فرمانده صلح بانان روسیه: در قره باغ حتی یک تیر شلیک نشده است

به گزارش چاپار بلاگ، در حالی که وزارت دفاع روسیه از شروع فرایند بازگشت ساکنین مرکز جمهوری خودخوانده قره باغ کوهستانی به خانه های خود اطلاع داد، فرمانده نیروهای حافظ صلح روسیه در منطقه نیز اوضاع را آرام و در حال تثبیت ارزیابی نموده است.

فرمانده صلح بانان روسیه: در قره باغ حتی یک تیر شلیک نشده است

جهت دریافت خدمات طراحی داخلی ویلای مدرن با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، وزارت دفاع فدراسیون روسیه شب گذشته گزارش داده که در طول روز شنبه، حدود 250 نفر از ساکنین استپاناکرت (مرکز جمهوری خودخوانده قره باغ)، پس از ورود نیروهای حافظ صلح روسی به منطقه قره باغ کوهستانی به خانه های خود بازگشتند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

وزارت دفاع یادآور شد که نیروهای نظامی روسیه حرکت ایمن اتوبوس های حامل غیرنظامیان که با توقف درگیری های نظامی در منطقه، در حال بازگشت به خانه های خود هستند، را تضمین کردند.

درهمین رابطه، سرلشکر رستم مرادوف فرمانده نیروهای حافظ صلح روسیه در منطقه، نیز روز گذشته اوضاع در قره باغ کوهستانی را در حال تثبیت ارزیابی نموده و یادآور شد که طی چند روزی که استقرار نیروهای روسی می گذرد، ، هیچ عملیات نظامی انجام نشده است.

این مقام نظامی گفت: مهمترین مسئله این واقعیت است که هر نوع درگیری نظای در کل خطوط تماس قره باغ متوقف شده است. روز شنبه حتی صدای یک تیراندازی در منطقه شنیده نشده و اوضاع به آرامی در حال تثبیت است.

طبق اطلاعات وزارت دفاع روسیه، گروه ویژه حافظان صلح روسی، متشکل از 1960 پرسنل نظامی، 90 دستگاه نفربر زرهی، 380 واحد خودرو و تجهیزات ویژه در منطقه درگیری در قره باغ کوهستانی مستقر شده است.

ضمن اینکه، با برقراری آتش بس، جمهوری آذربایجان و ارمنستان روز شنبه اجساد نظامیانی که در جریان درگیری ها در منطقه قره باغ کوهستانی کشته شده بودند، را رد و بدل کردند. تعداد اجساد مبادله شده اعلام نشده است.

در همین رابطه، وزارت دفاع آذربایجان از وزارت دفاع روسیه به خاطر سازماندهی این اقدام انسان محبت آمیز قدردانی کرد.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه روز آدینه در نشستی برای رسیدگی به مسائل انسان محبت آمیز در قره باغ، با تأکید بر اینکه در حال حاضر جنگ در منطقه قره باغ کوهستانی به طور کامل متوقف شده و او امیدوار است که دیگر هرگز از عبارت درگیری نظامی در قره باغ استفاده نگردد، یادآور شد: در طول درگیری ها در قره باغ، حداقل 4 هزار نفر کشته شده ا ند که در میان کشته شدگان افراد غیرنظامی نیز وجود دارد. 8 هزار نفر دیگر زخمی شدند. تعداد پناهنجویان در منطقه هم طبق منابع مختلف، به بیش از ده ها هزار نفر می رسد. با توجه به این واقعیت، ضروری است تا برای رسیدگی به مسائل، یک مرکز بین وزارت خانه ای برای رسیدگی به مسائل مردم ساکن منطقه قره باغ کوهستانی ایجاد گردد.

به گفته وی، از جمله وظایف این مرکز هماهنگی فعالیت ساختارهای دولتی، حمایت عملیاتی از فرایند بازگشت پناهندگان به محل اقامت دائم آنها، تعامل با ارگان های دولتی آذربایجان و ارمنستان برای بازسازی زیرساختارهای مدنی تخریب شده و ایجاد شرایط مناسب برای زندگی عادی در منطقه قره باغ خواهد بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 آذر 1399 بروزرسانی: 12 آذر 1399 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 10647

به "فرمانده صلح بانان روسیه: در قره باغ حتی یک تیر شلیک نشده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرمانده صلح بانان روسیه: در قره باغ حتی یک تیر شلیک نشده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید