مجمع نوآوری آسیا و اقیانوسیه آغاز به کار می کند

به گزارش چاپار بلاگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نخستین مجمع نوآوری آسیا و اقیانوسیه (اسکاپ) 21 تا 22 خردادماه همزمان با هشتمین نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری (اینوتکس 2019) توسط معاونت علمی و فناوری در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی و نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود.

مجمع نوآوری آسیا و اقیانوسیه آغاز به کار می کند

سید احمدرضا علایی طباطبایی دبیر نخستین مجمع نوآوری آسیا و اقیانوسیه با اشاره به میزبانی ایران برای برگزاری این مجمع، گفت: کمیسیون اقتصادی اجتماعی آسیا اقیانوسیه سازمان ملل (اسکاپ-ESCAP)، یکی از نهادهای تابعه شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد (ECOSOC) است.

وی افزود: این شورا که یکی از 5 رکن اصلی سازمان ملل متحد به شمار می آید، دارای مأموریت گسترده در حوزه اجتماعی و اقتصادی است و از نهادهای تخصصی و منطقه ای مختلف تشکیل شده است. شورای مذکور در هر قاره یک آژانس منطقه ای دارد و مأموریت آن در آسیا و اقیانوسیه به اسکاپ داده شده است که دفتر منطقه ای آن در بانکوک (تایلند) واقع شده است.

به گفته علایی، با توجه به ظرفیت های موجود کشور در حوزه نوآوری و فناوری و با عنایت به مأموریت های اسکاپ، پیشنهاد برگزاری مجمع نوآوری آسیا و اقیانوسیه (APIF) در سال گذشته توسط مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به اسکاپ ارائه شد.

وی شرح داد: با پیگیری های بعدی، این پیشنهاد تصویب و مقرر شد تا نخستین مجمع در سال جاری و به میزبانی مشترک معاونت علمی و فناوری و اسکاپ طی روزهای 21 و 22 خردادماه در تهران برگزار شود.

علایی ادامه داد: افتتاحیه این رویداد 21 خردادماه در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی با حضور وزرای علم و فناوری و نمایندگان 62 کشور عضو اسکاپ و رؤسای سازمانهای بین المللی مرتبط برگزار خواهد شد. نشست های تخصصی آن نیز طی روزهای 21 و 22 خرداد، همزمان با هشتمین نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری (اینوتکس) در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود.

به گفته وی، در این مجمع، برگزاری 6 نشست تخصصی با موضوعات خط مشی دولتها در ارتقای استارتاپها، زنان، نوآوری و فناوری، پارک ها و مراکز رشد فناوری، سرمایه گذاری در فناوری و نوآوری، نوآوری های برخاسته از بستر جامعه و تأثیر همکاری های جنوب - جنوب در ارتقای سطح علم، فناوری و نوآوری با حضور چهره های بین المللی مطرح در دستور کار خواهد بود.

علایی اظهار کرد: نخستین مجمع نوآوری آسیا و اقیانوسیه (اسکاپ) 21 تا 22 خردادماه سال جاری توسط مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 52

به "مجمع نوآوری آسیا و اقیانوسیه آغاز به کار می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجمع نوآوری آسیا و اقیانوسیه آغاز به کار می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید