محصول فناور سیستم ایمن سازی حقوقی رونمایی شد

به گزارش چاپار بلاگ، خبرنگاران/قم محصول فناور سیستم ایمن سازی حقوقی با حضور رئیس پارک علم وفناوری و سازمان استاندارد استان قم در تالار مرکزی شهر رونمایی شد.

محصول فناور سیستم ایمن سازی حقوقی رونمایی شد

اولین همایش تخصصی امنیت کسب و کار پیشگیری حقوقی چهارشنبه شب 4 دی ماه به همت پارک علم و فناوری و موسسه بین المللی حقوقی پارس آرا، با حضور مسئولان استانی فعالان عرصه علم و فناوری های خلاق و همچنین مجموعه های حقوقی استان قم برگزار گردید.

در ابتدای این مراسم، محمد حسین مرادی مدیرعامل موسسه پارس آرا و از کارآفرینان فعال استان قم گفت: طرح ایمن سازی فضای کسب و کار را باید جدی گرفت زیرا گسل هایی که در این عرصه تشکیل می گردد می تواند مسائل عظیمی را ایجاد کند.

وی اضافه نمود: حوزه قراردادها و چک از مهمترین چالش هایی حقوقی در عرصه کسب وکار است؛ هر قرارداد بین طرفینی بسته می گردد که ماهیت آن را شکل می دهد ولی متاسفانه گاهی اوقات هویت یک طرف تعیین نیست.

وی گفت: گاهی اوقات موقعیت یک طرف یا صاحب امضا تعیین نیست ولی سامانه اشخاص حقوقی کشور به شکل رایگان در اختیار است؛ شناسه ملی و آدرس همه شخصیت های حقوقی درج شده است و بهتر است در هر قرارداد این احراز هویت صورت گیرد.

مرادی اعلام کرد: درج کد ملی در هر قرارداد بسیار مهم است زیرا نمی توان صرفا با یک نام و نام خانوادگی احراز هویت را به شکل قاطع انجام داد؛ ماده اول هر قرارداد باید، احراز هویت افراد باشد.

این کارآفرین استان قم اعلام کرد: موضوع قرارداد نیز باید کاملا توضیح داده گردد؛ موضوع دیگری که در قراردادها دارای اهمیت است حق فسخ است؛ هر توافق دارای ضمانت های اجرایی برای پایبندی به توافق است.

وی گفت: حق فسخ گاهی مطلق و گاهی مشروط است؛ داوری نیز از اجزای یک قرارداد است و مکانیزم خود را دارد؛ وقتی نظام حل و فصل بر اساس داوری تعریف گردد دادگاه نیز خود را از مدار آنالیز خارج می نماید.

وی توضیح داد: در مورد هر قرارداد باید ملاحظات بسیاری جمله امضای قراردادها انجام گردد؛ پکیج ساماندهی امنیت قراردادها در سال آینده ارایه می گردد تا مسائل قراردادها حل گردد.

در ادامه این مراسم، دکتر سید حسن اخوان علوی رئیس پارک علم و فناوری استان قم اعلام کرد: هر موسسه و شرکت مشتریانی دارد و هر مشتری احتیاج و توانی دارد؛ اگر احتیاج مشتری را منهای توان او کنیم به سه حالت می رسیم. اگر توان مشتری کمتر از احتیاج است مشتری خوبی برای ما خواهد بود.

وی اضافه نمود: یک شرکت پیروز موسسه ای است که بتواند تمام این فاصله بین احتیاج و توان شرکت را پر کند؛ این مساله زمانی محقق می گردد که به سمت موسسه گسترده برویم؛ یک موسسه حقوقی گسترده به علاوه تامین کنندگان و تکمیل کنندگان باید خدمات را با ارزش اضافه نموده به جامعه مشتریان عرضه کند.

رئیس پارک علم و فناوری استان قم اعلام کرد: محصول فناورانه این موسسه می تواند این موسسه حقوقی گسترده را شکل دهد که هم باعث کاهش هزینه های اجتماعی باشد و آثار ماندگاری خلق کند.

وی در انتها توضیح داد: 50 درصد از فعالیت های پارک علم و فناوری استان را روی صنایع نرم افزاری و خلاق متمرکز می کنیم.

پس از سخنان وی مراسم رونمایی از محصول فناور سیستم ایمن سازی حقوقی و تجلیل از خانواده های معظم شهدا (خانواده های شهید کرمی و خدمت) به همراه ارتباط مستقیم با یکی از کارشناسان ایرانی حقوق مالکیت فکر در سوئیس برگزار گردید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 1741

به "محصول فناور سیستم ایمن سازی حقوقی رونمایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محصول فناور سیستم ایمن سازی حقوقی رونمایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید