توییتر از ترامپ زهرچشم گرفت

به گزارش چاپار بلاگ، این اقدام توییتر چند ماه مانده به انتخابات آبان ماه ریاست جمهوری می تواند ترامپ را نگران کند و هشداری به توییت بازترین رییس جمهوری تاریخ ایالات متحده آمریکا و شاید جهان باشد.

توییتر از ترامپ زهرچشم گرفت

شبکه توییتر برای یک توییت ترامپ برچسب صحت سنجی گذاشت. این اقدام برای نخستین بار است که از سوی شبکه توییبتر روی صفحه شخصی دونالد ترامپ اعمال می شود.

به گزارش خبرنگاران، توییت بازترین رییس جمهوری تاریخ ایالات متحده آمریکا و شاید جهان که از این شبکه مجازی به عنوان یک تریبون برای ارتباط با مخاطبان خود در سراسر آمریکاو جهان استفاده می کند، برای نخستین بار یک پیام توییتری اش از سوی توییتر با برچسب صحت سنجی روبرو شده است.

لینک صحت سنجی بدان معناست که توییتر می تواند از این پس درباره ادعاهای مطرح شده ترامپ در این شبکه بدون اظهار نظر معین، امکان صحت سنجی و دریافت مطالب گوناگون برای مخاطبان و قالوئرهای ترامپ را فراهم کند.

این اقدام توییتر چند ماه مانده به انتخابات آبان ماه ریاست جمهوری می تواند ترامپ را نگران کند؛ به ویژه آنکه سوژه ای که شبکه توییتر روی آن دست گذاشته و برای آن لینک صحت سنجی تعبیه کرده یک سوژه مربوط به انتخابات امسال است و می تواند حاوی این هشدار به ترامپ باشد که شاید او نتواند همچون انتخابات سال 2016 در ایام تبلیغات انتخاباتی امسال هم بی محابا از طریق شبکه توییتر ادعاها و اطلاعاتی گمراه کننده درباره رقبا و مخالفانش، منتشر کند.

ترامپ دیروز در پستی در انتقاد به رای دادن غیرحضوری و ارسال پُستی آرا نوشته بود در صورت برگزاری انتخابات به شیوه پستی (از بیم شیوع ویروس کرونا): صندوق های پستی سرقت می شوند، برگه های رای جعل و حتی به طور غیرقانونی چاپ می شوند و به طور جعلی امضا می شوند.

شبکه توییتر در واکنش به این توییت ترامپ، برچسبی حاوی لینک در کنار آن قرار داده و نوشته: حقایق مربوط به رای به صورت پستی را دریافت کنید. این لینک کاربران را به مطالب و مقلالات مختلف درباره موضوع رای پُستی و ادعای ترامپ هدایت می کند.

ترامپ از این کار خوشش نیامده و بلافاصله در توییتی دیگر به این اقدام شبکه توییتر واکنش نشان داده و نوشته است: توییتر اکنون در انتخابات ریاست جمهوری 2020 مداخله کرده است. آنها برمبنای اخبار جعلی رسانه هایی چون سی ان ان و واشنگتن پست که متعلق به آمازون است، می گویند که بیانیه من در مورد رای پستی، که به فساد و تقلب گسترده منجر خواهد شد، نادرست است.... توییتر کاملا آزادی بیان را خفه می کند و من به عنوان رئیس جمهور اجازه آن را نخواهم داد!...

ترامپ از شبکه توییتر به صورت گسترده استفاده می کند. او بیش از 80 میلیون فالوئر (دنبال کننده) در توییتر دارد و غالب مواضع و اظهارات نظرات و حتی گاه احکام خود را از طریق توییتر اعلام می کند.

بسیاری از منتقدان ترامپ، او را به انتشار مطالب دروغ و گمراه کننده و طرح ادعاهای بی اساس از طریق توییتر متهم می کنند و شبکه توییتر را به خاطر عدم مداخله در گمراه سازی افکار عمومی از طریق انتشار مطالب غیرواقعی در این شبکه، مورد انتقاد قرار داده بودند.

برخی مخالفان ترامپ حتی برای بیرون کردن ترامپ از این شبکه اجتماعی کمپین هایی هم به راه انداخته اند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 7 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 5859

به "توییتر از ترامپ زهرچشم گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توییتر از ترامپ زهرچشم گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید