مسابقات شطرنج تیمى جهان، شطرنج بازان ایران، تیم قدرتمند آذربایجان را متوقف کردند

به گزارش چاپار بلاگ، تیم ملی شطرنج ایران در هشتمین رقابت خود در مسابقات شطرنج قهرمانی تیمی جهان مقابل تیم ملى آذربایجان به یک تساوى باارزش رسید.

مسابقات شطرنج تیمى جهان، شطرنج بازان ایران، تیم قدرتمند آذربایجان را متوقف کردند

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی فدراسیون شطرنج، دور هشتم مسابقات شطرنج قهرمانی تیمی جهان امروز (چهارشنبه) در آستانه قزاقستان برگزار شد و تیم ملی کشورمان برابر آذربایجان به تساوى رسید تا یک نتیجه خوب دیگر توسط نمایندگان ایران به دست آید.

ایران در این مسابقات در دور نخست مغلوب روسیه شد، در دور دوم با هند مساوى کرد و در دور سوم و چهارم پیروز شد سوئد و مصر را شکست دهد. نمایندگان کشورمان در دور پنجم و ششم نیز مغلوب چین و انگلیس شدند اما در دور هفتم برابر قزاقستان به پیروزى رسیدند.

ریز نتایج دیدار ایران و آذربایجان به شرح زیر است:

آرکادى نایدیش(2710) صفر - پرهام مقصودلو (2673) یک

رئوف ممدوف (2701) یک - پویا ایدنی (2604) صفر

قدیر حسینوف (2664) 0.5 - محمدامین طباطبایی (2600) 0.5

نجات عباسف (2627) 0.5 - علیرضا فیروزجا (2657) 0.5

دوازدهمین دوره مسابقات شطرنج قهرمانی تیمی جهان (آقایان و بانوان) از 13 تا 24 اسفندماه در آستانه قزاقستان برگزار می شود. در این رقابت ها و در بخش مردان 10 تیم به رقابت با یکدیگر می پردازند.

چین (قهرمان جهان)، آذربایجان (قهرمان اروپا)، ایران (قهرمان آسیا)، آمریکا (دارنده بالاترین میانگین ریتینگ قاره آمریکا)، مصر (دارنده بالاترین میانگین ریتینگ قاره آفریقا)، روسیه (بر اساس نتایج المپیاد 2018)، لهستان (بر اساس نتایج المپیاد 2018)، انگلیس (بر اساس نتایج المپیاد 2018)، قزاقستان(کشور میزبان) و هند (تیم منتخب فیده) 10 تیم حاضر در بخش مردان رقابت های تیمی جهان هستند.

لازم به یادآورى است که نخستین دوره مسابقات شطرنج قهرمانی تیمی جهان در سال 1985 برگزار شد. این رقابت ها تا سال 2009 هر چهار سال یکبار برگزار میشد اما از این سال به بعد با تصمیم فیده هر دو سال یکبار برگزار مى شود.

روسیه با 6 بار قهرمانى پیروز ترین تیم این مسابقات است. پس از این تیم چین با دو دوره قهرمانى در رده دوم پرافتخارترین تیمها واقع شده است. آمریکا، اوکراین و ارمنستان نیز سابقه یک دوره قهرمانی در این مسابقات را در کارنامه خود دارند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 13

به "مسابقات شطرنج تیمى جهان، شطرنج بازان ایران، تیم قدرتمند آذربایجان را متوقف کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسابقات شطرنج تیمى جهان، شطرنج بازان ایران، تیم قدرتمند آذربایجان را متوقف کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید