تاسیس 4 صندوق پژوهش و فناوری جدید

به گزارش چاپار بلاگ، کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری با اعطای مجوز تاسیس صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی استان البرز و استان هرمزگان، صندوق پژوهش و فناوری امیرکبیر و صنایع خلاق موافقت کرد.

تاسیس 4 صندوق پژوهش و فناوری جدید

به گزارش خبرگزاری مالی ایران ، چهل و هفتمین جلسه کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری به ریاست دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و دبیری دکتر علی وحدت رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی و با حضور تمامی اعضا در محل ساختمان شهدای جهاد علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار گشت.

در ابتدای این جلسه گزارش اقدامات و شرایط اساسنامه پیشنهادی صندوق های پژوهش و فناوری در کمیسیون علمی هیات دولت به اطلاع اعضا رسید.

دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در این جلسه گفت: موضوع افزایش سرمایه صندوق های پژوهش و فناوری باید مورد توجه قرار گیرد تا این صندوق ها نقش فعال تری در زیست بوم فناوری ایفا نمایند.

وی اضافه نمود: در مورد افزایش سرمایه، صندوق های پژوهش و فناوری ضروری است نقش بخش خصوصی پررنگ تر گردد.

رئیس کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری گفت: صندوق های پژوهش و فناوری ضروری است در حوزه سرمایه گذاری های خطرپذیر فعال تر عمل نمایند تا نقش ویژه ای در فناوری های نو و پیشرفته (های تک ) داشته باشند چراکه ورود به این فناوری ها می تواند به توسعه کشور در حوزه های مختلف یاری شایانی کند.

در این جلسه ، با تصویب اعضای کارگروه، مجوز تاسیس صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی استان البرز، صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی امیرکبیر، صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی استان هرمزگان و صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی صنایع خلاق صادر شد.

همچنین اعضای کارگروه با تغییر سهامداران صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی نوآوری اجتماعی و تمدید مجوز تاسیس صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد موافقت کردند.

در ادامه این جلسه کلیات دستورالعمل پیشنهادی ناظر بر ضمانت نامه صندوق های پژوهش و فناوری به اطلاع رسید؛ دبیرخانه موظف شد پس از جمع آوری نظرات پیشنهادی اعضای کارگروه و صندوق های پژوهش و فناوری کشور، دستورالعمل نهایی پیشنهادی در جلسه آینده کارگروه مطرح گردد.

در انتهای این جلسه گزارش تحلیلی عملکرد اعضای انجمن صنفی صندوق ها و نهادهای سرمایه گذاری خطرپذیر کشور توسط دکتر فریدوند رئیس انجمن ارائه و پیشنهادات و درخواست های احصاء شده از سازمان ها و نهادهای کشور مطرح شد.

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 2 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 5660

به "تاسیس 4 صندوق پژوهش و فناوری جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاسیس 4 صندوق پژوهش و فناوری جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید