حق بیمه صندوق امانات بانک ها چقدر است؟

به گزارش چاپار بلاگ، معاون مدیر کل دفتر برنامه ریزی و امور فنی بیمه مرکزی توضیحاتی را درمورد شرایط بیمه صندوق امانات اجاره ای بانک ها اعلام نمود.

حق بیمه صندوق امانات بانک ها چقدر است؟

به گزارش ایسنا، بهروز بستگانی با تاکید بر اینکه پرداخت بیمه صندوق امانات اجاره ای بانک ها می تواند هم به وسیله شخص حقیقی صورت بگیرد هم شخص حقوقی، شرح داد: برای مثال گاهی یک سازمان تصمیم می گیرد این قرارداد را برای همه پرسنل منعقد خود کند، در این شرایط پرداخت حق بیمه نیز با سازمان خواهد بود. حتی گاهی یک بانک تصمیم می گیرد برای کارمندان خود صندوق امانات در نظر بگیرد و پرداخت حق بیمه نیز در این شرایط بر عهده بانک است.

وی ادامه داد: هرچقدر ارزش محتویات داخل صندوق بالاتر باشد، ریسک بیشتری هم دارد. باید تعهد شرکت بیمه را هم در نظر گرفت. قاعدتا جنس دو میلیارد تومانی با پنج میلیون تومانی فرق دارد.

معاون مدیر کل دفتر برنامه ریزی و امور فنی بیمه مرکزی درمورد اشخاص حقیقی نیز گفت: شخص حقیقی خودش باید هزینه را پرداخت کند و هزینه آن بسته به مورد فرق می نماید.

بر اساس این گزارش، هرچند که پیش از این اعلام شده بود که پرداخت حق بیمه صندوق امانات اجاره ای بانک ها بر عهده بانک است، مراجعه بعضی مخاطبان ایسنا به بانک حاکی از آن بوده است که حق بیمه بر عهده شخص است.

بر این اساس، بانک ها در لیستی که در اختیار مشتری قرار می دهند، به مشتری حق انتخاب می دهند که بر اساس محتویاتی که قصد دارند داخل صندوق نگهداری نمایند حق بیمه را انتخاب نمایند. برای مثال ارزش صندوق را از حداقل 50 میلیون تومان تا حداکثر 10 میلیارد تومان در نظر می گیرند و طبق آن حق بیمه را به صورت سالانه معین می نمایند و در نهایت تصمیم گیری بر عهده مشتری است.

منبع: فرارو
انتشار: 30 بهمن 1401 بروزرسانی: 30 بهمن 1401 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 32681

به "حق بیمه صندوق امانات بانک ها چقدر است؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "حق بیمه صندوق امانات بانک ها چقدر است؟" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حق بیمه صندوق امانات بانک ها چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید