هزینه هر دقیقه حضور بازیکن خارجی گل گهر در زمین؛ 5 میلیون تومان!، جولان دلال ها؛ نهادهای نظارتی کجا هستند؟

به گزارش چاپار بلاگ، باشگاه گل گهر سیرجان پس از 10 هفته از لیگ برتر، قرارداد 2 بازیکن خارجی بی کیفیت خود را فسخ کرد آن هم در شرایطی که بابت این موضوع هزینه زیادی متحمل شد.

هزینه هر دقیقه حضور بازیکن خارجی گل گهر در زمین؛ 5 میلیون تومان!، جولان دلال ها؛ نهادهای نظارتی کجا هستند؟

به گزارش خبرنگار ورزشی چاپار بلاگ، کوین یانسن، تاورز داسیلوا و اوروش دلیچ سه بازیکن خارجی تیم گل گهر به خاطر عملکرد ضعیف شان در هفته های گذشته، نتوانستند رضایت مجید جلالی و کادرفنی جدید این تیم را جلب نمایند و از جمع گل گهری ها کنار گذاشته شدند.

در بین این سه بازیکن، اوروش دلیچ بازیکن صربستانی گل گهر قراردادی به طور رسمی با این تیم امضا ننموده بود و مدیران گل گهر مسئله ای برای کنار گذاشتن این بازیکن نداشتند، اما دو بازیکن دیگر قرداد حدود 100 هزار دلاری با این تیم داشتند و برای فسخ قرارداد، باید با آنها توافق می شد.

از همین رو، در مذاکره مدیران باشگاه گل گهر با کوین یانسن و تاورز داسیلوا، این دو بازیکن هلندی و برزیلی هر یک با دریافت مبلغی حدود 40 هزار دلار حاضر به فسخ قرارداد شدند که با توجه به قیمت دلار حدود 11 هزار 500 تومانی، فسخ قرارداد هر یک از این بازیکنان چیزی حدود 460 میلیون تومان برای باشگاه گل گهر آب خورده است! این دو بازیکن که در زمان سرمربیگری بگوویچ به ایران آمدند از سوی این مربی چندان به بازی گرفته نشدند.

این در حالی است که کوین یانسن در 9 بازی گذشته (ملاقات شهر خودرو و گل گهر عقب افتاده است)، در مجموع 402 دقیقه برای گل گهر به میدان رفته که با یک حساب سر انگشتی، متوجه می شویم هر دقیقه حضور این بازیکن بی کیفیت در زمین بیش از یک میلیون و صد هزار تومان برای تیم سیرجانی هزینه داشته است!

تاورز داسیلوا دیگر بازیکن گل گهری ها شرایط اسفناک تری داشته و فقط 88 دقیقه برای تیمش بازی نموده و برای این زمان، 460 میلیون تومان پول گرفته است! یعنی چیزی بیش از 5 میلیون و 200 هزار تومان برای هر دقیقه!

در شرایطی که تمام تیم های ایرانی با مشکل اقتصادی دست و پنجه نرم می نمایند و حتی فدراسیون فوتبال نیز برای تهیه ارز با مشکل روبرو است، معین نیست این بازیکنان خارجی از چه طریقی و توسط کدام واسطه ها به تیم های ایرانی معرفی می شوند و چه کسانی مسئول این ریخت و پاش ها در بعضی از باشگاه ها هستند. آیا وقت آن نرسیده که ورود بازیکنان خارجی به ایران بر اساس مکانیزم خاصی صورت گیرد؟ آیا وقت آن نرسیده که نهادهای نظارتی مرتبط با این موضوع، به ماجرا ورود نموده و با مسببان این ماجرا برخورد نمایند؟

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 دی 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 1195

به "هزینه هر دقیقه حضور بازیکن خارجی گل گهر در زمین؛ 5 میلیون تومان!، جولان دلال ها؛ نهادهای نظارتی کجا هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزینه هر دقیقه حضور بازیکن خارجی گل گهر در زمین؛ 5 میلیون تومان!، جولان دلال ها؛ نهادهای نظارتی کجا هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید