اختصاص 5 درصد از طرح ملی جهش مسکن به ایثارگران

به گزارش چاپار بلاگ، بر اساس مصوبات دولت 5 درصد از طرح ملی جهش مسکن به ایثارگران اختصاص یافت.

اختصاص 5 درصد از طرح ملی جهش مسکن به ایثارگران

محمود پاکدل گفت: با ابلاغ سند تحول دولت گزارش شناخت شرایط موجود را تهیه کرد که بر این اساس بار مالی اجرای قوانین مصوب مجلس 126 هزار میلیارد تومان برآورد شد و با حمایت دولت و مجلس بودجه بنیاد از 31 هزار میلیارد تومان به 70 هزار میلیارد تومان افزایش یافت که 50 هزار میلیارد تومان در ردیف ها و 20 هزار میلیارد تومان در تبصره ها است.

وی اضافه کرد: در سفر های رئیس جمهور 170 میلیارد تومان برای ساماندهی گلزار شهدا به تصویب رسیده است که 50 درصد این اعتبار تخصیص پیدا کرده و عملیات اجرایی ساماندهی گلزار مطهر شهدا مطابق برنامه آغاز شده است. بر اساس مصوبات دولت 5 درصد از طرح ملی جهش مسکن نیز به ایثارگران اختصاص یافت و امیدواریم از 4 میلیون مسکنی که دولت در 4 سال تولید خواهد کرد 200 هزار مسکن به ایثارگران اختصاص یابد.

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه تشریح اقدامات دولت سیزدهم، گفت: بر اساس مصوبات دولت مقرر شده است 10 درصد از فرصت ها و ظرفیت های اشتغال هر استان به ایثارگران اختصاص یابد که بر اساس تماس گرفته شده با دولت نخستین تخصیص در این زمینه از هفته آینده از محل اعتبارات سال 1401 محقق می شود.

پاکدل با بیان اینکه حدود 100 هزار ایثارگر از کمک معیشت برخوردار بودند، اضافه کرد: مبلغ کمک معیشت ایثارگران مشمول در سال جاری 60 درصد افزایش یافت و از دو میلیون و 240 هزار تومان به سه میلیون و 600 هزار تومان افزایش یافت. مستمری والدین شهدا نیز با افزایش بیش از 60 درصدی به 5 میلیون و 600 هزار تومان رسیده است.

وی اضافه کرد: در برنامه بنیاد شهید و امور ایثارگران افزایش 57 درصدی حق پرستاری مدنظر بود که به دلیل مسائل اعتباری سازمان برنامه و بودجه افزایش 38 درصدی تا به امروز محقق شده است و سازمان برنامه و بودجه قول داده است مابه تفاوت این افزایش را تأمین و پرداخت کند.

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه از ابتدای سال جاری کمک معیشت 6200 ایثارگر فاقد شغل و درآمد برقرار شده است، اضافه کرد: 34 هزار پرونده دیگر نیز برای برقراری کمک معیشت آماده شده است که در صورت تأمین اعتبار کمک معیشت این عزیزان نیز برقرار می شود. 12 هزار پرونده ایثارگرانی که بر اساس قانون برنامه ششم مجروحیت آن ها به تأیید نیرو های مسلح رسیده بود و فاقد مدارک بالینی بودند رسیدگی شده و به افتخار جانبازی نائل شدند و 650 میلیارد تومان معوقات جانبازان ماده 38 در سه ماه سرانجامی سال 1400 پرداخت شد و برای نخستین بار در سال 1401 مبلغ 9000 میلیارد تومان برای پاداش سرانجام خدمت جانبازان حالت اشتغال پیش بینی شده است که امیدواریم در آینده نزدیک اولین تخصیص آن صورت گیرد و عملیات پرداخت آن را آغاز کنیم.

پاکدل در سرانجام گفت: بر اساس مکاتبات صورت گرفته با سازمان امور اداری و استخدامی مقرر شده است دومین آزمون بند ج ماده 87 قانون برنامه ششم توسعه به زودی برگزار شود و از دستگاه های مختلف درخواست می کنیم شغل محل های مورد نظر را هر چه سریع تر به سازمان امور اداری و استخدامی اعلام کنند.

خبرنگاران اجتماعی رفاه و تعاون

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 8 شهریور 1401 بروزرسانی: 8 شهریور 1401 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 28712

به "اختصاص 5 درصد از طرح ملی جهش مسکن به ایثارگران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص 5 درصد از طرح ملی جهش مسکن به ایثارگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید