تاسیس کارگروه توسعه استارت آپ ها ، ظرفیت سازی اقتصاد خلاق در روستا

به گزارش چاپار بلاگ، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید از توسعه کارگروه مشترک با حضور نمایندگان دستگاه های مختلف برای حمایت از استارت آپ ها با تمرکز بر مناطق روستایی خبر داد.

تاسیس کارگروه توسعه استارت آپ ها ، ظرفیت سازی اقتصاد خلاق در روستا

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، نشست هم اندیشی شناسایی و نحوه بکارگیری ظرفیت اکوسیستم استارت آپی در حوزه کسب و کار های روستا با حضور اصغر نورالله زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید و محمد امید معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری برگزار شد.

در این نشست، نوراله زاده در حضور جمعی از فعالان حوزه کسب و کار های نو و شرکت های دانش بنیان با تاکید بر اینکه هدف و تمرکز ما توسعه اقتصاد خلاق و ایجاد ارزش اضافه کرده در مناطق روستایی از این محل است، گفت: استارت آپ ها نماد دائمی اقتصاد خلاق هستند و ما به دنبال توسعه این نوع از اقتصاد در مناطق روستایی هستیم.

وی همچنین از تشکیل کارگروهی مشترک برای حمایت از ایده های خلاقانه و پیگیری مسائل و راه حل های حمایت از استارت آپ ها خبر داد و گفت: طی هفته های آینده کارگروهی مشترک با مشارکت معاونت روستایی و توسعه مناطق محروم ریاست جمهوری، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و استارت آپ ها تشکیل خواهد شدتا در سلسله نشست های دائمی راه حل های استفاده از ظرفیت های اقتصاد خلاق با تمرکز بر روستا ها را مورد بررسی و هم اندیشی قرار دهیم.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید، با تاکید بر اینکه استفاده و بکارگیری فناوری نوین قطعا نیاز به فرهنگ سازی دارد اضافه کرد: در حال برنامه ریزی هستیم تا شرایط لازم را برای بکارگیری ظرفیت های دستگاه های مختلف از جمله جهاد کشاورزی فراهم کنیم.

وی خطاب به فعالان حوزه کسب و کار های نو نیز گفت: ما در حوزه استارت آپ هاباید مستند سازی از فعالیت های اجرا شده داشته باشیم تا علاقمندان به این حوزه بدانند با فعالیت های اجرا شده یک کسب و کار از چه نقطه ای به چه نقطه ای رسیده است که این موضوع یک فرهنگسازی محسوب می شود.

نوراله زاده، برندینگ و بسته بندی محصولات را از الزامات توسعه بازار به عنوان مهمترین زنجیره ایجاد یک کسب و کار مطرح کرد و اضافه کرد: یکی از مباحث مهم در توسعه بازار روستا، ایجاد برندینگ، تنوع در محصولات و بسته بندی است.

در این نشست یکی از مسائل فعالان استارت آپ ها، صدور ضمانت نامه برای سرمایه گذاران بخش خصوصی بود که مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید گفت: در این زمینه صندوق های سرمایه گذاری پیش بینی شده است تا فعالیت کسب و کار های خلاقانه را برای سرمایه گذاران ضمانت کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 1504

به "تاسیس کارگروه توسعه استارت آپ ها ، ظرفیت سازی اقتصاد خلاق در روستا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاسیس کارگروه توسعه استارت آپ ها ، ظرفیت سازی اقتصاد خلاق در روستا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید