قیمت گذاری دستوری و ارز 4200 تومانی باید حذف شوند

به گزارش چاپار بلاگ، رئیس اتاق تهران در نشست هیات نمایندگان این اتاق تورم، عدم سرمایه گذاری، قیمت گذاری دستوری و ارز چند نرخی را آفت های اقتصاد کشور اسم کرد و خواهان برنامه ریزی دولت برای حل این مسائل شد.

قیمت گذاری دستوری و ارز 4200 تومانی باید حذف شوند

مسعود خوانساری، در نشست هیأت نمایندگان اتاق تهران که با حضور ساداتی نژاد، وزیر جهاد کشاورزی برگزار گردید، گفت: دوره ای که در دولت نو آغاز شده یکی از سخت ترین و بحرانی ترین شرایط مالی است. از یک طرف تحریم های فلج نماینده و از طرف دیگر با منفی بودن رشد سرمایه گذاری، خروج سرمایه از کشور و تورم نزدیک به 40 درصد که هر روز موجب افزایش قیمت ها می گردد و منجر به عدم ثبات در اقتصاد شده است، روبرو ایم.

رئیس اتاق تهران اضافه کرد: سه معضلی که اقتصاد کشور به ویژه بخش کشاورزی با آن روبرو بوده تورم بالا، عدم سرمایه گذاری و سیاست قیمت گذاری دستوری است که به وسیله دولت انجام می گردد. یک اشتباهی که در همه دولت ها بوده این است که فکر می نمایند می توان با قیمت گذاری دستوری تورم و افزایش قیمت ها را حل کرد. در حالی که این موضوع یک خطای بزرگ است که در حق اقتصاد می گردد و فراوری را دچار مشکل می نماید.

خوانساری ادامه داد: شاید در برهه ای از زمان قیمت کالاها را بتوان با این روش تثبیت کرد اما در دراز مدت قیمت گذاری دستوری ضربه بزرگی به اقتصاد و فراوری می زند.

وی گفت: بعلاوه ارز چند نرخی از جمله 4200 تومانی تبدیل به آفت اقتصاد کشور به ویژه در حوزه کشاورزی شده است و چرخه بیشتر بخش های فراوریی را دچار مشکل نموده است که امیدواریم وزیر جهاد کشاورزی حذف ارز 4200 تومانی از مالی کشور را دنبال کند.

این فعال بخش خصوصی ادامه داد: در هیأت نمایندگان اتاق تهران 40 نفر از بخش خصوصی و 20 نفر از طرف دولت معرفی می شوند که 5 نفر از این افراد معرفی شده به وسیله وزیر جهاد کشاورزی هستند از این رو انتظار داریم وزیر افرادی را معرفی کند که از نزدیک در جریان امور قرار بگیرند و در هیأت نمایندگان حضور فعالی داشته باشند زیرا از این طریق می توان مسائل را حل کرد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 19049

به "قیمت گذاری دستوری و ارز 4200 تومانی باید حذف شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت گذاری دستوری و ارز 4200 تومانی باید حذف شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید