فرایند انتخاب فرنگی کاران جوان برای مسابقات قهرمانی آسیا

به گزارش چاپار بلاگ، به گزارش خبرنگاران، تیم کشتی فرنگی جوانان کشورمان از اواسط اسفندماه نخستین اردوی آماده سازی خود برای حضور در رقابت های آسیایی و دنیای را در زاهدان شروع خواهد نمود. اردویی که زیر نظر حمید باوفا سرمربی جوان و پیروز این تیم برگزار می گردد و باید در نهایت تیمی را ساخته و پرداخته کند تا بتواند دوباره بر سکوی آسیا و دنیا بایستد.

فرایند انتخاب فرنگی کاران جوان برای مسابقات قهرمانی آسیا

به همین خاطر حمید باوفا در تبادل نظر با خبرنگاران با تشریح فرایند انتخاب ملی پوشان اعزامی به رقابت های قهرمانی آسیا و مسابقات جهانی گفت: بسیاری از بچه های تیم جوانان به رده بزرگسالان رفته اند و طبیعتاً نفرات کمتری از تیم قبلی برای ما به جامانده است. البته من در همان ابتدا به بچه ها گفتم همه چیز به مسابقات قهرمانی کشور خلاصه نمی گردد و آنها باید در جام تختی هم کشتی بگیرند تا عیارشان معین گردد. به همین علت با هماهنگی محمد بنا حدود 20 نفر از جوانان در جام تختی به میدان رفتند که به واقع یاری زیادی به ما در بحث گزینش تیم محسوب خواهد شد.

وی توضیح داد: همانطور که گفتم ملاک ما برای انتخاب تیم آسیایی و جهانی نفرات برتر مسابقات کشوری نیست. بچه ها باید در چندین میدان محک بخورند که یکی از آنها جام تختی بود. چند نفر از جوانان به خوبی خودشان را در جام تختی نشان دادند و حالا نوبت به جام شاهد رسیده تا در سرانجام مسابقات، تیم آسیایی را انتخاب کنیم. ضمن اینکه بعد از سرانجام فرایند انتخاب تیم اعزامی به قهرمانی آسیا، یک تورنمنت دیگر را هم پیش رو خواهیم داشت تا در نهایت تیم اعزامی به جهانی انتخاب گردد.

سرمربی تیم کشتی فرنگی جوانان در سرانجام با تاکید بر اینکه کار این تیم در سال 2022 بسیار سخت است، گفت: مطمئناً ما کار سخت تر را پیش رو داریم، اما نباید بهانه آورد و باید با تمام وجود کوشش کرد و از پس کارهای سخت بر آمد. تجربه ثابت نموده کسی که قصد رسیدن به موفقیت و افتخارات ورزشی را دارد باید از راستا سخت بگذرد، چراکه راستا آسان برای قهرمانان نیست.

به گزارش خبرنگاران، نخستین اردوی تیم کشتی فرنگی جوانان طی روزهای 15 تا 26 اسفندماه در زاهدان برگزار می گردد که اسامی نفرات دعوت شده به توضیح زیر است:

55 کیلوگرم: آرش نگهداری (فارس) محمدمهدی غلامپور (فارس) مهدی جواهری (قم)

60 کیلوگرم: سعید اسماعیلی (خوزستان) احمدرضا محسن نژاد (خوزستان)

63 کیلوگرم: ایمان محمدی (خوزستان) رضا قیطاسی (خوزستان)

72 کیلوگرم: امیر عبدی (قم) رضا ساکی (خوزستان) علیرضا عبدولی (خوزستان)

77 کیلوگرم: سجاد اختری (تهران) مسعود کاووسی (خوزستان)

82 کیلوگرم: علیرضا مهمدی (خوزستان) کامران ارقش (خوزستان) زارع (ایلام)

87 کیلوگرم: علی عابدی درزی (مازندران) سعید کریمی زاده (خوزستان)

97 کیلوگرم: امیررضا اکبری (مازندران) امیرحسین همتیان (مازندران) شایان حبیب زارع (خوزستان)

130 کیلوگرم: شاهرخ میکائیلی (قم) سید ابوالفضل میرزاده (مازندران) فردین هدایتی (مازندران)

پیش از این قرار بود اردوی تیم جوانان بصورت مشترک با اردونشینان تیم بزرگسالان برگزار گردد که شلوغی خانه کشتی به علت حضور همزمان تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی، اردوی جوانان را به زاهدان منتقل کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1401 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 24448

به "فرایند انتخاب فرنگی کاران جوان برای مسابقات قهرمانی آسیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرایند انتخاب فرنگی کاران جوان برای مسابقات قهرمانی آسیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید