برای دومین دوره متوالی به این عدد در سطح کشور رسیده ایم. پیش بینی ما در سال آینده عددی فراتر از این رقم است.

حلاجیان اظهار کرد: مجموعه شرکت برگزار نماینده این نمایشگاه به این نتیجه رسیده است که می توان این نمایشگاه را در سطح جهانی مطرح نمود بویژه اینکه علیرغم تحریم های ظالمانه موجود، بخش صادرات سنگ همچنان فعال است ولی سهم نیم درصدی از صادرات 26 میلیارد دلاری سنگ جهان شایسته صنعت سنگ ایران نیست.

وی با اشاره به حضور 50 تاجر از کشورهای مختلف در این نمایشگاه که با هدف و به عنوان خریدار واقعی دعوت شده اند اظهار کرد: 13 دوره تخصصی آموزشی صنعت سنگ کشور با رویکرد صادرات در این نمایشگاه برگزار خواهد شد چرا که موفقیت صنعت سنگ نیازمند تحقق موج صادراتی در این عرصه و تحقق این امر هم نیازمند آموزش است که به صورت مجازی و حضوری برگزار می گردد.

حلاجیان اضافه کرد: در بخش فرهنگی نمایشگاه هم با توجه به اینکمه معتقدیم این صنعت خشن نیست، اجرای خط نقاشی بر روی سنگ، اجرای نقاشی از سنگ های مختلف و مجسمه سازی را خواهیم داشت.

وی گفت: برگزاری میز تخصصی سنگ با رویکرد برطرف گلوگاه های صادرات در داخل کشور با شعار سنگ خوب سنگ خام نیست برای تغییر رویکرد صادرات در این عرصه انجام خواهد شد بعلاوه در این میز تخصصی بر روی مشکلاتی که آسیب شناسی و عارضه یابی شده هم کار می کنیم .

وی با بیان اینکه 5 درصد تولید سنگ در معدن انجام می گردد و بین 7 تا 35 درصد حجم استخراجی هر معدن قابل تبدیل شدن به سنگ بریده است، اضافه کرد: این نکته بسیار مهم است و باید مسئولان به آن دقت نمایند و معادن سنگ را با معادن کانی و فلز در یک ردیف قرار ندهند.

حلاجیان اعلام کرد: کنسیرسیوم های سنگ هم در بخش توسعه صادرات به این نمایشگاه دعوت شده اند.

به گزارش خبرنگاران، این نمایشگاه تا 23 مهرماه دایر و پذیرای علاقمندان خواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 19675

به "سیزدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در نیم ور محلات شروع بکار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیزدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در نیم ور محلات شروع بکار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید