مقایسه سرعت اینترنت 4G اپراتور های مختلف

به گزارش چاپار بلاگ، در این مطلب با استفاده از اپلیکیشن Open Signal، وضعیت سرعت اینترنت 4G اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل را در مراکز استان های کشور مقایسه و بهترین اینترنت نسل 4 کشور را معرفی کرده ایم.

 
مقایسه سرعت اینترنت 4G اپراتور های مختلف

امروزه استفاده از اینترنت همراه بسیار گسترده شده و حتی محبوبیت بیشتری نسبت به اینترنت ثابت یا ADSL پیدا کرده است. در حال حاضر بسیاری از مناطق کشور تحت پوشش اینترنت 4G هستند و اپراتورهای تلفن همراه یعنی همراه اول، ایرانسل و رایتل سعی می کنند در رقابت با یکدیگر، سرعت، پوشش و کیفیت بهتری را به مشترکان ارائه بدهند.

کیفیت و سرعت اینترنت 4G اپراتورهای تلفن همراه در شهرهای مختلف کشور متفاوت است و هر یک از اپراتورها در بعضی از شهرها سرویس بهتری را ارائه می دهند. به همین منظور، ما در گجت نیوز با استفاده از اپلیکیشن Open Signal، وضعیت سرعت اینترنت 4G را در مراکز استان ها مقایسه کرده ایم. در جدول زیر میانگین سرعت آپلود و دانلود اینترنت اپراتورهای سه گانه را در سراسر کشور مشاهده می کنید. این اعداد از طریق اپلیکیشن اپن سیگنال به دست آمده و هیچ دخل و تصرفی از سوی ما در آن صورت نگرفته است.

سرعت اینترنت 4G در مراکز استان های کشور

رنگ سبز: سرعت دانلود بر حسب مگابیت بر ثانیه (Mbps)

رنگ قرمز: سرعت آپلود بر حسب مگابیت بر ثانیه (Mbps)

مقایسه سرعت اینترنت 4G اپراتور های مختلف

اعداد درج شده در جدول بالا، میانگین سرعت دانلود و آپلودی است که توسط کاربران در منطقه مدنظر تجربه شده است. بنابراین باید به این نکته توجه داشته باشید که ممکن است سرعت اینترنت 4G در بخش های مختلف هر شهری متفاوت باشد. به عنوان مثال در شهر بزرگی مانند تهران، سرعت اینترنت همراه اپراتورها در بعضی مناطق بسیار بیشتر از عدد درج شده در جدول بالا است، اما Open Signal میانگین سرعت دانلود و آپلود در سراسر شهر تهران را اعلام کرده است.

همان طور که در این جدول مشاهده می کنید، هر یک از اپراتورها در تعدادی از شهرها وضعیت بهتری دارند، اما اپراتور همراه اول در بیشتر شهرهای کشور از نظر پوشش و سرعت اینترنت 4G در جایگاه بهتری واقع شده است و می توان گفت این اپراتور در مجموع کشور بالاتر از ایرانسل و رایتل ایستاده است.

منبع: برترین ها
انتشار: 13 مرداد 1398 بروزرسانی: 29 فروردین 1399 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 73

به "مقایسه سرعت اینترنت 4G اپراتور های مختلف" امتیاز دهید

19 کاربر به "مقایسه سرعت اینترنت 4G اپراتور های مختلف" امتیاز داده اند | امتیاز: 4.2 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقایسه سرعت اینترنت 4G اپراتور های مختلف"

1 دیدگاه

بهروز 29 فروردین 1399

از شهر فردیس کرج هستم، حداکثر سرعت اینترنت ایرانسل بر اساس مگابیت اینجا 6 هست و آپلود حداکثر 2، حداکثر سرعت همراه اول 7 هست و آپلود 3، اما قطع و وصلی هر دو خیلی بالاست متاسفانه

پاسخ به بهروز
* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید