تخصیص 25 درصد مالیات بر ارزش افزوده قبوض برق به توسعه انرژی های تجدیدپذیر

به گزارش چاپار بلاگ، مدیرکل امور مجلس وزارت نیرو از تصویب 25 درصد مالیات بر ارزش افزوده قبوض دوره ای برق، به سازمان ساتبا جهت خرید تضمینی برق تجدیدپذیر و پاک غیردولتی با اولویت مناطق محروم و روستاها خبر داد.

تخصیص 25 درصد مالیات بر ارزش افزوده قبوض برق به توسعه انرژی های تجدیدپذیر

به گزارش چاپار بلاگ، داود کامگار اظهار کرد: پس از خاتمه رسیدگی به لایحه مالیات بر ارزش اضافه نموده در صحن علنی مجلس شورای اسلامی در روز چهارشنبه هفته جاری براساس مصوبات کمیسیون های تخصصی و نهایتاً تصویب صحن علنی مجلس شورای اسلامی، دو مصوبه مهم در حوزه آب روستایی و برق تجدیدپذیر به لایحه دولت اضافه شد.

وی افزود: بر اساس ماده 45 گزارش کمیسیون تخصصی که به تصویب صحن علنی مجلس رسیده، یک نودم از درآمدهای ماهیانه مالیات بر ارزش اضافه نموده سهم دولت، به موضوع آب شرب روستایی تخصیص خواهد یافت که درآمد حاصله از اجرای این بند در سال 1399، حدود 4000 میلیارد ریال تخمین زده می گردد.

کامگار ادامه داد: همچنین بر اساس ماده 43، بیست وپنج درصد از مالیات بر ارزش اضافه نموده قبوض دوره ای برق، به سازمان ساتبا جهت خرید تضمینی برق تجدیدپذیر و پاک غیردولتی با اولویت مناطق محروم و روستاها، تخصیص خواهد یافت که درامد حاصله از اجرای این بند در سال 99 حدود 5500 میلیارد ریال برآورد می گردد.

وی همچنین افزود: ظرف چند روز آینده پس از طی شدن فرایندهای مربوط به تصحیح و مقابله در معاونت قوانین مجلس، لایحه مذکور، جهت تایید برای شورای نگهبان ارسال خواهد شد که با تایید و ابلاغ لایحه مذکور بعنوان قانون، منابع درآمدی پایدار و قابل توجهی برای این دو بخش ایجاد خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 4739

به "تخصیص 25 درصد مالیات بر ارزش افزوده قبوض برق به توسعه انرژی های تجدیدپذیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخصیص 25 درصد مالیات بر ارزش افزوده قبوض برق به توسعه انرژی های تجدیدپذیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید