ارتباط با حیوانات خانگی را محدود کنید

به گزارش چاپار بلاگ، نماینده سازمان جهانی بهداشت در مصاحبه ای اعلام کرد بر اساس تحقیقات اخیر، امکان انتقال ویروس کرونا از انسان به حیوان وجود دارد.

ارتباط با حیوانات خانگی را محدود کنید

به گزارش خبرنگاران، کننده سازمان جهانی بهداشت (WHO) گفت احتمال انتقال کووید 19 از انسان به گربه، سگ، راسو، سگ راکون، شیر و ببر را وجود دارد.

ووجنویچ کننده این سازمان در مصاحبه ای با اسپوتنیک گفت: ویروس کووید 19 عمدتا از طریق انسان به انسان گسترش می یابد، و به تازگی شواهدی به دست آمده که حاکی از آن است که انسان می تواند ناقل ویروس به حیوانات باشد، زیرا این یک ویروس در مشترک بین انسان و دام است، اما هنوز یک میزبانی میانی در این زمینه معین نیست.

وی افزود: در تحقیقاتی که انجام شد دریافتیم که چندین حیوان از جمله راسو، سگ، گربه خانگی، شیر، ببر و سگ راکون که با افراد آلوده در تماس بودند، کرونا مثبت شدند. فرایند مطالعه تاثیر ویروس بر سایر گونه های حیوانات در حال انجام است. درک اینکه کدام حیوانات بیشتر در معرض ویروس هستند برای یافتن مخازن احتمالی حیوانات دیگر و جلوگیری از شیوع در آینده مهم است.

WHO به افراد ناقل ویروس کرونا توصیه می کند تماس با حیوانات خانگی را محدود کنند. این سازمان اظهار داشت: در حال حاضر توصیه می شود افراد مبتلا به کووید 19 و افرادی که در معرض خطر هستند ارتباط با حیوانات خانگی و حیوانات دیگر را محدود کنند. همانطور که ویروس ها بین جمعیت انسان ها و حیوانات حرکت می کنند، تغییرات ژنتیکی ویروس می تواند رخ دهد و این تغییرات به طور بالقوه عواقب بدی را برای بیماران در پی خواهد داشت.

منبع: بهداشت نیوز

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 6 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1400 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 14829

به "ارتباط با حیوانات خانگی را محدود کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتباط با حیوانات خانگی را محدود کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید