تولیدات کارخانجات و شرکت های آستان قدس، پاک و حامی محیط زیست باشند

به گزارش چاپار بلاگ، در مجمع سالانه شرکت قند تربت حیدریه بر این امر که تولیدات کارخانجات و شرکت های بنیاد بهره وری موقوفات آستان قدس رضوی پاک و حامی محیط زیست باشند، تاکید شد.

تولیدات کارخانجات و شرکت های آستان قدس، پاک و حامی محیط زیست باشند

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، مجمع عمومی شرکت قند تربت حیدریه طبق ضوابط و آئین نامه ها با حضور صاحبان حقیقی و حقوقی سهام به صورت حضوری و از طریق سامانه های برخط و فضای مجازی در محل این شرکت در تربت حیدریه برگزار گشت.

دکتر مالک رحمتی، قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در این مجمع ضمن تاکید بر این امر اظهار کرد: تولید پاک و حامی محیط زیست بودن نکته ایست که همواره قابل توجه تولیت معزز آستان قدس رضوی و مسئولان ارشد این مجموعه موقوفاتی است و خرسندیم که در این مجمع یکی از اقدامات مهم و باارزش ارائه شده، این است که محصولات این کارخانه بدون آلاینده زیست محیطی تولید می شوند.

وی در ادامه با اشاره به پیروزیت شرکت قند تربت حیدریه در ورود به بازار سرمایه، افزود: وارد شدن به بازار سرمایه انتظار حداقلی ما از شرکت های توانمند و پیروز است و در واقع، انتظار حداکثری این خواهد بود که در بازه زمانی مشخصی شرکت پیروزی مانند شرکت قند تربت حیدریه وارد بازار دوم فرابورس شود.

رحمتی بیان کرد: افزایش چهار برابری سود شرکت در یک سال نشان می دهد که ظرفیت این مجموعه قابل افزایش است و می توان آن را با رویکرد رشد، افزایش داد. در واقع، این شرکت پیروز هم چنان می تواند با مدیریت جهادی که دارد، ظرفیت خود را کامل کند.

اهمیت تشکیل زنجیره ارزش صنعت قند

وی با تاکید بر توجه به کشاورزی قراردادی و نقش موثر آن در زنجیره ارزش تولید افزود: پتانسیل موجود برای ورود به این حوزه در کشور بسیار فراوان است بنابراین باید در خراسان رضوی و سایر استان ها با توان و پیگیری بیشتری به سمت کشاورزی قراردادی پیش برویم. در کنار این امر، تشکیل زنجیره ارزش این صنعت که متشکل از کشاورزی قراردادی، تولید و بسته بندی و در نهایت، رسیدن محصول به دست مصرف کننده است، باید به عنوان اولویت مطرح شود.

رئیس بنیاد بهره وری موقوفات آستان قدس رضوی شرح داد: طرح توسعه و استفاده از تکنولوژی روز در این کارخانه و سپس عیار بالای چغندر در کشور به عنوان ماده اولیه می تواند این شرکت را در جهت توسعه پایدار قرار دهد.

هیچ چیزی نباید غیرشفاف باشد

وی بیان کرد: در کنار همه این موارد و پیروزیت های به دست آمده، همواره سهام داران انتظار شفافیت و سودآوری بیشتر از مدیرعامل و هیئت مدیره دارند و این در حالی ست که شفافیت برای حضور در بازار سرمایه بسیار یاری کننده خواهد بود و در حال حاضر نخستین گام برای بهره وری موقوفات امر شفاف سازی شناخته شده است.

تولید کارمزدی باید بر اساس توجیه اقتصادی انجام شود

رحمتی گفت: باید اذعان داشت که تولید کارمزدی اگر با توجیه منطقی اتفاق نیفتد سبب زیان شرکت ها می شود و درخواست ما از متولیان امر تولید در کشور این است که همواره نرخ کارمزد با یک توجیه اقتصادی و منطقی همراه بوده و در جهت بهبود و اصلاح آن گام بردارند.

وی شرح داد: اگر بخواهیم تولیدکننده و مصرف کننده در کنار یک دیگر قرار گیرند، باید همزمان به حقوق هر دو طرف توجه کافی داشته باشیم تا در کنار یکدیگر پایدار باشند چراکه این دو چرخ اگر در کنار یکدیگر بچرخند ما به تولید ملی می رسیم.

گفتنی است، به همین علت پرداخت سود تقسیم شده سهام در این شرکت با دستور ریاست بنیاد بهره وری موقوفات آستان قدی رضوی با اولویت پرداخت به سهام داران حقیقی انجام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 آذر 1400 بروزرسانی: 29 آذر 1400 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 20706

به "تولیدات کارخانجات و شرکت های آستان قدس، پاک و حامی محیط زیست باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تولیدات کارخانجات و شرکت های آستان قدس، پاک و حامی محیط زیست باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید