مرکز از حضور زاکانی در جلسات هیات دولت منتفع می شود؟

به گزارش چاپار بلاگ، تهران (پانا) - رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران معتقد است که هنوز برای ارزیابی حضور شهردار تهران در جلسات هیات دولت زود است و شاید سال آینده بتوان درخصوص اثرات آن سخن گفت.

مرکز از حضور زاکانی در جلسات هیات دولت منتفع می شود؟

مهدی اقراریان در گفت وگو با پانا در پاسخ به این پرسش که چقدر حضور شهردار تهران در جلسات هیات دولت به نفع شهر تهران است، گفت: یک گفت وگوی حقوقی بین مجموعه شهرداری و دولت برقرار است که گفت وگو با دولت ناظر به مصوبات و برنامه توسعه است. بر اساس برنامه توسعه، دولت تکالیفی را درخصوص شهرداری ها به عهده دارد و این یک موضوع عمومی است و هیچ تفاوتی ندارد که چه دولتی بر سر کار باشد، چه دولت آقای رئیسی و چه دولت در ادوار گذشته.

وی با بیان اینکه اصل حضور شهردار تهران در جلسه هیات دولت اتفاق بسیار خوبی است و باعث افزایش تعامل دولت و شهرداری می شود، گفت: فرض کنید که شهردار تهران در جلسه هیات دولت حضور نداشته باشد، این چه نفعی برای تهران دارد؟ به نظرم اصل موضوع اتفاق خوبی است.

اقراریان درخصوص اینکه تا به امروز این حضور چه کمکی به شهر تهران کرده است، توضیح داد: در مورد اثرات حضور شهرداری در هیات دولت هم باید صبر کرد، چند ماه بیشتر از عمر دولت نگذشته است و شاید سال آینده بهتر بتوان در این رابطه قضاوت کرد.

وی اضافه نمود: برداشت ما این است که تمام تلاش دولت و مجلس این است که به حل چالش های تهران کمک کنند، به ویژه اینکه جلسه بسیار خوبی را در مورد بودجه با مجلس در هفته گذشته داشتیم که درخصوص بودجه شهرداری ها و کلانشهرها در آنجا بحث شد و موارد و پیشنهادهای اصلاحی مورد بررسی قرار گرفت. امیدواریم تصمیم گیری های خوبی در این زمینه انجام شود و در تخصیص بودجه در سال 1401 شاهد تحول باشیم. از طرف دیگر واقعیت های موجود کشور را هم نمی شود نادیده گرفت و آن هم این است که کشور اکنون با مسائل متنوعی روبرو است و حتما باید به سمت منابع جدیدی برای تحول در شهر تهران حرکت کنیم.

اقراریان درباره تذکر خود به شهرداری برای اجرا نشدن تکالیف برنامه 5 ساله سوم، گفت: به عنوان اعضای شورای شهر تهران موظف هستیم براساس وظیفه نظارتی خود، اگر موضوعی باید در شهرداری اصلاح شود، آن را مطرح کنیم. یکی از موضوعاتی که به آن تاکید دارم توجه به برنامه پنج ساله سوم است و اگر قرار باشد تصمیمات جدیدی درباره شهر به صورت کلان گرفته شود، حتما لازم است که ما این را در برنامه پنج ساله ببینیم. اگر در برنامه پنج ساله دیده نشده، باید برویم برنامه پنج ساله را اصلاح کنیم. تجلی برنامه های شهردار هم در سال 1401 باید در بودجه کاملا معین باشد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 28 بهمن 1400 بروزرسانی: 28 بهمن 1400 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 22584

به "مرکز از حضور زاکانی در جلسات هیات دولت منتفع می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرکز از حضور زاکانی در جلسات هیات دولت منتفع می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید